Bezdrôtové prístupové body pre maximálnu flexibilitu teraz podporujú samostatnú aj po cloude riadenú prevádzku

Spoločnosť Zyxel dnes predstavila riešenie NebulaFlex, ktoré umožňuje správu tradičných samostatných prístupových bodov v dvoch režimoch – prostredníctvom cloudu alebo lokálne, čo pre organizácie znamená skutočnú flexibilitu pri nasadzovaní prístupových bodov a nižšie dodatočné náklady na hardvér a softvér. Riešenie NebulaFlexTM v súčasnosti podporujú tri bezdrôtové prístupové body značky Zyxel.

Voľba medzi riadením cez cloud alebo lokálne – a prečo nemať oboje?

Riadenie samostatných prístupových bodov je jednoduché a výhodné v prípade všetkých malých priestorov, kde k dostatočnému pokrytiu sietí WiFi stačí len niekoľko prístupových bodov. Na druhú stranu prístupové body riadené po cloude sa vyznačujú jednoduchou inštaláciou a konfiguráciou a vždy a všade umožňujú centrálnu správu WiFi sietí všetkých veľkostí. Organizácie k prechodu na cloudové riešenie lákajú: jednoduchosť, neobmedzená škálovateľnosť a široká paleta riadiacich funkcií.

Hybridné prístupové body Zyxel ponúkajú to najlepšie z oboch vyhotovení a užívateľom umožňujú prepínať medzi prevádzkou riadenou po cloude a samostatným režimom podľa toho, čo najlepšie vyhovuje ich potrebám. Užívatelia môžu na cloud prejsť kedykoľvek chcú, bez toho, aby museli vymeniť svoje stávajúce sieťové zariadenia alebo dokupovať dodatočné hardvérové ovládače alebo softvér. Vlastníkom vybraných prístupových bodov Zyxel stačí k aktivácii riešenia NebulaFlexTM vykonať bezplatný upgrade ich firmwaru.

Urobte krok do budúcnosti s riešením Zyxel Nebula

Zyxel Nebula je úplné cloudové riešenie určené ku správe sietí a vytvorené pre organizácie, ktoré sú rozptýlené po viacerých lokalitách a nedisponujú dostatočnými skúsenosťami alebo zdrojmi pre správu sietí. Nebula prostredníctvom riadiaceho centra Nebula Control Center (NCC) centrálne a na diaľku spravuje všetky kompatibilné káblové, bezdrôtové a bezpečnostné zariadenia.

Majitelia hybridných prístupových bodov môžu výhody cloudu Zyxel Nebula využívať bez akýchkoľvek ďalších nákladov, a to vrátane nonstop prístupu do riadiaceho centra Nebula, monitoringu zariadenia/klientov, prístupu k záznamom udalostí kdekoľvek na svete a ďalších funkcií. K dispozícii je tiež upgrade na licenčný balíček Nebula Professional Pack obsahujúci prémiové funkcie.

„Naším cieľom bolo, aby všetci užívatelia mohli ešte ľahšie využívať flexibilitu a škálovateľnosť, ktorú prinášajú cloudové siete,“ uvádza Martin Bratičák, Head of Channel CEE. „Vďaka riešeniu NebulaFlexTM im odpadá starosť s nákladmi na výmenu kompletnej sieťovej infraštruktúry. Stručne povedané, jeho vyskúšaním nemôžu nič stratiť.“

Riešenie NebulaFlexTM v súčasnosti podporujú bezdrôtové prístupové body Zyxel NWA1123-AC HD, NWA1123-AC PRO a NWA1123-ACv2 s verziou firmwaru 5.20 alebo vyššou. Užívatelia, ktorí registráciou do 30. apríla 2018 prejavia záujem o riadenie sietí pomocou riešenia NebulaFlexTM, získajú licenčný balíček Nebula Professional Pack na tri mesiace zadarmo.

Značky: