Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Diaľková aktualizácia softvéru BMW Remote Software Upgrade prináša komplexné vylepšenia kľúčových funkcií vozidla, takže do vozidiel sa vďaka tomu bezdrôtovo dostávajú najnovšie digitálne produkty a zaisťujú, že softvér je vždy aktuálny.

Spoločnosť BMW Group ponúka tento rok už tretiu bezdrôtovú aktualizáciu — tentoraz pre približne dva milióny vozidiel BMW na celom svete. Do konca roka 2021 bude po svete jazdiť najväčšia flotila vozidiel kompatibilných s aktuálnymi inováciami, čo bude predstavovať viac ako 2,5 milióna pripojených vozidiel BMW. Od konvenčne poháňaných automobilov, cez plug-in hybridy, až po plne elektrické vozidlá značky BMW.

Doteraz najrozsiahlejšia akcia spoločnosti BMW Group zameraná na diaľkovú aktualizáciu softvéru Remote Software Upgrade sa začala 11. októbra 2021 uvedením najnovšej verzie operačného systému BMW Operating System 7 (verzia 21-07). Akcia sa spustila v Nemecku a ďalšie trhy budú nasledovať v jednotlivých etapách. Táto komplexná akcia na diaľkovú aktualizáciu softvéru Remote Software Upgrade sa zameria na rozšírenie a vylepšenie asistenčných funkcií vodiča. Viac zábavy prinesie na palubu služba Spotify, ktorá rozširuje ponuku BMW Connected Music a teraz môže prehrávať aj podcasty. Vodiči modelov BMW M3 a M4 sa počas jazdy môžu vďaka M Sound Control tešiť na jedinečný nový zvukový zážitok. Každá z týchto nových funkcií ponúka zákazníkom viac pohodlia, vyššiu bezpečnosť a, zjednodušene povedané, viac radosti z jazdy.

Vylepšite si radosť z jazdy – RSU verzia 21-07

Novinkou v rámci tejto aktualizácie je, že používatelia aplikácie My BMW si môžu počas prvých dvoch týždňov stiahnuť túto verziu bezplatne a v predstihu. Aktualizácia bude následne k dispozícii pre všetkých zákazníkov na automatické stiahnutie priamo prostredníctvom ich vozidla. Aplikácia My BMW spája zákazníkov s ich vozidlom pomocou ich mobilného telefónu, pričom sa z neho stáva inteligentné rozhranie. Okrem toho, že cez aplikáciu si užívatelia môžu novú aktualizáciu softvéru stiahnuť do vozidla, aplikácia im ponúka aj pohodlný spôsob plánovania výletov alebo dohodnutia návštevy servisu. Od novembra 2021 bude aplikácia My BMW ponúkať okrem iných možnosti aj vylepšenia týkajúce sa oblasti funkcií elektromobility a informácií o stave vozidla.

Vďaka tejto aktualizácii si svoj softvér bude môcť priamo aktualizovať viac ako 30 modelov a 1,6 milióna vozidiel vyrobených prémiovým výrobcom po celom svete. Súčasnú verziu (Ver. 21-07) bude možné inštalovať aj do ďalších takmer 400 000 vozidiel so staršou verziou softvéru. Požiadavkou je, aby tieto vozidlá mali verziu softvéru s možnosťami aktualizácie (ver. 20-07); to sa dá ľahko dosiahnuť inštaláciou predchádzajúcej verzie.

Nové a vylepšené funkcie.

  • Zbytočným zásahom do riadenia sa dá vyhnúť vylepšeným Upozornením na vybočenie z jazdného pruhu (Lane Departure Warning) na zužujúcich sa cestách bez stredového značenia, ako aj vypočítaným prejazdom zákrut.
  • Pozrite sa, čo vidí vaše BMW: Toto je možné s novým systémom Assisted View. Keď je aktivovaný Systém udržiavania rýchlosti s funkciou brzdenia (ACC), BMW rozozná dopravnú situáciu okolo vozidla v pohybujúcej sa premávke, a to dokonca aj v hmle. Táto funkcia ponúka viac pohodlia a bezpečnosti, pričom odteraz je dostupná aj v Číne.
  • Komplexnejší zber údajov o premávke prostredníctvom vylepšeného RTTI (Real-Time Traffic Information) umožňuje aplikácii BMW Maps ešte presnejšie plánovať trasy a predpovedať časy príchodu.
  • Zoznamy podcastov Spotify je teraz k dispozícii vo vozidle prostredníctvom služby BMW Connected Music. Túto funkciu automaticky aktivuje prihlásenie pomocou aplikácie Spotify vo vozidle a v BMW Connected Music.
  • Vylepšená detekcia vodiča vo vozidle zaisťuje načítanie správneho profilu vodiča bez ohľadu na to, kde vo vozidle sa nachádza kľúč od vozidla.
  • Nová funkcia BMW M Sound Control pre modely BMW M3 a BMW M4 sľubuje nefalšované emócie — či už pri naštartovaní motora, preraďovaní alebo prepínaní medzi režimami zážitku z jazdy. V každom prípade si s BMW M Sound Experience možno prispôsobiť zvuk interiéru ako aj jedinečné zážitky.    
  • Pokročilé ovládanie hlasitosti pre mobilné telefóny s operačným systémom Android pripojené k vozidlu prostredníctvom Bluetooth poskytuje vylepšený zvukový zážitok pri streamovaní hudby alebo podcastov. 

Funkčné vylepšenia.

Táto diaľková aktualizácia softvéru Remote Software Upgrade opäť ponúka možnosti technických prvkov. Pre zákazníka to znamená, že funkcie sa zlepšia okamžite, bez čakania, alebo bez cesty do servisu.

Diaľková aktualizácia softvéru Remote Software Upgrade a nahratie softvéru.

Vďaka aktualizáciám softvéru BMW Operating System 7 a Remote Software Upgrade môžu vodiči modelov BMW už od roku 2018 rýchlo a jednoducho aktualizovať svoje vozidlo pomocou najnovšieho softvéru. Bez ohľadu na to, či je nový softvér dodaný do vozidla prostredníctvom aplikácie My BMW alebo priamo cez vzduch. Nové funkcie si pohodlne môžu stiahnuť do automobilu. Inštalačné súbory sú pripravené vo vozidle na pozadí; akonáhle je všetko pripravené, rovnomerná inštalácia aj veľkých aktualizácií len zriedka trvá dlhšie ako 20 minút.

Vozidlá s operačným systémom BMW Operating System 7 vyrobené od júla 2021 už majú najnovšiu verziu vrátane všetkých ďalších funkcií. Zákazníci si môžu preveriť svoju verziu softvéru a skontrolovať dostupné aktualizácie v nastaveniach vozidla v časti Remote Software Upgrade. Diaľková aktualizácia softvéru Remote Software Upgrade je teraz k dispozícii pre viac ako 30 modelov BMW, čo predstavuje takmer celú aktuálnu flotilu vozidiel značky BMW. Automobily so softvérom starším ako verzia 20-07 si nemôžu nainštalovať najnovšiu verziu, až kým si do nich nestiahnete a nenainštalujete prechodnú verziu. Na inštaláciu je k dispozícii vždy iba ďalšia možná aktualizácia, takže používateľ si nikdy nemôže nainštalovať nesprávnu verziu.

Dostupnosť služieb a funkcií závisí od modelu a výbavy konkrétneho vozidla, ako aj od verzie softvéru nainštalovaného v každej krajine. Zákazníci si môžu pozrieť poznámky k vydaniu pre svoj príslušný trh na svojej domácej stránke BMW podľa domovskej krajiny.

Pokyny a tipy na diaľkovú aktualizáciu softvéru Remote Software Upgrade nájdete v zodpovedajúcom videu BMW s pokynmi.

Značky: