O2 je čoraz bližšie ku spusteniu vlastnej 5G siete

0

Operátor sa už dlhodobo pripravuje na príchod sietí novej generácie.

Dôkazom je aj komerčná prevádzka tzv. 4,5G technológie LTE TDD na frekvenciách 3,5 a 3,7 GHz. O2 zároveň po dôkladnej príprave odštartovalo už vo februári tohto roka výberové konanie na dodávateľa 5G siete. Vo výberovom konaní počíta so všetkými relevantnými hráčmi, ktorí deklarujú pripravenosť na dodávku technológií. Podľa očakávaní bude výber dodávateľa  niekoľkomesačný projekt, po ktorom O2 oznámi partnera výstavby 5G siete.

Na prevádzku sietí 2G, 3G, 4G, či 4,5G operátor používa viacero technológií, pričom všetky zodpovedajú najprísnejším bezpečnostným štandardom. Všetky technológie prechádzajú pred nasadením do reálnej prevádzky dlhodobým testovaním nielen z pohľadu funkčnosti a výkonnosti ale aj bezpečnosti.

O2 však nieje závislé na technológiách jedného výrobcu a spolupracuje s viacerými dodávateľmi. Rovnakou optikou sa bude pozerať aj na výber partnera pre vybudovanie 5G siete, ktorá v budúcnosti pokryje stúpajúce nároky na dátovú prevádzku.

Zdroj: o2

Prečítajte si aj:

Huawei v Londýne predstavil nové 5G riešenia. Pripravuje sa na komerčné spustenie 5G

Značky:

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár