Nikon rozširuje rad fotoaparátov s funkciou SnapBridge o model D5600.

Novinka predstavuje digitálnu jednookú zrkadlovku formátu DX, zacielenú na ľudí, ktorí chcú skúmať kreatívny svet fotografie. Či už to bude hra s tieňom, keď je slnko nad hlavou, alebo snímanie videosekvencií z neštandardných uhlov, nový Nikon D5600 je fotoaparát, ktorý podporí vaše nové nápady.

Kvalita snímky je najdôležitejšia. Veľký obrazový snímač formátu DX s rozlíšením 24,2 megapixela vo fotoaparáte D5600 je schopný zachytiť aj jemné textúry a vykresliť fotografie a videosekvencie s ostrými detailmi. Rozsah citlivosti ISO 100 až 25 600 a rozšírená citlivosť ISO 6400 v režime Nočná krajina zabezpečia, že tmavé scény a scény s náročnými svetelnými podmienkami zvládnete s ľahkosťou.

Vďaka funkcii SnapBridge od spoločnosti Nikon môžu používatelia automaticky synchronizovať fotografie do inteligentného zariadenia už počas snímania a okamžite zdieľať svoje výsledky. Funkcia SnapBridge vo fotoaparáte D5600 tiež umožňuje snímať na diaľku pomocou inteligentného zariadenia pripojeného k fotoaparátu prostredníctvom vstavaného pripojenia Wi-Fi. Pri snímaní pomocou hľadáčika poskytuje vylepšená dotyková funkcia Fn intuitívnu alternatívu k použitiu príkazového alebo multifunkčného voliča: fotografi teraz môžu ovládať funkciu Automatická citlivosť, ako aj vyberať zaostrovací bod alebo meniť ďalšie dôležité nastavenia pomocou veľkého dotykového displeja.

Panel posúvania záberov prevzatý z profesionálnych fotoaparátov Nikon D5 a D500 umožňuje rýchle rolovanie snímok v režime prehrávania. Filmárom je k dispozícii nová funkcia Časozberná videosekvencia, ktorá umožňuje jednoducho premeniť scény s pomalým pohybom na dramatické vysokorýchlostné sekvencie.

d5600_afp_18_55_vr_lcd_4_web2016_8_nowat

Súhrn hlavných funkcií

Obrazová kvalita digitálnych jednookých zrkadloviek Nikon: veľký snímač formátu DX s rozlíšením 24,2 megapixela, široký rozsah citlivostí ISO 100 až 25 600 a systém spracovania obrazu EXPEED 4 spoločne prispievajú k pôsobivým snímkam a fantastickým detailom – dokonca aj v slabom svetle.

Funkcia SnapBridge: využíva pripojenie Bluetooth low energy na udržiavanie trvalého nízkoenergetického pripojenia medzi fotoaparátom D5600 a smartfónom alebo tabletom. Synchronizujte a zdieľajte snímky s kvalitou digitálnej jednookej zrkadlovky aj na cestách prostredníctvom pripojenia Bluetooth. Jednoducho prenášajte videosekvencie alebo použite inteligentné zariadenie na diaľkové snímanie prostredníctvom vstavaného Wi-Fi pripojenia fotoaparátu.

Výklopný a otočný dotykový displej: veľký LCD displej s uhlopriečkou 8,1 cm (3,2 palca) so širokým pozorovacím uhlom a vysokým rozlíšením 1 037 000 bodov.

Optický hľadáčik: približne 95-percentné pokrytie obrazového poľa a 0,82-násobné zväčšenie

Presnosť automatického zaostrovania: nikdy nemiňte svoj cieľ vďaka výkonnému 39-bodovému systému automatického zaostrovania s deviatimi krížovými senzormi v strede a sériovým snímaním rýchlosťou až 5 snímok za sekundu.

Videosekvencie hodné zdieľania: zaznamenávajte plynulé videosekvencie s rozlíšením Full HD s veľmi jemnými detailmi a frekvenciami snímania až 50p/60p.

Pripravený na cesty: telo fotoaparátu váži len 415 g (približne)3 a pýši sa hlbokým gripom na stabilné a výnimočne komfortné držanie.

Rozšíriteľný systém: kompatibilný so širokým radom objektívov NIKKOR a bleskov Nikon, ako aj stereofónnym mikrofónom Nikon ME-1 a bezdrôtovým mikrofónom ME-W1.

Súpravy: fotoaparát D5600 prichádza vo viacerých súpravách. Mimoriadne všestranná súprava s dvomi zoom objektívmi so stabilizáciou obrazu (VR) je ideálna na čokoľvek od fotografovania na cestách až po snímanie vzdialenej akcie. Súčasťou súpravy je fotoaparát D5600, širokouhlý objektív so zoomom AF-P DX NIKKOR 18 – 55 mm VR a teleobjektív so zoomom AF-P DX NIKKOR 70 – 300 mm VR. Objektívy AF-P NIKKOR sú ideálnou voľbou pre používateľov snímajúcich videosekvencie, pretože tieto objektívy zaostrujú rýchlo a ticho, čím umožňujú plynulé snímanie videosekvencií s prakticky nulovým hlukom pohonu.

Značky: