Pripravte sa na leto s vode odolnou čítačkou PocketBook Aqua 2

0

PocketBook prináša novú čítačku Aqua 2, ktorá je nástupcom doterajšieho modelu Aqua.

Čítačka má certifikáciu IP57 – Ingress Protection, teda proti prieniku do tela s malými predmetmi. Je chránená aj voči prachovým časticiam a ponoriť ju môžete vo vody až do hĺbky 1 metra bez poškodenia. Je teda ideálna na čítanie pri bazéne, no lodi, na pláži ,skrátka kdekoľvek chcete.

 

Teraz výrobca pridal podsvietený displej. Stáva sa tak ešte univerzálnejšou. To napríklad pre tých, ktorí si radi čítajú počas dlhých ciest vo vlaku alebo lietadle alebo večer pred spaním pri zhasnutom svetle.

Čítačka je prispôsobená, aby sa dobre držala v ruke a jej mierne pogumovaný materiál sa nešmýka.

Čítačka má 6-palcový displej E Ink Carta s rozlíšením 1204 × 758 px s vysokým kontrastom. Vnútorná pamäť má kapacitu 8 GB, čo je priestor pre tisícky elektronických kníh.

 

Kapacita akumulátora je 1500 mAh a hmotnosť čítačky je len 180 gramov. S takouto kapacitou by mala čítačka vydržať približne mesiac čítania kníh, bez zapnutého podsvietenia. Vtedy je spotreba vyššia a treba počítať radovo s dňami.

Do čítačky sa dá obsah prenášať on-line cez rôzne služby alebo napríklad cez microUSB kábel. Takto si môžete preniesť aj hudbu vo formáte MP3. Počas čítania knihy tak môžete počúvať aj svoju obľúbenú hudbu. Celkovo je tu podpora až 17 rôznych textových formátov a 4 grafických  – JPEG, BMP, PNG, TIFF.

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár