Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Prepínače spoločnosti Zyxel Networks pomáhajú podnikom zvládať vysoké náklady na energie a súčasne prispievajú k plneniu zadaných cieľov v oblasti udržateľnosti.

Energeticky úsporné prepínače od spoločnosti Zyxel Networks, ktoré patria medzi lídrov na trhu bezpečných cloudových sieťových riešení s umelou inteligenciou, otvárajú podnikom cestu k zníženiu nákladov na energie, k zefektívneniu prevádzky a k splneniu cieľov v oblasti udržateľnosti.

Z nedávneho rozsiahleho prieskumu vyplýva, že už niekoľko rokov trvajúce zvyšovanie cien elektrickej energie dopadá v hospodárstve najmä na malé podniky a zníženie nákladov je pre mnohé z nich otázkou prežitia. Prepínače značky Zyxel ponúkajú riešenie tohto problému, pretože podnikom pomáhajú identifikovať oblasti, kde je možné dosiahnuť vyššiu efektivitu a prijať opatrenia na úsporu energie.

„Malé a stredné podniky sú pod zvýšeným tlakom makroekonomických výziev, najmä rastúcich nákladov na energie,“ povedal Radek Hofman, channel sales manager CZ/SK v spoločnosti Zyxel Networks. “Tieto podniky potrebujú technológie, ktoré popri udržateľnosti podporujú aj efektivitu, pomáhajú im znižovať spotrebu energie a zároveň šetriť peniaze. A práve naše prepínače s funkciami pre úspornú prevádzku poskytujú výhodné riešenie a súčasne aj tak potrebné úspory v týchto ťažkých časoch. „

Okamžité úspory vďaka plánovaniu PoE

Jednoduché vypínanie pripojených zariadení počas nepracovnej doby by mohlo podnikom ušetriť stovky dolárov ročne. Vďaka funkcii PoE Scheduling, ktorá je podporovaná v chytrých riadených prepínačoch, Layer 2 Plus a Layer 3 Access PoE od spoločnosti Zyxel Networks, môžu používatelia určiť, kedy budú prepínače napájať pripojené zariadenia a v akom čase sa napájanie automaticky vypne.

V typickom prostredí malého a stredného podniku (SMB), kde je nainštalovaných 20 prístupových bodov PoE, môže plánovanie ich vypínania v mimopracovnom čase znamenať úsporu až USD $313, GBP £626 alebo EUR 365 každý rok[1] . Úspora nákladov je možná len jedným jednoduchým krokom prostredníctvom rozhrania na správu prepínača.

Inteligentný ventilátor sa rovná inteligentná úspora

Okrem funkcie PoE Scheduling sa vybrané prepínače Zyxel Networks, ako napríklad séria XGS2220, môžu pochváliť inteligentným ventilátorom. Táto inovácia automaticky upravuje rýchlosť ventilátora v závislosti od teploty zariadenia, čím zabraňuje plytvaniu energiou jeho neustálym chodom na plný výkon. V prípade podnikov, ktoré používajú bežne aj desať prepínačov s inteligentným ventilátorom, ako je napríklad XGS2220-54FP, by mohli potenciálne ročné úspory dosiahnuť čiastku,[2] za ktorú je možné na pracovisko zaobstarať slušný kávovar.

Optimalizované napájanie PoE znižuje náklady na prevádzku siete

Ďalšie úspory je možné dosiahnuť prostredníctvom režimu spotreby PoE prepínačov Zyxel Networks. Tento režim, ktorý je súčasťou chytrých  riadených prepínačov, Layer 2 Plus a Layer 3 Access PoE prepínačov, meria stav spotreby energie každého zariadenia a zabezpečuje, aby dostávalo len toľko energie, koľko potrebuje. Tým sa nielen šetrí energia, ale zároveň sa rezervuje väčšia časť rozpočtu na napájanie pre ďalšie zariadenia, čím sa znižujú celkové náklady na vlastníctvo siete (TCO).

Spoločnosť Zyxel Networks ponúka komplexný sortiment sieťových prepínačov – od nespravovaných po Layer 3 agregačné, lokálne spravované aj spravované v cloude, od gigabitových až po modely s rýchlosťou 10G, vďaka čomu ponúka podnikom riešenia šité na mieru ich jedinečným potrebám. Viac informácií o prepínačoch Zyxel Networks nájdete na adrese:  https://www.zyxel.com/sk/sk/products/switch


[1] Výpočet úspor vychádza zo siete s 20 prístupovými bodmi so spotrebou energie 15 W, ktoré sú vypnuté 118 hodín týždenne počas 52 týždňov, pričom sa používajú aktuálne ceny elektrickej energie v hlavných regiónoch. Skutočný odhad sa môže líšiť v závislosti od stavu a miesta, kde sa zariadenia prevádzkujú.

[2] Výpočet úspory vychádza z úspory energie 17 Wattov za hodinu pri použití prepínača s inteligentným ventilátorom (XGS2220-54FP) v porovnaní s prevádzkou prepínača bez inteligentného ventilátora pri plných otáčkach. Odhadované úspory sú 255 USD, 510 GBP, 298 EUR alebo 5690 NTD USD na sieť každý rok. Skutočný odhad sa môže líšiť v závislosti od stavu a miesta prevádzky zariadení.

Značky: