Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Axis Communications predstavuje tri kopulovité kamery vybavené s jednotkou hlbokého učenia (DLPU), ktorá umožňuje využívať v koncových zariadeniach aplikácie založené na umelej inteligencii. Tieto kamery sa dodávajú s predinštalovanou analytikou AXIS Object Analytics zabezpečujúcou spoľahlivú detekciu s menším počtom falošných poplachov.

XiaomiZdroj: Axis
Kamery AXIS P3265-V/-LV/-LVE disponujú jednotkou na spracovanie hlbokého učenia (DLPU) a dodávajú sa s predinštalovanou analytikou AXIS Object Analytics, ktorá umožňuje spoľahlivú detekciu s menším počtom falošných poplachov.

Nové kamery AXIS P3265-V/-LV/-LVE sú navrhnuté tak, aby splynuli s akýmkoľvek prostredím a vďaka krytiu IK10 sú odolné aj voči vandalom. Všetky kamery ponúkajú vynikajúcu kvalitu obrazu s forenznými detailmi v rozlíšení 2 MPx pri rýchlosti až 60 snímok za sekundu a disponujú varifokálnym objektívom so záberom zorného poľa 36 až 100°.
Disponujú technológiou Axis Lightfinder 2.0 a Axis Forensic WDR, s ktorými poskytujú skutočné farby a skvelé detaily aj v náročných svetelných podmienkach.

Modely AXIS P3265-LV a AXIS P3265-LVE (kamera pre vonkajšie použitie) sú navyše vybavené technológiou Axis OptimizedIR pre dohľad v úplnej tme, kedy sa IR prísvit prispôsobuje expozícii, čo výrazne znižuje riziko rozmazanej scény pri približujúcich sa alebo príliš blízkych objektoch.

Umelá inteligencia s hlbokým učením na presnejšiu detekciu a identifikáciu

Kamery disponujú jednotkou hlbokého učenia (DLPU) a dodávajú sa s predinštalovanou analytikou AXIS Object Analytics. Tá umožňuje detekovať a klasifikovať ľudí alebo vozidlá, rozlišovať medzi rôznymi typmi vozidiel, ako sú osobné vozidlá, autobusy, nákladné autá, motorky, či bicykle. Navyše to umožňuje analytike bežať priamo v kamere (tzv. na okraji), čo umožňuje vytvárať rýchlejšie a škálovateľné systémy. Medzi nesporné výhody patrí aj spracovanie obrazu v reálnom čase, celkové nižšie náklady a jednoduchšia implementácia. Vďaka obojsmernému audiu a I/O portom je možné pridať do riešenia i audio analytiku a integrovať ďalšie periférne zariadenia.

Vďaka technológii Axis Zipstream s podporou kodekov H.264 a H.265 sa u všetkých kamier výrazne znižujú požiadavky na šírku pásma a úložiska bez toho, aby utrpela kvalita zaznamenaného obrazu. A vzhľadom na to, že sa po sieti prenáša iba relevantné video, riešia sa tým zároveň aj možné problémy spojené s otázkami zachovania súkromia osôb v záberoch.

Tieto špičkové kamery majú tiež vstavané funkcie kybernetickej bezpečnosti, ako je napríklad Axis Edge Vault, ktorá chránia ID zariadení Axis a zjednodušuje autorizáciu zariadení Axis v sieti.

Medzi kľúčové vlastnosti modelov P3265 patria:

  • vysoká kvalita obrazu v rozlíšení 2 MPx pri 60 fps
  • technológie Lightfinder 2.0, Forensic WDR, OptimizedIR
  • Zipstream podporujúci kodeky H.264 a H.265
  • výkonná analytika s hlbokým učením
  • audio a I/O port
  • rozšírené funkcie pre zvýšenie kybernetickej bezpečnosti
  • podpora aplikácií od ďalších výrobcov

Nové kamery budú k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov a siete partnerov spoločnosti Axis v 1. štvrťroku 2022.

Značky: