Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nové modely BMW M8 Competition Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 11,4 – 11,0 l/100 km podľa WLTP; kombinované emisie CO2: 260 – 251 g/km), BMW M8 Competition Cabrio (kombinovaná spotreba: 11,6 – 11,2 l/100 km podľa podľa WLTP; kombinované emisie CO2: 264 – 255 g/km) a BMW M8 Competition Gran Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 11,6 – 11,2 l/100 km podľa WLTP; kombinované emisie CO2: 264 – 256 g/km) sa vynímajú spojením jedinečného výkonu, podmanivého luxusu a impozantného vzhľadu. Divízia BMW M GmbH na jar 2022 zlepší schopnosti svojich vysokovýkonných luxusných športových vozidiel pomocou cielene navrhnutých úprav ich vzhľadu a modernizáciou technológie ich ovládania.

Najnovšia generácia modelu BMW M8, ktorá je k dispozícii v troch karosárskych verziách, sa vyznačuje novými prírastkami do ponuky farieb exteriéru a vzorov M diskov kolies z ľahkých zliatin. Pre luxusné vysokovýkonné modely budú prvýkrát k dispozícii aj svetlomety M Shadow Line, čím sa otvárajú ďalšie možnosti prispôsobenia ich vzhľadu. Extra svieži nádych prináša do interiéru kompletné čalúnenie kožou Merino/Alcantara v novej čierno-oranžovej farebnej schéme Black/Sakhir Orange. Operačný systém BMW iDrive teraz pre jednoduchšie používanie prichádza aj s 12,3-palcovým dotykovým displejom.

BMW M GmbH posilňuje svoju prítomnosť v luxusnom segmente.

Modely BMW M8 Competition Coupé, BMW M8 Competition Cabrio a BMW M8 Competition Gran Coupé predstavujú vrchol modelovej ponuky divízie BMW M GmbH a poskytujú značke silné zastúpenie v luxusnom segmente. Vďaka svojim špecifickým druhom karosérie prináša trojica vrcholových modelov do vysoko prestížneho sveta luxusných športových automobilov svoje vlastné individuálne interpretácie charakteristického M výkonu.

Kľúčový prvok všetkých troch modelov tvorí technológia pohonu a podvozku navrhnutá tak, aby poskytovala vzrušujúci zážitok z jazdy. Silu pre impozantný výkon vozidla dodáva motor V8 s technológiou M TwinPower Turbo, ktorý vyvinie maximálny výkon 460 kW (625 k) a maximálny krútiaci moment 750 Nm. V bežnom M režime umožňuje chuť motora stúpať do otáčok produkovať vysoký krútiaci moment v širokom pásme otáčok, zatiaľ čo osemstupňová prevodovka M Steptronic s technológiou Drivelogic a so systém pohonu všetkých kolies M xDrive zaisťujú, aby sa tento výkon optimálne a účinne dostal na vozovku. Rôzne prvky pohonu spolupracujú s veľkou presnosťou, aby poskytovali športový výkon, ktorý uspokojí a nadchne – ako je zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 3,2 sekundy (BMW M8 Competition Coupé a BMW M8 Competition Gran Coupé) alebo 3,3 sekundy (BMW M8 Competition Cabrio).

Technológia podvozku vyvinutá s využitím odborných znalostí z motoristického športu a individuálne vyladená pre každý konkrétny model zaisťuje harmonický mix dynamiky, agilnosti a presnosti, ktorý charakterizuje ovládateľnosť vozidiel BMW M. Prínosom boli aj skúsenosti získané pri vývoji pretekárskeho vozidla BMW M8 GTE.

Osem nových farieb exteriéru, premiéra pre M svetlomety Shadow Line.

Nezameniteľný vizuálny vzhľad modelov BMW M8 Competition Coupé, BMW M8 Competition Cabrio a BMW M8 Competition Gran Coupé tvoria ich veľkoryso dimenzované formy, elegantne tvarované plochy, aerodynamické línie a dizajnové prvky špecifické pre modely M, ktoré sa prispôsobili funkčným požiadavkám automobilky na vysokovýkonné športové vozidlo. Nové farby exteriéru dotvárajú ďalší vplyv na čistý dizajn povrchu karosérie. Upravená paleta farieb exteriéru pre celú trojicu modelov obsahuje osem nových odtieňov.

Nová škála farieb exteriéru zahŕňa sivú metalízu Skyscraper, sivú Brooklyn, zelenú metalízu Isle of Man a metalický lak BMW Individual Tanzanite Blue. K nim sa pripájajú štyri nové verzie vysoko sofistikovaných lakov Frozen, ktorých hodvábne matný lesk nápadne zvýrazňuje moderný dizajnový jazyk modelov BMW M8. Zákazníci si teraz môžu vybrať aj špeciálne metalické laky z ponuky BMW Individual, ako sú napríklad sivá Frozen Pure Grey, sivá Frozen Deep Grey, zelená Frozen Deep Green a modrá Frozen Tanzanite Blue.

Svetlomety BMW Laserlight s funkciou adaptívneho natáčania do zákrut a s asistentom diaľkových svetiel BMW Selective Beam proti oslňovaniu sú štandardnou výbavou na udržanie optimálnej viditeľnosti za všetkých poveternostných podmienok a jazdných situácií. Nové verzie týchto vysokovýkonných športových automobilov si teraz možno objednať aj s voliteľnými M svetlometmi Shadow Line. Tmavá povrchová úprava vložených častí a chrómových detailov vo vnútri jednotiek svetlometov pomáha dodať prednej časti všetkých vozidiel pútavý vzhľad a športový pocit, čo ešte umocňuje efekt vyvolaný štandardnou lesklou čiernou povrchovou úpravou High-gloss Black použitou na orámovaní typických ľadviniek chladiča BMW.

Nové 20-palcové M disky z ľahkých zliatin so vzhľadom hviezdicových lúčov.

Technológia podvozku nových modelov BMW M8 spája elektronicky ovládané tlmiče a elektromechanické riadenie M Servotronic s integrovaným brzdovým systémom, ktorý ponúka dve nastavenia citlivosti brzdového pedálu, čo umožňuje vodičovi vybrať si medzi komfortnejšie orientovanou alebo priamočiarou, športovou odozvou. Zákazníci sa môžu rozhodnúť pre keramické brzdy M Carbon, ktoré tvoria alternatívu k štandardným brzdám M Compound.

Systém DSC (Dynamic Stability Control) dáva vodičovi možnosť zapnúť dynamický režim M, ktorý umožňuje zvýšené preklzovanie kolies. Spolu s nastavením systému M xDrive, ktorý posúva viac výkonu na zadné kolesá, tak má vodič k dispozícii nástroje na mimoriadne športové manévre vrátane jazdy kontrolovaným šmykom. Štandardom sú aj 20-palcové M disky kolies z ľahkých zliatin obuté do vysokovýkonných pneumatík s rozmermi 275/35 R 20 vpredu a 285/35 R 20 vzadu. Ďalšie vzory M diskov z ľahkých zliatin s rovnakými rozmermi sa nachádzajú v zozname doplnkovej výbavy. Zahŕňajú nový model so vzhľadom hviezdicových lúčov s dvojfarebným čierno/šedým povrchom.

M športové sedadlá a M karbónové sedadlá s novou verziou čalúnenia koža/Alcantara.

Interiér nových modelov BMW M8 je zmesou nezameniteľného dizajnu kokpitu v štýle M a moderného luxusu. Štandardný BMW Head-Up displej zobrazuje M-špecifické údaje. Tlačidlo Setup na stredovej konzole ponúka priamy prístup k nastaveniam motora, tlmičov, riadenia, pohonu M xDrive a bŕzd, vďaka čomu si vodič môže nakonfigurovať svoje vlastné individuálne nastavenie M. Dve rôzne nastavenia možno natrvalo uložiť spolu s preferovanými nastaveniami zvuku motora, charakteristiky radenia prevodových stupňov, systému riadenia jazdnej stability a funkcie Auto Start Stop spolu s preferovanými nastaveniami vodiča, a potom ich zvoliť stlačením jedného z dvoch tlačidiel M na volante. Okrem toho tlačidlo M Mode na stredovej konzole možno použiť na zmenu reakcií asistenčných systémov vodiča a informácií zobrazovaných na združenom prístroji a Head-Up displeji spolu s výberom troch základných nastavení ROAD, SPORT a TRACK.

Štandardné M športové sedadlá sú ďalším faktorom intenzívneho zážitku z jazdy, ktorý ponúkajú tieto vysokovýkonné športové vozidlá. Pre autentickú atmosféru pretekárskeho automobilu je k dispozícii aj možnosť voľby sedadiel M Carbon pre vodiča a spolujazdca. Tieto sedadlá sa pýšia štruktúrovaným dizajnom, povrchmi z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP), zabudovanými opierkami hlavy, výrezmi v operadle a bočných opierkach a vodiacimi otvormi pre viacbodové bezpečnostné pásy. Tieto sedadlá kombinujú pretekársku funkčnosť s vynikajúcim komfortom pri cestách na veľké vzdialenosti a prepychové spracovanie. Sú vyhrievané a elektricky nastaviteľné s pamäťovou funkciou na strane vodiča a dodávajú sa aj s podsvieteným znakom M8 na opierkach hlavy.

Interiér nových modelov BMW M8 je štandardne čalúnený kožou Merino/Alcantara bez ohľadu na to či sú vybavené M športovými sedadlami alebo M karbónovými sedadlami. Toto čalúnenie je prvýkrát dostupné aj vo farebnom vyhotovení Black/Sakhir Orange a všetky varianty obsahujú čierne časti z Alcantary, ktoré boli teraz rozšírené tak, aby pokrývali aj palubnú dosku a vrchné časti dverí.

Stredový 12,3-palcový ovládací displej pre jednoduchšie používanie.

Súčasť štandardnej výbavy modelov BMW M8 Competition Coupé, BMW M8 Competition Cabrio a BMW M8 Competition Gran Coupé tvorí aj systém BMW Live Cockpit Professional. To prináša veľký ovládací displej (zväčšený z 10,25 na 12,3 palca), ktorého dotyková obrazovka umožňuje rýchle, jednoduché a intuitívne ovládanie množstva funkcií vozidla.

Funkcie BMW Live Cockpit Professional zahŕňajú online navigačný systém BMW Maps a osobného asistenta BMW Intelligent Personal Assistant. Exkluzívny charakter nových modelov BMW M8 podčiarkuje rozšírenie štandardnej výbavy o prvky ako jazdný asistent Driving Assistant, parkovací asistent Parking Assistant vrátane asistenta pri cúvaní Reversing Assistant, o možnosť telefonovania s bezdrôtovým nabíjaním a priestorové ozvučenie Harman Kardon Surround Sound System.

Značky: