Rolovanie okien vo Windows 10 po starom

0

Všimli ste si, že rolovanie myšou vo Windows 10 sa dá vrátiť do pôvodných nastavení?

Teda takých, ktoré boli aplikované vo všetkých minulých verziách Windows, ak ste nemali nainštalovanú nejakú doplnkovú utilitu. Na to, aby ste mohli posúvať obsah okna, museli ste na ňom kliknúť ľavým tlačidlom. Vo Windows 10 stačí umiestniť kurzor nad okno.

Toto nastavenie ale nebude rolovať obsah okna aj keby bolo aktívne, zatiaľ čo pri povedzme Windows 7 ste mohli mať kurzor kdekoľvek a okno sa rolovalo, ak zostalo posledné označené. Je to viac o spôsobe, zvyku alebo subjektívnych potrebách.

Ako na to?

Vo Windows 10 je v časti Nastavenia – Zariadenia – Myš funkcia Posúvať neaktívne okná, keď na ne ukážem kurzorom. Toto je presne tá funkcia, ktorá zmenila správanie rolovania a defacto priniesla to, čo mal macOS dávno aj do sveta Windows. Po tých rokoch ste si už možno na nový spôsob zvykli. No ak sa chcete tento spôsob zmeniť, takto si ho vrátite späť

windows settings

Prečítajte si aj:

Windows 10: Máte slabý jas? Možno treba vypnúť automatické nastavenie

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár