Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Chladničku Samsung Bespoke je vďaka kreatívnemu ateliéru TOILETPAPER možné vidieť v limitovanej sérii, ktorá umožňuje prispôsobiť vzhľad kuchyne vlastnému vkusu a potrebám

Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavuje výsledok spolupráce s kreatívnym ateliérom TOILETPAPER, ktorý spoločne založili výtvarník Maurizio Cattelan a fotograf Pierpaolo Ferrari. Predstavenie sa koná na akcii Fuorisalone 2023, ktorá je tradičnou súčasťou veľtrhu Milan Design Week v Taliansku. Unikátny a nekonformný štýl štúdia TOILETPAPER sa vďaka tomu dostal na limitovanú sériu panelov pre chladničky Samsung Bespoke.

Spotrebiče Samsung Bespoke si vždy kládli za cieľ posúvať hranice tradičného dizajnu bielych spotrebičov a umožniť používateľom, aby si ich prispôsobili podľa vkusu a chuti. Kreatívna vízia Samsungu a ateliéru TOILETPAPER sa v mnohých ohľadoch zhodujú – v obidvoch prípadoch je základom možnosť sebavyjadrenia a chuť experimentovať s rôznymi dizajnovými konceptmi. V rade Bespoke sa to prejavuje najmä v možnostiach personalizácie a nevšedných úprav, TOILETPAPER sa špecializuje na nekonvenčné, avantgardné a odvážne umelecké štýly.

V Samsungu neustále skúmame nové možnosti ako náš dizajnový jazyk rozvíjať a poskytovať tak používateľom nové a nové spôsoby sebavyjadrenia prostredníctvom našich produktov,“ vyhlásil Ik Soo Choi, výkonný viceprezident a riaditeľ predaja a marketingu divízie digitálnych spotrebičov v Samsung Electronics. „Preto s radosťou predstavujeme najnovšiu podobu produktov Bespoke, v ktorej naše domáce spotrebiče obohacuje farebná a odvážna estetika ateliéru TOILETPAPER.“

Spolupráca so Samsungom na novej limitovanej sérii panelov Bespoke TOILETPAPER pre nás predstavovala úžasnú príležitosť, ako si vyskúšať prácu s novými médiami,“ dodal Maurizio Cattelan, zakladateľ ateliéru TOILETPAPER. „Vďaka spolupráci sme získali novú platformu pre výtvarné diela a umožnili sme ľuďom, aby aj v obyčajných veciach objavili niečo mimoriadne.“

Štyri nové panely, ktoré vznikli v spolupráci s ateliérom TOILETPAPER, dostali názov DESSERT TABLE, LIPSTICKS, MIRROR a ROSES. Verzie LIPSTICKS a ROSES budú k dispozícii pre chladničku Bespoke s mrazničkou na dolnej strane (Bespoke Bottom Mounted Freezer), varianty MIRROR a DESSERT TABLE sú určené pre chladničky s 1 a 4 dvierkami. Limitované série panelov zo spolupráce s ateliérom TOILETPAPER v Českej republike a na Slovensku nebudú k dispozícii. 

Na akcii Fuorisalone 2023 bude možné všetky štyri nové panely Bespoke vidieť na stánku Samsungu v ateliéri Art Point Superstudio na Via Tortona v dňoch 18. – 23. apríla. 

Nové panely si môžu návštevníci veľtrhu Milan Design Week pozrieť aj na inštaláciách TOILETPAPER Home a TOILETPAPER Apartment, a to taktiež v dňoch 18. – 23. apríla. Najnovšie produkty značky Samsung a ďalšie plody vzájomnej spolupráce bude možné vidieť na milánskej adrese Via Giuseppe Balzaretti 4, kde sa expozícia TOILETPAPER Home nachádza. Jeden z panelov bude aj súčasťou ateliéru TOILETPAPER Apartment hneď vedľa Via Giuseppe Balzaretti – tam zostane aj po ukončení Fuorisalone. Ďalšie informácie o akcii Fuorisalone 2023 a spolupráci s ateliérom TOILETPAPER nájdete v newsroome Samsungu.

Značky: