Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Orange nadväzuje na dlhoročné aktivity v oblasti prevencie a bezpečnosti v online priestore a v Deň pre bezpečnejší internet predstavuje nový portál beznastrah.online. Má za cieľ pomôcť predovšetkým rodičom a všetkým, ktorí pracujú s deťmi a záleží im na ich vývoji, prinášať informácie o rizikách a nástrahách internetu a ponúkať rady a odporúčania, ako ich eliminovať. Obsah portálu je pripravený odborníkmi, psychológmi a v spolupráci s IPčko ponúka bezplatnú, non-stop, anonymnú poradňu.

V online priestore trávime čoraz viac času a mimoriadne zraniteľné sú v ňom predovšetkým deti a mládež. Orange si všetky nástrahy kyberpriestoru dlhodobo uvedomuje a už viac ako 15 rokov sa intenzívne venuje podpore bezpečného a zodpovedného používania komunikačných technológií. V spolupráci s odborníkmi realizuje v programe Deti na nete bezplatné workshopy a informačno-vzdelávacie aktivity, ktoré pomáhajú rodičom, pedagógom, deťom i mladým ľuďom. Dnes predstavil nový portál, ktorý má na všetky tieto aktivity nadväzovať a priniesť nový a komplexnejší prístup k téme.

„Dlhodobo kladieme dôraz na kvalitu našich sietí a spoľahlivosť služieb, preto je otázka bezpečnosti našich zákazníkov v online prostredí prirodzene jednou z našich najvyšších priorít. V boji proti kybernetickým útokom a zločinom chceme vystupovať čo možno najaktívnejšie. Súčasťou tohto sú nielen konkrétne technologické riešenia, ale aj široké spektrum aktivít s cieľom vzdelávať a viesť verejnosť k bezpečnému a zodpovednému používaniu technológií,“ povedal Martin Hromkovič, riaditeľ úseku marketingu pre rezidenčných zákazníkov a značky spoločnosti Orange Slovensko.

Práve dnešný Deň pre bezpečnejší internet má verejnosť upozorniť na existujúce nástrahy a má byť v medzinárodnom meradle osvetou v oblasti bezpečnosti v online priestore. Orange si tento deň pripomína každoročne, tentokrát ho spojil s uvedením nového portálu beznastrah.online.

„Uvedomujeme si, že nesmierne rýchly technologický vývoj prináša stále nové nástrahy a riziká. Naším cieľom nie je len poskytovať pragmatické informácie a dáta, naopak – náš program od začiatku dopĺňame o tzv. psychologický rozmer. Ako prvá telekomunikačná spoločnosť sme začali hovoriť nielen o bezpečnostných nastaveniach, ale aj pomenovávať riziká a rizikové správanie na internete, a prinášať odporúčania, ako ich eliminovať. Ak sa internet a technológie využívajú správne, vedia mať pozitívny vplyv na všetkých používateľov, na ich vzdelávanie a rozvoj, deti nevynímajúc. Práve v tomto smere má byť nový portál nápomocný, najmä rodičom a pedagógom, ktorí sa v online svete sami potrebujú zorientovať a pomáhať deťom, aby aj pre nich bol internet bezpečným svetom,“ povedala Andrea Ungvӧlgyi, manažérka CSR a sponzoringu spoločnosti Orange Slovensko.

Bezpečný digitálny svet pre všetkých

Portál prichádza s jasne definovanou a jednoduchou grafickou štruktúrou tak, aby každý používateľ našiel oblasť, ktorá ho zaujíma. Nachádzajú sa tu užitočné informácie rozdelené do 6 hlavných oblastí, na ktoré Orange kladie dôraz:

Používatelia na portáli nájdu tiež Online poradňu, ktorá bude v spolupráci s  odborníkmi z IPčko poskytovať bezplatné, anonymné, non-stop poradenstvo v otázke bezpečnosti a správania detí na internete priamo od psychológov. Učitelia a pedagógovia nájdu v sekcii Pre učiteľov užitočné materiály, vďaka ktorým sa žiaci a študenti v škole môžu hravou a pútavou formou dozvedieť viac o téme, otvoriť diskusiu a budovať si správne návyky. Rovnako sú tu dostupné aj informácie o relevantných grantových programoch Nadácie Orange ako je e-Školy pre budúcnosť či Zdravá duša školy.

V rámci komplexného prístupu k téme bezpečnosti na internete nový portál ponúka aj informácie o produktoch Orangeu, ktoré majú chrániť používateľov v online priestore, medzi nimi aj nedávno uvedenú službu Online ochrana. S ňou prichádza Orange ako vôbec prvý operátor na Slovensku. Nová služba poskytne bezpečnosť zákazníkov v online prostredí, či už ide o mobilné alebo pevné internetové pripojenie. Dokáže zablokovať škodlivý obsah ešte predtým, ako by sa mohol dostať do zariadenia. Bez námahy tak chráni pred čoraz častejšími rizikami, ktoré v súčasnosti neohrozujú len veľké firmy, ale aj bežného zákazníka. Unikátne na tejto službe je, že zákazník si do mobilu, tabletu, laptopu či iného zariadenia nemusí inštalovať žiadnu špeciálnu aplikáciu. Nová služba Online ochrana bude od 5. marca automatickou a bezplatnou súčasťou nového portfólia služieb Orangeu. Viac informácií o službe nájdete na www.orange.sk/online-ochrana.

Značky: