PowerToys pre Windows 10 pripravujú nahrávanie obrazovky

1

Zatiaľ na funkciu treba počkať.

Microsoft však prezradil viac a to konkrétne v obsiahlom dokumente na svojom GitHube. Aktuálnu verziu nástroja PowerToys si môžete stiahnuť z tejto adresy. Oficiálny názov funkcie sa bude volať Video GIF Capture, no podľa obrázkov bude možné zaznamenať video aj v inom formáte.

Jeden z obrázkov na GitHube ukazuje rozlíšenie 720p, predpokladáme, že nebude jediné a nástroj bude schopný video uložiť do Full HD rozlíšenia.

Toto rozšírenie by tak do systému prinieslo nahrávanie obrazovky do video súboru. To síce podporuje herný panel Xbox, no iba pri hraní hier. Na fotenie obrazovky je tu základný nástroj Vystrihovanie a je určený na statické snímky.

Pridanie nahrávanie obrazovky do PowerToys bude síce prínosom, najmä pre tých, čo ich používajú. Stále sa nedá hovoriť o skutočne systémovej integrácii nahrávania obrazovky.

Na webe je však dostatočné množstvo nástrojov na tento účel. Nie všetky sú platené a zadarmo máte napríklad aj ShareX. Je výborne vybavený, automaticky ukladá snímky obrazovky, stačí len stláčať vybraný kláves a ešte aj nahrá obsah do video súboru.

powertoys gif recording

Zdroj: WinAero

Prečítajte si aj:

Microsoft PowerToys pridáva hromadné premenovanie obrázkov

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

Pridaj komentár