Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V Orangei sú staré mobily minimálne na dve veci – v rovnomennej súťaži pomáhajú ľuďom aj životnému prostrediu. Centru Slniečko priniesli od októbra do konca januára takmer 17- tisíc eur. Okrem toho za odovzdanie nepotrebného mobilu majú zákazníci Orangeu šancu vyhrať každý mesiac jeden z 5 najnovších iPhonov.

Od októbra 2014 do januára tohto roka odovzdali zákazníci Orangeu v predajniach po celom Slovensku celkovo 16 936 nepotrebných mobilov. Orange ich už pravidelne mení na eurá, ktoré venuje vždy na dobrú vec – pomoc vybraným neziskovým organizáciám. Tentoraz si finančnú podporu odnieslo Centrum Slniečko, ktoré pomáha týraným, zneužívaným deťom a obetiam domáceho násilia. Vďaka Orangeu a jeho zákazníkom, ktorí sa zapojili do súťaže, získala organizácia takmer 17- tisíc eur.

V ďalšej fáze dlhodobej súťaže „Staré mobily sú na dve veci“ začal Orange spolu so svojimi zákazníkmi pomáhať centru sociálnych služieb Náruč záchrany. Od 1. februára až do 31. mája 2015 Orange za každý vrátený mobil, ktorý zákazníci prinesú do jeho predajní, venuje 50 centov práve na pomoc Náruči záchrany – miestu, kde žijú tri generácie.

Okrem pomoci ľuďom zákazníci odovzdaním starých mobilov pomáhajú aj životnému prostrediu. Orange totiž každý vrátený mobil ekologicky likviduje, aby tak zabránil negatívnym vplyvom na životné prostredie, ktoré hrozia pri odhodení mobilu do bežného odpadu. Navyše, pre všetkých, ktorí sa do súťaže zapoja, je v hre každý mesiac 5 mobilov iPhone 6.

Prehľad organizácií doteraz podporených v súťaži Staré mobily sú na dve veci

Obč. združenie/nezisková organizáciaPočet vrátených mobilov
Návrat8 801
Autistické centrum Andreas10 895
Lienka pomoci Nadácie SOCIA32 201
Linka detskej istoty pri SV pre UNICEF16 290
Detský čin roka12 798
Nezisková organizácia Centrum Slniečko16 936
SPOLU97 921