Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

 • Základná rýchlosť 4800 MHz pre urýchlenie práce
 • Sú pripravené a certifikované pre Intel XMP 3.0
 • Schválené poprednými svetovými výrobcami základných dosiek

Spoločnosť Kingston Technology Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou spoločnosti Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, ohlásila, že začala dodávky špičkových pamätí Kingston FURY Beast DDR5.

Kingston FURY Beast DDR5 prichádza na trh súbežne s uvedením čipovej sady Intel® Z690 a procesorov Intel® Core™ 12. generácie (s kódovým označením „Alder Lake-S“). Je to prvá platforma, ktorá podporuje nový pamäťový štandard a ponúka záujemcom z celého sveta vyšší výkon a lepšiu integritu dát nastupujúcej technológie DDR5.

Pamäť Kingston FURY Beast DDR5 predstavuje novú úroveň rýchlosti, kapacity a spoľahlivosti. Je vybavená arzenálom pokročilých funkcií, ako sú automatická interná korekcia chýb (on-die ECC) pre lepšiu stabilitu pri extrémnych rýchlostiach, dva 32-bitové subkanály pre efektívnejšie čítanie dát a vstavaný obvod na správu napájania (PMIC), ktorý pomáha dodávať potrebnú energiu, keď je najviac potrebná. Nové pamäte nájdu uplatnenie najmä pri hraní hier v tých najextrémnejších nastaveniach, živom streamovaní v rozlíšení 4K+ alebo pri spracovaní rozsiahlych animácií a 3D renderovaní.

„Technológia DDR5 je konečne pripravená predviesť svoj potenciál. Sme hrdí na to, že stále držíme krok s najnovším vývojom a dokázali sme pripraviť pre hráčov a počítačových nadšencov nové prírastky do nášho radu Kingston FURY,“ povedala Iwona Zalewska, obchodná manažérka pre DRAM pamäte spoločnosti Kingston v regióne EMEA. „Používatelia majú pri prechode na nové pamäte Kingston FURY Beast DDR5 istotu, že boli otestované a schválené spoločnosťami MSI®, ASUS®, ASRock® a Gigabyte™, poprednými svetovými výrobcami základných dosiek2.“

Vďaka mimoriadnej rýchlosti a automatickej Plug N Play konfigurácii pri frekvencii 4800 MHz1 je Kingston FURY Beast DDR5 ideálna pre všetkých, čo chcú zo svojich platforiem novej generácie vydobyť maximálny možný výkon a vychutnať si jedinečné herné zážitky do posledného detailu.

Pamäť Kingston FURY Beast DDR5 je navyše pripravená a certifikovaná pre Intel XMP 3.0, takže používatelia môžu očakávať ľahké, stabilné a certifikované pretaktovanie s dvoma prispôsobiteľnými profilmi rýchlostí a časovania.

Kingston FURY Beast DDR5 s konkrétnou rýchlosťou 4800 alebo 5200 MHz je možné zakúpiť ako samostatné 16 GB moduly alebo v setoch po 2 kusoch. Ponúkajú obmedzenú doživotnú záruku a povestnú spoľahlivosť produktov spoločnosti Kingston.

Viac informácií nájdete na kingston.com.

Kingston FURY Beast DDR5
OznačenieKapacita
KF548C38BB-1616 GB 4800 MHz Kingston FURY Beast DDR5 – samostatný modul
KF548C38BBK2-3232 GB 4800 MHz Kingston FURY Beast DDR5 – set 2 modulov
KF552C40BB-1616 GB 5200 MHz Kingston FURY Beast DDR5 – samostatný modul
KF552C40BBK2-3232 GB 5200 MHz Kingston FURY Beast DDR5 – set 2 modulov

1 Plug N Play pamäť Kingston FURY pobeží v systémoch podporujúcich DDR5 až do rýchlosti povolenej BIOSom výrobcu. PnP nemôže zvýšiť rýchlosť systémovej pamäte nad hodnotu, ktorú povoľuje BIOS výrobcu. Plug N Play pamäte Kingston FURY DDR5 podporujú špecifikácie XMP 3.0, takže pretaktovanie je možné dosiahnuť aj aktiváciou vstavaného profilu XMP.

2 Uvedených na zoznamoch kvalifikovaných dodávateľov (QVL) z radov popredných svetových výrobcov základných dosiek.

Vlastnosti a parametre pamätí Kingston FURY Beast DDR5

 • Vyššia základná rýchlosť: Pamäť DDR5 s vysokou základnou rýchlosťou 4800 MHz je o 50 % rýchlejšia ako pamäť DDR4.
 • Lepšia stabilita pri pretaktovaní: On-die ECC (ODECC) technológia pomáha udržiavať integritu dát na zaistenie maximálneho výkonu a spoľahlivosti aj pri prekonávaní limitov!
 • Vyššia efektivita spracovania dát: Vďaka dvom nezávislým 32-bitovým subkanálom a dvojnásobnej dĺžke pamäťových bánk aj množstvu dát prenášaných v jednej transakcii (burst lenght) sa výnimočný výkon pamätí DDR5 prejaví najmä v najnovších hrách, programoch a náročných aplikáciách.
 • Sú pripravené a certifikované pre Intel® XMP 3.0: Vylepšené optimálne prednastavenie časovania, rýchlostí a napätia pre pretaktovanie a uloženie nových používateľsky prispôsobiteľných profilov využívajúcich programovateľný modul PMIC.
 • Schválené poprednými svetovými výrobcami základných dosiek2: Pamäte boli otestované a schválené, takže môžete s istotou stavať alebo upgradovať PC s kompatibilnou základnou doskou.
 • Nízkoprofilový chladič: Novo navrhnutý chladič má unikátny štýl a zabezpečuje účinné chladenie.
 • Kapacita: Samostatné moduly – 16 GB / Sety 2 modulov – 32 GB
 • Frekvencia: 4800 MHz, 5200 MHz
 • Latencia: CL38, CL40
 • Napätie: 1,1 V / 1,25 V
 • Prevádzková teplota: 0 až 85°C
 • Rozmery: 133,35×34,9×6,62 mm

Značky: