Roman Knap sa stal generálnym riaditeľom SAP Slovensko, na starosti má slovenskú i českú pobočku SAP

0

Spoločnosť SAP Slovensko vymenovala na pozíciu generálneho riaditeľa Romana Knapa, ktorý tak bude mať na starosti vedenie tímu a obchodné výsledky slovenskej i českej pobočky SAP.

Roman Knap je generálnym riaditeľom SAP Česká republika od roku 2014, do slovenského tímu sa vracia po štyroch rokoch. Na jeho čele vystrieda Richarda Gugu. Roman Knap pôsobí v SAP od roku 2008, kedy nastúpil na pozíciu riaditeľa partnerského ekosystému pre región strednej a východnej Európy (CEE). V rokoch 2012 – 2014 bol generálnym riaditeľom SAP Slovensko, od roku 2014 je generálnym riaditeľom SAP Česká republika. Jedným z jeho cieľov je budovať užšiu a efektívnejšiu spoluprácu pobočiek SAP v oboch krajinách.

„V ich čele budem aj naďalej usilovať predovšetkým o silnú pozíciu na trhu, kde chceme byť spoľahlivým partnerom slovenských i českých firiem. Spolu s celým tímom SAP Slovensko a SAP Česká republika budeme hľadať synergie a využívať naše skúsenosti z oboch trhov tak, aby sme mohli zákazníkom poskytovať ešte lepšie a komplexnejšie služby. Vedľa spolupráce so zákazníkmi a partnermi je pre mňa prioritou tiež firemná kultúra, ktorú som v našej bratislavskej kancelárii začal budovať pred šiestimi rokmi a teším sa, že na to nadviažem,“ povedal Roman Knap, generálny riaditeľ SAP Slovensko a SAP Česká republika.

Pred príchodom do SAP pracoval Roman Knap v spoločnostiach Oracle alebo KPMG Consulting. Vyštudoval Vysokou školu ekonomickou v Prahe. Vo voľnom čase rád behá, jazdí na bicykli, hrá golf, boxuje a varí. Je fanúšikom moderného umenia a sám rád maľuje expresionistické obrazy podľa reálnej predlohy. Baví ho robiť veci netradične, stereotyp do svojho osobného ani pracovného života nepustí.

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>