Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Projekty zrealizované v poslednom období spoločnosťou Arašid spol. s r.o. – držiteľom značky  PGS – vedú k ďalšiemu rozširovaniu jej úspešného pôsobenia na slovenskom trhu.

Rebrandingom a spojením tradičných značiek Progamingshop a MP3 a podporou marketingovej komunikácia sme výrazne prispeli k prehĺbeniu povedomia o novej spoločnej značke PGS nielen v prostredí gamingu, ale aj medzi bežnou spotrebiteľskou verejnosťou.

Rozširovaním svojej maloobchodnej siete PlayGoSmart ďalej pokračuje v posilňovaní svojej trhovej pozície.

Predajná sieť sa už v roku 2021 zväčšila hlavne v Bratislave otvorením dvoch nových predajní, predovšetkým „flagship“ showroom-u v novom obchodnom centre NIVY. Popri postupnom doznievaní pandémie Covid-19 PlayGoSmart pokračuje vo svojich ambicióznych expanzných plánoch a ešte v prvej polovici roka 2022 otvorí ďalšie predajne v Bratislave, Piešťanoch a Žiline.

PGS chce byť vždy nablízku svojmu zákazníkovi a poskytnúť mu rovnocenný nákupný zážitok – či už vo fyzickom priestore kamenných predajní – alebo aj v on-line prostredí internetového obchodovania.
Značka sa snaží presadiť aj v komunitách hráčov zameraných na najnovšie herné technológie na rôznych herných platformách. Ich zástupcami sú špecializované herné e-shopy rozvíjajúce sa aj na Slovensku.

Od 1. 5. 2022 sa PGS stáva vlastníkom úspešného herného internetového predajcu GamesCenter, ktorý sa výrazne presadzuje v slovenskom e-commerce priestore už 10 rokov. Cieľom investičného angažovania PGS v tomto e-shope je posilniť jeho portfólio o ďalšie kategórie herných a súvisiacich produktov, ku ktorým má značka PlayGoSmart často exkluzívny prístup cez svoju materskú skupinu WESTech. Ide predovšetkým o počítačové komponenty a značkové herné PC zostavy, herné príslušenstvo najväčších svetových výrobcov, ale aj portfólio darčekových a zberateľských predmetov majúcich pôvod vo videoherných svetoch.

Akvizícia GamesCentra bude výhodná aj pre zákazníkov PGS – do obchodného modelu bude prevzatý know-how z oblasti obľúbených služieb, ktoré GamesCenter ponúka svojim zákazníkom – počnúc skladaním výkonných počítačových zostáv až po špeciálny VIP klub pre zberateľov exkluzívnych verzií videohier.

Prevzatím značky GamesCenter získajú zákazníci e-shopu, okrem už spomenutých prínosov, aj výhody dlhoročných celoeurópskych logistických skúseností PGS, vrátane možností vybavovania objednávok a prislúchajúcich služieb v sieti vyše 20 predajní PlayGoSmart na Slovensku. K tomu neoddeliteľne patrí aj výkup použitých hier alebo herných zariadení a ich výmena za nové produkty, využitie možností nákupu na splátky, získania rozšírenej záruky na produkty a určite aj možnosti odborného servisu herných zariadení priamo v servisnej základni PGS.

PlayGoSmart sa drží svojho hesla „Live Easy Play Hard“ – prinášať svojim zákazníkom a priaznivcom jednoduchší, efektívnejší a zábavnejší život.

Značky: