Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Štart hybridnej satelitnej televízie ohlásil ANTIK Telecom na koniec marca. Bezplatná testovacia prevádzka začne už v najbližších dňoch. Vstupný balík bude dostupný za 0,99 eur mesačne.

ANTIK spustí komerčné služby satelitnej televízie 31. marca 2015. Bezplatné testovacie vysielanie z družice Eutelsat 16 si budú môcť diváci naladiť už v najbližšom čase. Okrem veľkého podielu HD programov bude ponuka obsahovať aj televízny archív, mobilnú TV a ďalšie interaktívne služby. Operátor očakáva najviac klientov v Rodinnom balíku, ktorý bude stáť 8,80 eur a ponúkne viac ako 50 kanálov, Vstupný balík s najmenej 18 kanálmi aj prístupom na archív bude dostupný za 0,99 eur mesačne. Aktivačné balíky budú už od začiatku dostupné v širokej sieti partnerov po celom Slovensku alebo online na webe poskytovateľa.

ANTIK Telecom bude vysielať svoje programy štandardom DVB-S2 kódovane prostredníctvom družice Eutelsat 16 na polohe 16 stupňov východne, len niekoľko stupňov od obľúbenej pozície 19,2E. To umožní klientom paralelne používať platené služby Antiku a zároveň stovky bezplatných programov z družíc Astra a Eutelsat len pri minimálnych nákladoch na nové zariadenia. Programy zo satelitu sú v štandardnom rozlíšení s dátovým tokom 2mbps a v HD rozlíšení 6mbps.

Okrem toho sú v službe zahrnuté aj desiatky TV staníc cez internet, rozsiahly TV archív, nahrávanie, internet v TV, mediálny prehrávač a ďalšie služby známe už klientom ANTIK SmartTVBoxu. Programy Antiku je možné sledovať s pomocou štandardného satelitného set-top boxu alebo aj so samostatnou kartou, ktorú klient s pomocou tzv. CAM modulu použije vo svojom televízore alebo boxe s podporou štandardu DVB-S2. V testovacej prevádzke bude určité množstvo programov vysielané nekódovane, čiže ich bude možné sledovať aj bez dekódovacej karty.

Distribúcia zariadení bude prebiehať po celom území Slovenska cez veľké predajné siete, nezávislých predajcov aj internet. Registrácia prebieha na stránke www.antiksat.sk alebo cez call-centrum na čísle 055 30 12345.