Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

O2 v rámci svojej kampane Dobré dáta pripravuje konferenciu, na ktorej sa vybraní spíkri podelia o svoje príbehy a skúsenosti.

Medzi osobnosťami nebude chýbať Matej Tóth či Táňa Pauhofová, no pozvanie prijal aj Charles Elachi, riaditeľ vývojárskeho centra NASA v rokoch 2001 – 2016.

 Konferencia: 10 príbehov, ktoré menia Slovensko

Už 10. apríla si tak každý bude môcť pozrieť prostredníctvom livestreamu vystúpenia známych osobností najmä spomedzi samotných ambasádorov výziev kampane Dobré dáta od O2, nakoľko z celého konania konferencie plánuje O2 aj živé vysielanie na svojom Facebooku a YouTube kanáli. Na pódiu odznejú príbehy výnimočných osobností, ktorí sú nositeľmi pozitívnych myšlienok smerujúcich k zmene. Okrem Mateja Tótha, Táni Pauhofovej, Tomiho Kida, či Jakuba Ptačina vystúpi aj Charles Elachi.

Charles Elachi

„Hľadali sme osobnosť, ktorá má nielen bohaté skúsenosti s veľkými výzvami, ale rada sa o svoj príbeh podelí a inšpiruje nás. Sme veľmi radi, že pán Elachi naše pozvanie prijal a  doplní príbehy zo slovenských reálií o skúsenosti presahujúce našu stratosféru. Tento jedinečný zážitok si však nenecháme pre seba, ale môžu si ho pozrieť všetci prostredníctvom livestreamu a vidieť Charlesa Elachiho po prvý krát hovoriť k slovenskému publiku. Našu oslavu 10. výročia sme tak vymenili za prípravu niečoho hodnotného, čo prinesie zážitok skutočne všetkým,“ prezrádza Tereza Molnár, hovorkyňa O2.

Charles Elachii po prvýkrat na Slovensku

Charles Elachi, emeritný profesor elektrotechniky a planetárnych vied na Kalifornskom technologickom inštitúte a bývalý riaditeľ JPL divízie NASA, ktorá je za vývojom pohonu úspešných vesmírnych sond, príde na Slovensko po prvý krát.

„V posledných dvoch desaťročiach sme navštívili všetky planéty našej slnečnej sústavy. Pristáli sme na Marse, priniesli sme vzorky z komét,  objavili sme planéty iných hviezd, preskúmali sme prstence Saturnu… Toto všetko sa nám podarilo vďaka tímu vizionárov, ktorí slovo „nemožné“ neberú vážne. Premeniť nemožné na možné však môže naozaj každý. Rád sa podelím o svoje skúsenosti na konferencii, na ktorú ma O2 pozvalo,“ uviedol Charles Elachi, riaditeľa vývojárskeho centra NASA v rokoch 2001 – 2016.

Dobré dáta od O2

Konferencia je súčasťou kampane Dobré dáta od O2, ktorá odštartovala minulý týždeň a vznikla pri príležitosti 10. výročia pôsobenia O2 na Slovenskom trhu. Operátor vytvoril stránku www.dobredata.o2.sk, prostredníctvom ktorej vyzýva všetkých ľudí, aby sa zapojili do jednoduchých aktivít, ktoré v konečnom dôsledku môžu pomôcť zlepšiť životy všetkých. Verejnosť vyzýva 10  slovenských osobností, ktoré O2 postupne odhaľuje postupne počas desiatich týždňov, pričom sú založené na jednoduchom princípe zameranom napríklad na podporu slovenskej kultúry, pohybových aktivít, či zdravého životného štýlu.