Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Posledná verzia platformy webOS 3.5 Security Manager pre inteligentné televízory od spoločnosti LG Electronics bola certifikovaná za efektívne bezpečnostné schopnosti nezávislou organizáciou UL, svetovo uznávaným expertom na bezpečnosť produktov a služieb.

Na základe odborných znalostí v oblasti inteligentných televízorov má LG v úmysle rozšíriť túto úroveň zabezpečenia aj pre portfólio produktov pre chytré domácnosti, ich zabezpečenie a automatizáciu.

„Naša platforma webOS bola vyvíjaná s ohľadom na bezpečnosť, takže je veľmi povzbudivé, že certifikačná organizácia UL, dôveryhodný hráč na poli testovania zabezpečenia, súhlasí,“ hovorí Marek Sojak z pobočky LG. „Stále viac a viac spotrebiteľov využíva inteligentné televízory a ich možnosť prepojenia s ďalšími zariadeniami. Zlé zabezpečenia osobných informácií sa môžu pre užívateľov stať veľkým rizikom. LG webOS je už teraz považovaný za jednu z najintuitívnejších platforiem v odvetví chytrých televízorov, a aj naďalej bude meradlom kvality pre jeho nasledovníkov,“ dodal.

2900-1 Cybersecurity Assurance Program (CAS) od organizácie UL testoval webOS 3.5 Security Manager na zraniteľnosť pri napadnutí malware, skúmal softvérové ​​slabiny a bezpečnostné prvky, ktoré chránia osobné dáta užívateľov. Organizácia UL hodnotila účinnosť každej bezpečnostnej vrstvy systému podrobením virtuálnom sieťovým útokom podľa zoznamu 25 najnebezpečnejších softvérových chýb. WebOS 3.5 v testoch ochrany uspel, a stal sa tak kvalitným základom pre internet vecí spájajúci niekoľko domácich spotrebičov.

Testy 2900-1 napríklad merajú zabezpečenie aplikácií, ochranu proti napadnutiu módu pre vývojárov aj ochranu proti krádeži a napodobňovaniu softvéru.

Okrem tejto certifikácie, ktorú v odvetví chytrých televízorov obdŕžal LG webOS 3.5, ako prvý vôbec získal tiež certifikát za efektívne metódy pri správe digitálnych práv (DRM) v rámci aplikácií pre chytré televízory.

Značky: