Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Canon Europe oznamuje uvedenie nových špičkových farebných multifunkčných zariadení pre formát A3. Ide o modely imageRUNNER ADVANCE C3320, C3320i, C3325i a C3330i. Patria do novej série imageRUNNER ADVANCE C3300, ktorá spája špičkovú inteligentnú multifunkčnú platformu značky Canon, vylepšené spracovanie dokumentov a nový tlačový stroj. Výsledkom je modelový rad, ktorý vo veľmi vyťažených kanceláriách znižuje celkové náklady na prácu s dokumentmi.

imageRUNNER ADVANCE C3330ii wP Right

„Prieskumy ukazujú, že 90 percent celkových nákladov na tlač a prácu s dokumentmi súvisí s riadením a administráciou tlače (15 %), s produkciou dokumentov (25 %) a manipuláciou s médiami (50 %). Cena zariadenia spotrebného materiálu hrá pritom iba minimálnu úlohu,“ hovorí  Zdeněk Jiřina, Product Business Developer Office MFP spoločnosti Canon CZ a Canon Slovakia. „A práve v tomto nepomere vidí spoločnosť Canon najväčšiu príležitosť na zlepšenie prevádzkovej účinnosti. Navrhli sme preto novú sériu multifunkčných zariadení, ktorá túto výzvu rieši pomocou bezproblémového digitalizačného workflow, jednoduchej publikácie dokumentov a trvalo vysokej efektivity správy celého tlačového prostredia.“

Efektívna práca s dokumentmi

Súčasťou nových zariadení je veľký nastaviteľný dotykový displej, ktorý spolu s intuitívnym ovládaním radu imageRUNNER ADVANCE stojí za rýchlejšou prácou s dokumentmi. Spôsob použitia i používateľská prívetivosť je rovnaká naprieč všetkými používanými tlačovými zariadeniami. Používatelia môžu dokumenty rýchlo skenovať do rôznych umiestnení a prevádzať ich do širokej škály formátov vrátane Office Open XML PPT a Word.  Nechýba ani podpora vyššej produktivity pri práci na cestách zásluhou tlače z mobilných zariadení alebo skenovanie do cloudu. Zákazníci určite ocenia i jednoduchú integráciu s ich súčasnými IT prostrediami, ktorú umožňujú inteligentné aplikačné platformy MEAP a MEAP s webovými rozšíreniami. Vďaka nim majú zákazníci k dispozícii podporu dynamických tlačových a digitalizačných workflow a môžu optimalizovať svoje procesy pre spracovanie dokumentov. 

imageRUNNER ADVANCE C3325i CST

Vysoko kvalitná a jednoduchá interná tlač

Nové zariadenia umožňujú automatickú internú produkciu dokumentov, napríklad firemných brožúr, v profesionálnej kvalite. Nová technológia Canon V2 (Vivid & Vibrant) navyše prináša pôsobivé farby, ktoré firmám pomôžu s odlíšením sa od konkurencie. Produkciu obchodných dokumentov zjednodušuje i nové interné dokončovacie zariadenie, ktoré ponúka dva varianty zošívania – tradičnú a ekonomickú. Tento kompaktný finišer tak znižuje množstvo odpadu a zjednodušuje recykláciu i skartáciu.

Jednoduchá správa a administrácia

Nové modely výrazne znižujú náklady na administratívu i riadenie tlače, a to pomocou automatickej správy tonerov, vzdialenej diagnostiky a automatizovaného zhromažďovania údajov z počítadiel. Po prvýkrát vôbec je k dispozícii vstavaný video asistent, ktorý pomáha používateľom so zvýšením času prevádzkyschopnosti. Všetky nové modely radu imageRUNNER ADVANCE umožňujú konzistentnú a efektívnu vzdialenú centralizovanú správu vrátane nastavení a aktualizácií, a sú tak vhodné i pre prostredia s väčším počtom zariadení.

Vylepšená bezpečnosť

O bezpečnosť sa stará špičkový software Canon Universal Login Manager (ULM), vďaka ktorému nové multifunkčné zariadenia ponúkajú škálovateľnú bezpečnosť vrátane štandardných vlastností, ako sú obmedzenia pre jednotlivých používateľov, bezpečné vymazanie úloh alebo podrobný reporting. Ďalšie možnosti riadenia bezpečnosti prináša pokročilá platforma Canon uniFLOW, ktorá rieši požiadavky i veľmi náročných prostredí. Medzi ne patrí napríklad My‑Print‑Anywhere a prevencia pred stratou dát DLP (Data Loss Prevention) pri tlači, kopírovaní i skenovaní.

Nové zariadenia získali certifikát Energy Star a ich spotreba neprekračuje v režime spánku 1 watt. Ich obvyklá spotreba elektriny TEC patrí spomedzi kancelárskych zariadení medzi najnižšie.

„Vďaka rozšíreniu o tieto štyri kompaktné modely pre formát A3 má Canon vo svojom portfóliu ucelený a konzistentný produktový rad čiernobielych a farebných zariadení pre formát A3 i A4. Pre všetky typy kancelárskych prostredí tak môžeme ponúknuť tlačové riešenie s podporou digitalizácie dokumentov, ktoré najlepšie vyhovuje konkrétnym požiadavkám jednotlivých zákazníkov,“ dodáva Jiřina.

Zariadenia modelového radu imageRUNNER ADVANCE C3300 budú v Európe v predaji od júna  2015.

Kľúčové vlastnosti zariadení modelového radu imageRUNNER ADVANCE C3300:

  • Farebná a čiernobiela tlač rýchlosťou až 20 strán za minútu (C3320), resp. 20 až 30 strán za minútu v prípade modelov C3320i, C3325i a C3330i
  • Nastaviteľný výklopný farebný displej s uhlopriečkou 17,8 cm, s rozlíšením WVGA a s dotykovým ovládaním
  • Zásobník s kapacitou až 2 300 listov a flexibilná manipulácia s médiami
  • Inteligentná digitalizácia a spracovanie dokumentov
  • Pokročilé bezpečnostné funkcie
  • Jednoduchá správa zariadenia i skupiny zariadení
  • Jednoduchá výmena spotrebného materiálu
  • Nízka spotreba elektrickej energie

Značky: