Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars Prague uzavrela úspešný rok 2023 s najvyšším počtom predaných vozidiel za jeden rok vo svojej histórii a rekordnou mierou individuálnych úprav Bespoke.

Personalizačné služby na mieru a ich schopnosť splniť aj prekonať neustále rastúce očakávania klientov sú zásadným pilierom vynikajúcich výsledkov spoločnosti. Úpravy Bespoke obsahovalo každé vozidlo Rolls-Royce predané vlani v Prahe. Významný rozmach obchodu v regióne od Šumavy až po Vysoké Tatry bol podporený silným dopytom klientov po všetkých modeloch Rolls-Royce. Najžiadanejšími sa stali Cullinan a Ghost, a to vrátane verzií Black Badge. Vrcholný model Phantom sa tešil neutíchajúcemu záujmu a v novembri bol zákazníkovi odovzdaný aj prvý plne elektrický automobil Spectre.

Od otvorenia predajného miesta v roku 2016 prekonal počet odovzdaných vozidiel číslo 300 – nových ako aj jazdených z programu Provenance.

Program preverených automobilov z druhej ruky Provenance dosiahol úplne novú úroveň a tvorí viac ako 30 percent z celkového predaja. Klienti s týmito automobilmi získavajú rovnaký zážitok a istotu, akoby si kupovali úplne nový Rolls-Royce. V decembri 2023 dosiahol celkový počet v Prahe odovzdaných vozidiel Provenance trojciferné číslo, čo podčiarkuje nadčasovú príťažlivosť automobilov Rolls-Royce a ojedinelý charakter tejto ponuky jazdených vozidiel.

Pavel Kalouš, brand manager Rolls-Royce Motor Cars Prague, pri tejto príležitosti povedal: „Je veľmi potešujúce vidieť, že dokážeme naplniť aj prekonávať neustále sa zvyšujúce očakávania klientov, čo vedie k takej vysokej úrovni predajných čísel ako nikdy predtým.“

„Aj naďalej zostáva naša obchodná aktivita veľmi exkluzívna, rovnako ako veľmi sú vzácne automobily Rolls-Royce. Presne to zákazníci úplne právom očakávajú a dôkazom sú jedinečné a na individuálnu objednávku vyrábané projekty, ktoré sme mali tú česť uviesť do reality,“ dodáva šéf pražského predajného miesta.

Zastúpenie značky, ktoré je súčasťou spoločnosti CarTec Group, tiež potvrdilo, že v druhom štvrťroku tohto roku otvorí v Prahe novo poňatý autosalón. Ten vznikol kompletnou prestavbou predchádzajúceho showroomu a klientov zaujme pôsobivým spracovaním, vďaka čomu prinesie úplne nové zážitky spojené s výberom exkluzívnych vozidiel. Premenou prešlo aj servisné zázemie, aby bolo plne pripravené na začiatok elektrickej éry značky Rolls-Royce.

Karel Kadlec, majiteľ spoločností Rolls-Royce Motor Cars Prague a CarTech Group, zdôrazňuje: „Výnimočný úspech, ktorý sme dosiahli, odráža spoločnú vášeň a odhodlanie celého tímu. Som veľmi hrdý na to, že rozvoj našej činnosti vytvára pevné základy do budúcnosti a umožňuje významne investovať do posilnenia dlhodobých vzťahov s klientmi tým, ako sa posúvame na ešte vyššiu úroveň luxusu.“

Frank Tiemann, vedúci korporátnej komunikácie pre strednú a východnú Európu a strednú Áziu v spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars, dodáva: „Ako luxusná značka sa naplno spoliehame na partnerov, ktorí sa vo všetkom, čo robia, usilujú o dokonalosť. Rád by som vyjadril svoje úprimné poďakovanie za mimoriadne nasadenie spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars Prague a jej príspevok k nášmu regionálnemu a celosvetovému úspechu.“

Popredný výrobca luxusných automobilov nedávno potvrdil celosvetový predajný rekord a zároveň historicky najvyšší odbyt v Európe. Globálny predaj v roku 2023 predstavoval spolu 6 032 automobilov a rekordnú úroveň dosiahla aj hodnota zákazkových úprav z programu Bespoke. Dopyt po všetkých modeloch Rolls-Royce zostáva aj naďalej výnimočne vysoký a predbežné objednávky siahajú až do roku 2025.

Značky: