Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

VšZP a Nemocnica Bory sa dohodli na zazmluvnení komplexnej zdravotnej starostlivosti. Od 8. 8. 2023 môžu poistenci VšZP v tomto zariadení využívať už aj ústavnú zdravotnú starostlivosť – hospitalizácie a operácie.

Od začiatku augusta majú poistenci VšZP v Nemocnici  Bory  k dispozícii plný rozsah  zdravotnej starostlivosti vo všetkých ambulanciách, a to vrátane stacionárov a operačných výkonov, ktoré sú poskytované v jednodňovej zdravotnej starostlivosti. Postupné zazmluvňovanie zdravotnej starostlivosti bolo včera ukončené, a to podpísaním dodatku o zazmluvnení ústavnej zdravotnej starostlivosti, ktorú môžu poistenci VšZP využívať od 8. 8. 2023. K zazmluvneniu urgentného príjmu zdravotná poisťovňa pristúpi automaticky po tom, keď poskytovateľ splní všetky zákonom stanovené podmienky pre jeho spustenie.

Obe strany sa tiež dohodli na sprístupnení termínov vyhradených pre poistencov VšZP, ktoré budú dostupné aj cez mobilnú aplikáciu VšZP. Vyhradené termíny budú môcť poistenci VšZP využiť vo všetkých ambulanciách. Na konkrétny termín bude možné objednať sa jednoducho, aj prostredníctvom mobilnej aplikácie VšZP. Tieto termíny budú postupne sprístupňované tak, aby sa poistenec mohol cez aplikáciu VšZP objednať do ktorejkoľvek ambulancie.

Značky: