Spoločnosť Samsung Electronics predstavila Samsung Galaxy S6 edge+, nový smartfón s 5,7-palcovým displejom, ktorý stavia na jedinečnom a prelomovom dizajne Galaxy S6 edge. Dátum začiatku predaja je 4. september. Telefón príde v zlatej a čiernej farbe v cene 799 Eur za 32 GB verziu a 64 GB verzia stojí 899 Eur. 

Samsung Galaxy S6 edge+ spája formu a funkčnosť prostredníctvom špičkových funkcií, vrátane kvalitnej zobrazovacej technológie, unikátneho a na oboch stranách zakriveného dizajnu, pokrokového fotoaparátu či rýchleho nabíjania bezdrôtovo aj cez kábel. To všetko poháňa výkonný procesor. S rozšírenou pamäťou 4 GB RAM dokáže smartfón Samsung Galaxy S6 edge+ ponúknuť rýchly multitasking, pohotový prístup na sociálne siete a hranie graficky náročných hier bez oneskorenia.

Samsung Pay, jednoduchá a bezpečná mobilná platobná služba, bude spustená v Kórei spoločne s uvedením Galaxy S6 edge+ a následne v USA v septembri. Samsung Pay pracuje ako s MST (Magnetic Secure Transmission), tak aj s technológiou NFC a jej bezpečnosť je zaistená prostredníctvom bezpečnostnej platformy KNOX, technológie snímania odtlačkov prstov a digitálnych tokenov.

S6edgeLifestyle-3

Galaxy S6 edge+ – najlepšia voľba pre multimediálne zážitky

Samsung Galaxy S6 edge+ nadväzuje na unikátny a osobitý dizajn Galaxy S6 edge a ponúka eleganciu, decentnosť a precízne spracovanie. Prostredníctvom nového rozhrania „Moje aplikácie“ poskytuje okamžitý prístup k obľúbeným aplikáciám jednoduchým dotykom na hranu displeja. „Moji ľudia“ zase umožňuje rýchlu komunikáciu s najvyužívanejšími kontaktmi. Na zakrivenom okraji obrazovky je možné navoliť obľúbené kontakty a následne im posielať správy, alebo telefonovať.

Zásadné funkcie Galaxy edge+

Samsung Galaxy S6 edge+ prináša výborný multimediálny zážitok vďaka hlbšiemu kontrastu a detailom, ktorý sprostredkuje špičkový 5,7-palcový Quad HD Super AMOLED displej. Samsung im prináša zdokonalené nástroje vrátane funkcie Steady Video, ktorá poskytuje digitálnu stabilizáciu obrazu (Video Digital Image Stabilization) na prednom i zadnom fotoaparáte za účelom ostrého a jasného videozáznamu. Video Collage Mode obohacuje videonahrávky radom efektov a rámčekov. Samsung Galaxy S6 edge+ ďalej umožňuje nahrávanie vo vysokej kvalite 4K a taktiež Live Broadcast (priamy prenos). Užívatelia môžu v reálnom čase vysielať aktuálne dianie vo Full HD kvalite priamo z telefónu na jeden, či celú skupinu kontaktov, alebo priamo verejne cez YouTube Live. Ktokoľvek, kto dostane YouTube link od užívateľa Galaxy S6 edge+, môže sledovať živý prenos zo svojho smartfónu, tabletu, PC alebo Smart TV s pripojením na YouTube.

S6edgeLifestyle-9

Galaxy S6 edge+ je možné nabíjať všetkými aktuálne dostupnými spôsobmi: prostredníctvom kábla i bezdrôtovej nabíjacej technológie. Integrovaná bezdrôtová technológia je navyše kompatibilná so všetkými bezdrôtovými nabíjacími podložkami na trhu. Pomocou kábla je zariadenie plne nabité už za približne 90 minút, bezdrôtovo za približne 120 minút. Podporovaná funkcia SideSync ponúka bezdrôtové aj káblové prepojenie PC-smartphone pre hladkú a rýchlu synchronizáciu zariadenia. Vďaka automatickému vyhľadaniu a rýchlemu nastaveniu si užívatelia okamžite prepoja svoje Samsung zariadenie s PC alebo s tabletom a môžu jednoducho pracovať s dokumentmi a dátami naprieč všetkými platformami aj operačnými systémami.

Ďalšou výhodou pre užívateľov Galaxy S6 edge+ je pokročilý systém fotoaparátu vrátane funkcií Quick launch (Rýchly štart – stačí dvakrát stlačiť tlačidlo HOME a fotoaparát je spustený za menej ako jednu sekundu), Auto Real-time High Dynamic Range (HDR), Smart Optical Image Stabilization (OIS) a v neposlednom rade úplne nové fotografické filtre.

S6edgeLifestyle-8

Samsung Galaxy S6 edge+ obsahuje bezpečnostné prvky KNOX Active Protection a My KNOX (aplikácia s jednoduchým a rýchlym spustením), ktoré chránia citlivé a firemné dáta proti zneužitiu.

Galaxy S6 edge+ sa celosvetovo začne predávať od augusta. Vyberať je možné z dvoch variantov pamäte, 32 GB alebo 64 GB, a radu farebných prevedení vrátane zlatej a čiernej.

S6edgeLifestyle-6

Operačný systémAndroid 5.1 (Lollipop)
SieťLTE Cat 9 / LTE Cat 6 (môže sa líšiť podľa jednotlivých trhov a mobilných operátorov)
Rozmery154,4 x 75,8 x 6,9 mm, 153g
ProcesorOsemjadrový (2,1 GHz štvorjadrový + 1.5 GHz štvorjadrový), 64 bit, 14 nm
Pamäť4 GB RAM (LPDDR4), 32/64 GB (UFS 2.0)
Displej5,7” Quad HD Super AMOLED2560 x 1440 (518 ppi)
Dvojito zakrivený
FotoaparátZadná: 16 Mpix OIS (F1.9), Predná: 5 Mpix (F1.9)
Batéria3 000 mAh, rýchle drôtové aj bezdrôtové nabíjanieBezdrôtové nabíjanie kompatibilné s WPC a PMA
PlatbyNFC, MST
KonektivitaWiFi 802.11 a/b/g/n/ac, MIMO (2×2),
Bluetooth® v 4.2 LE, ANT+, USB 2.0, NFC, Location
Snímače Akcelerometer, Senzor priblíženia, RGB senzor, Geomagnetický senzor, Gyro senzor, Snímač otlačkov prstov, Barometer, Hallov senzor, HRM senzor
AudioMP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR,
AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA
VideoMP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

S6edgeLifestyle-5

Značky: