Mobilná aplikácia Zelená vlna pomáha už desiatkam tisícov motoristov k zvyšovaniu ich prehľadu o dianí na cestách, bezpečnosti a plynulosti jazdy.

RTVS a telekomunikačná spoločnosť Slovanet teraz bezplatne sprístupnili jej novú verziu s mnohými vylepšeniami, vrátane nových hlasových upozorňovaní na blížiace sa hrozby či unikátnej databázy železničných priecestí.

Už viac ako 60 tisíc používateľov si stiahlo bezplatnú aplikáciu Zelená vlna pre smartfóny a tablety a pre mnohých z nich sa stala cenným pomocníkom na cestách. V kombinácii s internetovým pripojením im prináša profesionálne dopravné spravodajstvo RTVS, hlásenia o blížiacich sa hrozbách, možnosť sledovať aktuálne dianie na cestách aj prostredníctvom kamier alebo kedykoľvek si vypočuť aktuálne dopravné spravodajstvo Zelená vlna. Aplikáciu vyvinula RTVS v spolupráci s telekomunikačnou spoločnosťou Slovanet a spoločne teraz predstavujú jej novú verziu..

zelena-vlna_app-screens_nehoda_bielepozadie_nowat

„Novinkami aplikácie sú najmä doplnené hlasové upozornenia nahovorené redaktormi Zelenej vlny, rozšírenie databázy už na takmer tisíc železničných priecestí, doplnený zoznam stacionárnych radarov, vylepšené a kontrastnejšie grafické rozhranie a mnoho menších aktualizácií a opráv“, vymenúva zmeny manažér dopravného spravodajstva RTVS Ľuboš  Kasala.

„Ďalším špecifikom aplikácie je, že integruje nahlásené dopravné udalosti z viacerých zdrojov, čo vodičom zvyšuje šancu, že sú o nich spoľahlivo informovaní. K plynulosti jazdy prispieva aj narastajúci počet kamier so živým obrazom z mnohých dôležitých križovatiek a cestných ťahov, aplikácia ich sprístupňuje už takmer 30“, dopĺňa Ján Michlík, riaditeľ úseku podpory predaja Slovanetu.

Okrem nových hlasových upozornení je aplikácia jedinečná jednoduchosťou ovládania, väčšina funkcií je na dosah jediným klepnutím alebo potiahnutím prsta. Vďaka ergonómii tak ovládaniu postačuje venovať len okamih pozornosti a sekundárne prispieva k bezpečnosti používania – aj v porovnaní s inými podobnými aplikáciami so spravidla zložitým menu a viackrokovým ovládaním.

Aplikácia Zelená vlna je k dispozícii na stiahnutie zadarmo v obchodoch Google Play a App Store, verzia pre Windows Phone sa pripravuje.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.