Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nové prepínače v ponuke spoločnosti Zyxel Networks vynikajú kompaktnými rozmermi, výkonným napájaním PoE++ a 10Gbps uplink porty a umožňujú spoľahlivé vysokorýchlostné pripojenie a bezproblémovú správu v cloude.

Spoločnosť Zyxel Networks, líder v oblasti poskytovania bezpečných cloudových sieťových riešení s umelou inteligenciou, dnes uviedla na trh sériu XMG1915 – rodinu inteligentných riadených prepínačov pre malé firmy a profesionálnych domácich užívateľov, ktoré svojou priepustnosťou a všestrannosťou podporujú fungovanie moderných aplikácií a služieb náročných na prenosovú kapacitu.

S nárastom hybridnej a domácej práce, videoobsahu vo vysokom rozlíšení a využívaním cloudových služieb potrebujú malé podniky (SB) a profesionálni používatelia oveľa vyššiu priepustnosť siete. Okrem toho sú potrebné zvýšené rozpočty na napájanie cez Ethernet (PoE), aby bolo možné podporovať najnovšie bezdrôtové technológie, IP dohľadové kamery a pripojené zariadenia na okraji siete.

Séria XMG1915 je navrhnutá tak, aby spĺňala tieto meniace sa požiadavky. K dispozícii sú modely s 8 a 16 ethernetovými portmi, ktoré s kapacitou 2,5 Gbps. K dispozícii sú aj 10Gbps uplink porty na pripojenie k chrbticovej sieti a vybrané modely umožňujú napájanie normou PoE++, ktorá dokáže do pripojeného zariadenia dodávať až 60 wattov. Vďaka flexibilnej cloudovej správe v platforme Nebula sa prepínače ľahko nasadzujú a spravujú.

Radek Hofman, channel sales manager CZ/SK v spoločnosti Zyxel Networks, povedal: „Pre malé podniky, tvorcov obsahu a profesionálov predstavujú meniace sa pracovné modely, zvýšené požiadavky moderných aplikácií a služieb na šírku pásma a rastúci počet zariadení používaných na okraji siete významnú výzvu. Séria XMG1915 im poskytuje rýchle, všestranné a cenovo výhodné riešenie, ktorej ďalšou výhodou sú možnosti jednoduchého nasadenia a správy prostredníctvom našej cloudovej platformy Nebula.“

V systéme Nebula je možné prepínače vopred nakonfigurovať a nainštalovať automaticky. Sériu XMG1915 možno tiež monitorovať a spravovať na diaľku a jednoducho pomocou aplikácie Nebula.

Mohutný výkon v malej krabici

Všetky downlink porty prepínačov série XMG1915 dosahujú rýchlosti 2,5Gbps, čo zaručuje bezproblémové pripojenie širokého spektra pripojených zariadení, ako sú napríklad prístupové body WiFi 6/6E/7, multigigabitovej siete, IP kamery a zariadenia NAS. Dva 10Gbps uplink porty zaisťujú, že je vždy k dispozícii dostatočná šírka pásma, aby sa predišlo úzkym miestam a zabezpečilo sa, že zariadenia s vyššou rýchlosťou môžu využívať svoj plný potenciál.

Podpora PoE++ napájania príkonom 60 W[1] na ôsmich portoch umožňuje pripojiť zariadenia s vysokým výkonom a zjednodušuje inštaláciu. Prepínače XMG1915 s celkovou kapacitou napájania 130 W/180 W uspokojí nároky malých firiem na napájanie sieťových zariadení cez Ethernet a súčasne svojim užívateľom šetrí výdavky na zbytočne veľkú prebytočnú PoE kapacitu, ktorá často pri menších inštaláciách zostáva nevyužitá. Za zmienku stojí tiež možnosť využiť existujúce káble Cat 5e, vďaka čomu odpadá nutnosť vykonávať drahú pokládku novej kabeláže.

XMG1915 má tiež menší dizajn – je minimálne o polovicu menší ako väčšina 2,5Gbps prepínačov na trhu, takže je ideálny na použitie na stolových počítačoch alebo v stiesnených pracovných priestoroch.

Tichý a energeticky úsporný dizajn bez ventilátora

Séria XMG1915 je navrhnutá na optimálny výkon a môže sa pochváliť konštrukciou bez ventilátorov s robustným hardvérovým odvodom tepla, čo zaručuje tichú prevádzku a zároveň šetrí energiu. Modely XMG1915-8E/8EP sú úplne bez ventilátora, zatiaľ čo XMG1915-18EP je vybavený mimoriadne tichým ventilátorom.

Flexibilná správa cloudu

Séria XMG1915 bola vytvorená tak, aby ju bolo možné spravovať v cloude prostredníctvom platformy Nebula spoločnosti Zyxel Networks, a umožňuje používateľom jednoducho zapájať zariadenia prostredníc-ctvom aplikácie Nebula a skenovať QR kódy na rýchle nastavenie siete. Používatelia môžu bezproblémovo spravovať svoje pripojenie a zabezpečenie odkiaľkoľvek prostredníctvom jediného skla a získať aktuálny prehľad o stave svojej siete na prvý pohľad.

Možnosti vzdialenej správy umožňujú používateľom dohliadať na prepínače a reštartovať pripojené zariadenia odkiaľkoľvek bez nutnosti fyzickej prítomnosti. K dispozícii je aj funkcia Loop Prevention, ktorá ďalej podporuje jeho bezproblémovú prevádzku automatickou detekciou a riešením problémov súvisiacich s konfiguráciou. Prepínače XMG1915 samozrejme ponúkajú aj režim Standalone pre ich lokálnu správu pomocou IP adresy. Viac informácií o sérii XMG1915 nájdete na adrese: https://www.zyxel.com/sk/sk/products/switch/8-16-port-2-5gbe-smart-managed-switch-with-2-sfp-uplink-xmg1915-series


[1] K dispozícii pre XMG1915-10EP a XMG1915-18EP

Značky: