Pozrite sa na nové vlajkové lode spoločnosti Sony – Xperia XZ a Xperia X-Compact s technológiou trojitého obrazového snímania.

Dva nové modely v novej sérii X. Vlajkový model Xperia XZ (5.2” displej) a kompaktná Xperia X-Compact (4.6”displej). Ponúknu zdokonalený zážitok z fotoaparátu s inovatívnou technológiou trojitého obrazového snímania – zábery urobíte bez rozmazania aj pri pohybujúcich sa objektoch a v nádherných reálnych farbách v každej situácii. Zjednotený dizajn s oblúkovitým povrchom pre skvelý pocit uchopenia v ruke. Oba smartfóny sú optimalizované vďaka poznaniu a prispôsobeniu sa používateľským zvykom, aby poskytli dokonalejší zážitok. Oba modely majú USB konektor type-C pre jednoduché nabíjanie bez potreby otáčať kábel.

xperia2_nowat

So sériou Xperia vám chceme byť nápomocní v čase a tam, kde na tom najviac záleží, aby bol váš každodenný život pohodlnejší, menej komplikovaný a spontánnejší,” povedal Hideyuki Furumi, výkonný viceprezident, Global Sales and Marketing, Sony Mobile Communications. „So smartfónmi Xperia XZ a Xperia X Compact môžete zachytiť každý moment tak, ako ho vidíte, so zábermi bez rozmazania vo dne i v noci a v skutočnej farebnej škále, vďaka našej novej technológii trojitého obrazového snímania.”

xperia4_nowat

Zachyťte dianie laserovou rýchlosťou a v skutočných farbách

Nový vlajkový smartfón spoločnosti Sony, Xperia XZ, a prémiová Xperia X Compact prinášajú novú a zdokonalenú kamerovú technológiu, ktorá vám zabezpečí doteraz najlepšie fotky od Xperia. Srší z nich dokonalosť fotoaparátu, ktorý využíva dedičstvo Sony v oblasti kamerových technológií a vďaka spolupráci s našimi inžiniermi z oblasti digitálneho snímania tieto nové modely prinášajú jeden z najpokrokovejších fotoaparátov v smartfóne.

„Maximalizovali sme oceňovaný Sony obrazový senzor a pridali dva dodatočné pomocné senzory, vďaka čomu teraz prinášame Sony technológiu trojitého obrazového snímania. Toto vám umožňuje robiť nádherné zábery v pohybe, v skutočných farbách a prakticky v akýchkoľvek podmienkach,“ tvrdí Sony.

xperia20_nowat

Táto technológia pozostáva s originálneho Sony obrazového snímača Exmor RS pre mobilné zariadenia, ktorý poskytuje silnú kombináciu vysokokvalitného obrazu a rýchlosti automatického zaostrovania (AF), v spojení s prediktívnym hybridným AF, aby mohol inteligentne predpovedať a sledovať fotené objekty v pohybe a zabezpečiť zábery bez rozmazania.

K tomu sa pridáva aj laserový AF senzor s technológiou vnímania vzdialenosti, ktorý zachytí krásne fotky bez šmúh aj v náročných podmienkach so slabým osvetlením. A čo viac, budete si môcť vychutnať skvelé reálne farby vďaka senzoru RGBC-IR s technológiou snímania farieb, ktorý presne prispôsobí vyváženie bielej farby na základe zdroja svetla v okolitom prostredí.

xperia7_nowat

23 MPx hlavný fotoaparát vám poskytuje nielen čisté zábery, ale aj super rýchle spustenie fotoaparátu, pričom z pohotovostného režimu sa prepnete na fotenie len za 0.6 sekundy stisnutím samostatného tlačidla spúšte, vďaka čomu ste pripravení zachytiť ten správny moment, kedykoľvek sa naskytne príležitosť.

Pre tých, ktorí chcú väčšiu flexibilitu pri manuálnom nastavení, sme pridali pokročilejšie funkcie, aby sme ešte viac vylepšili zážitok z fotenia aj kreatívne možnosti, ako napríklad rýchlosť spúšte a ovládače zaostrovania.

Videá sú stále obľúbenejšie na zachytávanie a zdieľanie jedinečných momentov na sociálnych sieťach a oba nové modely prinášajú výrazné vylepšenia v rámci vývoja obrazovej stabilizácie, ktoré sa kultivovali pri Sony videokamerách Handycam, s funkciou SteadyShot od Sony s inteligentných aktívnym režimom pre nahrávanie vynikajúcich video záznamov.

xperia_nowat

Teraz môžete s 5-osovou stabilizáciou robiť ešte plynulejšie videá aj pri chôdzi alebo nahrávaní extrémne detailných záberov.

Xperia XZ prináša 13 MPx predný fotoaparát pre perfekcionistov v selfie záberoch, ktorý vďaka super vysokej citlivosti až ISO 6400 a 22mm/90-stupňovej šošovke urobí ten najlepší možný záber vašej pózy aj pri slabom osvetlení alebo skupinovom selfie zábere. Xperia XZ taktiež ponúka nahrávanie v najvyššej kvalite 4k, takže získate ostré, čisté záznamy plné detailov.

xperia 11_nowat

Prémiový dizajn, ktorý vám skvele zapadne do života

Vďaka očarujúcemu dizajnu s oblúkovým povrchom sa 5.2” sklenený displej a kovová zadná časť Xperia XZ spájajú do jednoliateho celku, ktorý tak dokonale sadne do ruky a poskytne vám nádherný pocit na dotyk. Oblúkovitý povrch je inšpirovaný monolitickou formou, zatiaľ čo ALKALEIDO kov s vysokým jasom a rýdzosťou zaisťuje lesk a pocit hĺbky a oba tieto faktory ešte vylepšujú tento prémiový dizajn. Xperia XZ je dostupná v úplne novej modrej farbe, inšpirovanej krásou prírody – lesná modrá – ako aj v štýlových klasických farbách minerálnej čiernej a platinovej.

Séria X je doplnená aj o obľúbenú Sony veľkosť v podobe Xperia X-Compact, ktorá prináša silné technológie zabalené v malom tele. Má 4.6” displej a vďaka dizajnu so zaobleným povrchom sa extra pohodlne drží a je ideálny pre ovládanie len jednou rukou. Prémiový dizajn smartfónu Xperia X Compact je jasne viditeľný vďaka vysoko lesklej povrchovej úprave a pocitu pevnosti pri držaní. Tiež sa drží našej novej charakteristickej modrej škály, nakoľko prichádza v hmlisto modrom odtieni, ale samozrejme aj v nadčasovej vesmírnej modrej a štýlovej bielej farbe.

xperia9_nowat

Nová Xperia vás rozpozná tak jednoducho, že ho chytíte do ruky. Snímač odtlačku prsta na hlavnom tlačidle smartfónov  Xperia XZ a Xperia X-Compact je intuitívne umiestnený na bočnej strane telefónu, takže ho môžete jednoducho vziať do ruky a bezpečne odomknúť jediným pohybom, a to ešte zvyšuje pohodlné držanie v ruke.

xperia10_nowat

Na výkone záleží

Xperia XZ pracuje na procesore Qualcomm Snapdragon 820, ktorý zabezpečuje plynulé fungovanie a neprerušované zážitky s vaším telefónom. Ako jeden z najšpičkovejších mobilných procesorov, ktoré boli kedy vyvinuté, procesor Snapdragon 820 s X12 LTE podporuje to najlepšie v oblasti pripojenia, grafiky, fotografie, výkonu a efektivity batérie.

Špecifikácia Sony Xperia XZ 

Špecifikácia Sony Xperia XZ

Špecifikácia Sony Xperia XZ

Špecifikácia Sony Xperia X-Compact

špecifikácie xperia x-compact_nowat

Špecifikácia Sony Xperia X-Compact

Xperia XZ je vodeodolná a chránená pred vniknutím prachu, takže sa nemusíte obávať, ak vás zastihne dážď alebo chcete zmyť špinu pod tečúcou vodou, ale nezabudnite, že všetky vstupy a pripojené kryty musia byť pevne zatvorené. Zariadenie by ste nemali celkom ponárať pod vodu ani ho vystavovať vplyvom morskej vody, slanej vody, chlórovanej vody alebo tekutín ako sú nápoje. Nesprávne alebo nevhodné zaobchádzanie so zariadením je porušením záruky. Zariadenie bolo testované podľa noriem odolnosti Ingress Protection IP65/68. USB vstup bez krytu na pripájanie a nabíjanie musí byť pred nabíjaním úplne suchý.

xperia5_nowat

Qnovo adaptívne nabíjanie je súčasťou všetkých modelov radu X series. 2x životnosť batérie sa vzťahuje na Xperia X a Xperia X Performance s povolením Qnovo pri porovnaní s Xperia Z2. Počas laboratórneho testovania retenčného cyklu kapacity batérie, ktorý realizovali spoločnosti Sony Mobile Communications a Qnovo Incorporated, batéria použitá v Xperia Z2 dosiahla až dvojnásobne dlhšiu životnosť s Qnovo. Výsledky môžu byť rôzne v závislosti od podmienok a prostredia.

 

xperia30_nowat

Zdroj: Tlačová správa

Značky: