Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Na Slovensko prichádza už po druhýkrát najväčší Salón elektromobilov s desiatkami elektromobilov, plug-in hybridov, elektrických motocyklov a kolobežiek, ktoré sú dostupné na našom trhu. Elektromobilita si získala priazeň nielen u fanúšikov zelených dopravných prostriedkov. O zmenách v cestnej premávke svedčí aj Plán obnovy, ktorý podporuje využívanie elektrickej energie.

Výstava „Salón Elektromobilov 2021“ bude prebiehať v dňoch od 25. do 27. júna 2021 v nákupno-zábavnom centre Bory Mall v Bratislave. Návštevníci sa môžu tešiť na aktuálnu ponuku elektromobilov, plug-in hybridov, elektrických motocyklov a kolobežiek dostupných na slovenskom trhu v roku 2021, výrobcov a prevádzkovateľov nabíjacích staníc či súvisiacej infraštruktúry.

Viac ako 60 modelov renomovaných automobiliek pod jednou strechou

Na výstave sa predstaví viac ako 60 modelov renomovaných značiek automobilov ako napríklad BMW (Group M) a model BMW X5 xDrive 45e M Sport, ale aj iné modely: X5 PHEV, X3 PHEV, X1 PHEV, 330e PHEV, BMW i3 EV. AUDI – AC Bratislava predstaví modely Audi e-tron GT a Audi A6 Plug in hybrid. Ďalej sa na Salóne Elektromobilov predstaví Peugeot a model e-208, Citroen a model e-C4, DS a ich model DS 7 Crossback E-TENSE. Návštevníci sa môžu tešiť na predstavenie MINI Cooper SE ALL4 Countryman, Opel a model Mokka-e, Honda e, Jaguar I-Pace, Volvo XC40 PHEV, Škoda Enyaq iV. nová EQA a EQV od Mercedes-EQ, Range Rover Evoque PHEV a modely od značiek KIA, Tesla a iných. Niektoré modely automobilov si budú môcť návštevníci aj vyskúšať v rámci testovacej jazdy. Návštevníci 2. ročníka Salón Elektromobilov si budú môcť pozrieť ako to už býva zvykom aj elektrické kolobežky od značky Eco Chopper.

Zaujímavý program úplne zadarmo 

Na Slovensku sa elektromobilita už teraz teší veľkej obľube. Jej silné postavenie na našom trhu naznačuje aj Plán obnovy, ktorý plánuje budovanie infraštruktúry nabíjacích a vodíkových čerpacích staníc v hodnote 50 miliónov eur. Je teda len otázkou času, kedy sa na cestách budú premávať len automobily na elektrický pohon.

Dňa 25.6. o 10- tej hodine otvára Salón elektromobilov 2021 štátny tajomník Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky (MH SR) Ján Oravec. Neskôr si slovo prevezme generálny riaditeľ sekcie konkurencieschopnosti MH SR Tomáš Kakula. Ďalej sa bude pokračovať zaujímavým programom, ktorý bude prebiehať vo forme odborných prednášok, panelových diskusií a prezentácií.

Registrácia na výstavu prebieha zadarmo na stránke www.e-salon.smartroadshow.sk a pre registrovaných návštevníkov ponúka možnosť vyhrať zaujímavé ceny v podobe prenajatia elektromobilov na víkend.

Značky: