Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dve nové špičkové kopulovité kamery AXIS Q3626-VE a AXIS Q3628-VE, ktoré ponúkajú cenovo výhodnú inštaláciu a podporu pokročilej analýzy založenej na hlbokom učení.

Nové fixné kopule sú vybavené jedinečnými funkciami otáčania / nakláňania / rolovania a priblíženia obrazu (PTRZ – pan/tilt/roll/zoom), ktoré umožňujú kedykoľvek na diaľku zmeniť nastavenia záberu. Tieto kamery sú preto ideálnou voľbou pre mestský dohľad a aplikácie v doprave, vládnych budovách alebo kritických infraštruktúrach.

Axis Communications, popredný svetový výrobca IP kamier, predstavuje dva nové modely pevných kopulovitých kamier s funkciami PTRZ, ktoré ušetria čas na inštalácii, údržbe aj prevádzke, pretože umožňujú kedykoľvek na diaľku upraviť záber kamery bez nutnosti vysielať technika do miesta inštalácie.

Integrovaná umelá inteligencia

Kamery AXIS Q3626-VE (s rozlíšením snímača 4 MPx) a AXIS Q3628-VE (s rozlíšením 8 MPx) sú postavené na najnovšom SoC systéme Axis a obsahujú procesorovú jednotku hlbokého učenia pre vylepšené možnosti spracovania obrazu a pokročilú video analytiku. To umožňuje zhromažďovať a analyzovať ešte viac dát priamo v kamere tzv. na okraji siete alebo s pomocou získaných metadát rýchlo a efektívne forenzne vyhľadávať jednotlivé udalosti. Navyše vďaka aplikácii AXIS Object Analytics môžete spoľahlivo klasifikovať pohybujúce sa objekty a zabezpečiť tak presnejšiu detekciu s menším počtom falošných poplachov.

Obrazová kvalita aj zabezpečenie na jednotku

V základnej výbave nových kamier nechýba technológia Zipstream s kodekmi H.264 a H.265, ktorá výrazne znižuje požiadavky na šírku pásma a úložiska bez toho, aby sa znížila kvalita obrazu v dôležitých detailoch. Ďalšie technológie ako Lightfinder 2.0 a  Forensic WDR umožňujú kamerám snímať farebný obraz aj pri nedostatočnom svetle alebo zvládať aj náročné svetelné podmienky, napríklad keď slnkom zaliaty záber obsahuje súčasne veľmi jasné oblasti a aj veľmi tmavé miesta v tieňoch.

Tieto kamery s hodnotením stupňa ochrany IK10 a odolnosťou proti vandalizmu sú uzavreté v kovových puzdrách. Je tak možné ich inštalovať aj do náročných prostredí a drsného počasia. Elektronická stabilizácia obrazu zabezpečuje plynulé video aj v situáciách, kedy sú kamery vystavené prípadným vibráciám. Vstavané funkcie kybernetickej bezpečnosti navyše pomáhajú zabrániť neoprávnenému prístupu a zabezpečiť systém. Nechýba ani modul TPM  (Trusted Platform Module), ktorý je certifikovaný podľa štandardu FIPS 140-2 úrovne 2, aby bolo zabezpečené bezpečné ukladanie všetkých kryptografických kľúčov a certifikátov.

Medzi kľúčové vlastnosti AXIS Q3626-VE a AXIS Q3628-VE patria:

  • Vynikajúca kvalita obrazu v rozlíšení 4 MPx a 8 MPx
  • Diaľkové prenastavenie uhlov kamery
  • Analytika s hlbokým učením
  • AXIS Object Analytics
  • Elektronická stabilizácia obrazu
  • Axis Edge Vault a TPM, FIPS 140-2 s certifikátom 2. úrovne

Nové kamery AXIS Q3626-VE a AXIS Q3628-VE budú k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis v 2. štvrťroku 2023.

Krátke video o novinách série AXIS Q36

Značky: