Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Generálny riaditeľ slovenskej bezpečnostnej spoločnosti ESET Richard Marko sa stal najrešpektovanejším generálnym riaditeľom. O tomto titule rozhodlo 121 slovenských biznis lídrov, ktorí sa zúčastnili „Slovenského CEO prieskumu 2015“, ktorý organizovala poradenská spoločnosť PwC a magazín Forbes. Biznis lídri mali uviesť meno toho generálneho riaditeľa, ktorého rešpektujú a vážia si ho za to, ako svoju firmu vedie, aké úspechy dosiahol a za jeho osobnostné kvality.

„Ocenenie The Most Respected CEO je veľmi jedinečné, pretože ide o „peer-to-peer“ uznanie a zapôsobiť na riaditeľov je ťažké. Takže byť vybraný biznis lídrami ako ten najrešpektovanejší CEO na Slovensku je obrovský, bezkonkurenčný úspech,“ vraví Todd Bradshaw, Country Managing Partner PwC na Slovensku.

Richard Marko je absolventom výpočtovej techniky a informatiky FEI STU v Košiciach, kde promoval s červeným diplomom a cenou rektora, nielen za vynikajúce študijné výsledky, ale aj výnimočnú diplomovú prácu. Je programátorským spoluautorom tzv. pokročilej heuristiky, ktorá v roku 2002 znamenala technologický zlom v detekcii škodlivého kódu. Práve vďaka pokročilej heuristike patrí ESET medzi globálnych lídrov v digitálnej ochrane. Generálnym riaditeľom spoločnosti ESET je od roku 2011, v tom istom roku sa stal slovenskou IT osobnosťou roka.

„Ocenenie, ktoré vyšlo z hlasovania mojich kolegov z významných slovenských firiem, si veľmi vážim. Odzrkadľuje tímovú prácu celej firmy ESET. Budeme sa snažiť si túto dôveru aj naďalej udržať,“ hovorí Marko.

Cena bola udelená po tretíkrát. Víťazom prvého ročníka ocenenia bol v roku 2013 Vladimír Soták, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Železiarní Podbrezová. V roku 2014 ho nasledoval Igor Vida, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Tatra banky.

Víťaz bol vyhlásený na diskusnom fóre CEO, ktoré sa konalo 15. apríla 2015. Na fóre diskutovali biznis lídri o aktuálnych témach, ktoré vyplývajú z hlavných zistení slovenského prieskumu PwC a zdieľali ich vlastné názory a skúsenosti s podnikaním na Slovensku.

Viac informácií o „Slovenskom CEO prieskume 2015“ nájdete na www.pwc.com/sk/ceo-prieskum.

Značky: