Ultralacné slúchadlá v podaní JBL. Kto túto značku pozná, ten vie, že aj za takú nízku cenu sa oplatí zbystriť pozornosť.

Je to nástupca modelu JBL 100, ktorý hral veľmi dobre a v odborných kruhoch získaval uznanie. Toto je takisto plastový model, vďaka čomu sú slúchadlá ľahké a nie sú náchylné na vypadávanie. Na výber sú opäť tri veľkosti náušníkov.

Slúchadlá sú určené aj na telefonovanie. Ovládací prvok je na pravom kábli. Je tu ale iba tlačidlo na prijatie hovoru alebo spustenie hudby. Mušle už sú väčšie, avšak nie nejak dramaticky. Kábel je plochý a takmer vôbec sa nezamotáva. Pri mušliach má špeciálny pohyblivý prvok na znižovanie tlaku v ohybe. Konektor nemá doplnkovú ochranu kábla. Výrobca spravil kompromis a namiesto rovného alebo L kábla ho mierne zahol.

JBL T110 sa dobre nosia a majú jemné návleky. Vďaka tomu vás nebudú svrbieť uši ani nijako výrazne tlačiť. Na ležanie na boku to už nie je, valcové mušle vytŕčajú z ucha von a tlačili by. Ich zakladanie do ucha je ale podstatne jednoduchšie, nakoľko samotné mušle sú oproti hlavnej valcovej základni zahrnuté.

Názov modelu/Technické parametreJBL T110
Typdrôtové
Veľkosť meniča [mm]9
Odhlučnenie od okoliakonštrukciou
Funkcia handsfreeáno
Frekvenčný rozsah [Hz]20 ÷ 20 000
Typ konektoraJ konektor
Hmotnosť [g]13
Hodnotenie
Vlastné odhlučnenie4/5
Odhlučnenie od okolia4/5
Kvalita reprodukcie3/5
Káble bez zamotávania4/5
Pomer cena / reprodukcia5/5
Cena [EUR s DPH]9,99

Zvuk

Hudobný prejav je nadštandardný. Slúchadlá majú isté rezervy, a to najmä v oblasti výšok. Zvuk je celkovo veľmi dobre reprodukovaný. To najmä vďaka detailným stredom a dynamickým basom. Nízke tóny však majú dopad na takmer nebadateľné zastretie u výšok. V každom prípade technológiu Pure Bass chválime.

TOP argument

  • Dynamika basov
thumbs-up-icon

Výhody

  • nízka hmotnosť
  • izolácia návlekmi
  • kvalita zvuku

thumbs-down-icon

Nevýhody

  • menšie nepresnosti pri vysokých tónoch

Verdikt

JBL T110 za cenu 9,99 € odpovedajú na otázku nízkej ceny a kvality zvuku. Vrelo ich odporúčame každému, kto chce kvalitný zvuk, ale slúchadlá povedzme občas stráca.

Zapožičal: www.jbl.sk

Cena: 9,99 €

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.