Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Najkratšia a najrýchlejšia cesta od nápadu k tvorbe. Nové tablety Galaxy Tab S9 ponúkajú vynikajúci displej, vylepšený výkon, obľúbené pero S Pen v základnom balení a certifikát odolnosti IP68 pre tablet aj pre pero

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje nový rad tabletov Galaxy Tab S9, špičkové modely, ktoré v celom segmente posúvajú hranice kvality a vytvárajú nový štandard pre multimediálnu aj kreatívnu činnosť. Všetky tri modely, teda Galaxy Tab S9, S9+ a S9 Ultra, sú vybavené vynikajúcim displejom Dynamic AMOLED 2X a mimoriadne výkonným procesorom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy[i] pre tvorenie aj zábavu. Súčasťou základného balenia je aj dotykové pero S Pen s certifikátom odolnosti IP68. Rovnakým certifikátom sú po prvýkrát v histórii radu Galaxy Tab S vybavené aj samotné tablety[ii], takže sa dajú bez problémov používať aj v prírode.

„Na súčasnom trhu nič ako Galaxy Tab S9 jednoducho neexistuje. Do celej kategórie tabletov vnášajú naše novinky prevratné zmeny, ponúkajú všetko, čo majú ľudia na tabletoch radi, v špičkovom balení,“ vyhlásil TM Roh, prezident a riaditeľ divízie Mobile eXperience v Samsung Electronics. „Vďaka nim môžu používatelia ľahko a rýchlo uvádzať do života svoje najlepšie kreatívne predstavy a nápady.“

Svet zábavy a inšpirácie, nech ste kdekoľvek

Je jedno, či radšej hráte hry alebo sledujete filmy – model Galaxy Tab S9 Ultra je vybavený špičkovým displejom Dynamic AMOLED 2X s uhlopriečkou 14,6 palca[iii] alebo 37 cm, čo pri mobilnom zariadení znamená naozaj veľkú výhodu. Vo všetkých modeloch nového radu nájdeme aj technológiu HDR10+, ktorá optimalizuje obraz záber po zábere a scénu po scéne a neustále upravuje jas a farebné podanie. Dynamická obnovovacia frekvencia sa automaticky mení v rozsahu 60 až 120 Hz, aby sa obraz nikdy ani na okamih nezasekol a zároveň sa šetrila batéria. Technológia Eye Comfort znižuje záťaž pre oči obmedzením modrého svetla o viac ako 70 percent[iv]. Vďaka nej tiež vynikajú zdanlivo nenápadné detaily vo fotografiách, technických nákresoch, animáciách aj v ďalšom grafickom obsahu. Výhodou je aj pomer strán 16:10, vhodný pre filmy aj televízne seriály.

Zábavu na tabletoch Galaxy Tab S9 ešte vylepšuje skvelý zvuk zo štvorice reproduktorov, o 20 % väčších oproti predchádzajúcej generácii[v]. O kvalitu zvuku sa postarala renomovaná spoločnosť AKG, samozrejmosťou je podpora Dolby Atmos. A aby ste si pripadali naozaj ako v bavlnke, môžete si vybrať rôzne zvukové režimy na hranie, hudbu, videohovory a pod. A ak si chcete vziať tablet so zábavou von, príde vhod nová technológia Vision Booster. Automaticky deteguje výrazne jasné okolité prostredie a posilní farby aj jas displeja. Tablet môžete pri sledovaní postaviť na stôl či iný povrch na výšku, alebo na šírku pomocou ochranného puzdra so stojančekom[vi].

Samotné tablety radu Galaxy Tab S9 sú štíhlejšie ako ich predchodcovia, ich funkčná výbava však rozhodne nie je malá. Srdcom všetkých modelov je vlajková loď medzi procesormi, Snapdragon® 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy, ktorý poháňa aj najnovšiu generáciu smartfónov značky Samsung. Pri dlhom streamovaní, hraní alebo strihaní videa vôbec po prvýkrát pri tabletoch Galaxy pomáha zvýšiť výkon aj vyspelá výparníková komora. Vďaka úzkej spolupráci s renomovanými partnermi z odboru herného vývojárstva sú mnohé mobilné tituly optimalizované pre veľký displej. Okrem toho má rad Galaxy Tab S9 zo všetkých doterajších tabletov od Samsungu najvyššiu tepelnú účinnosť, spomínaná výparníková komora má špeciálnu konštrukciu, ktorá zodpovedá vysokej záťaži pri hraní. Teplo sa teraz rozptyľuje dvoma smermi a systém si preto udrží vysoký výkon po dlhšiu dobu.

Sloboda tvoriť a realizovať nápady bez zbytočných problémov

V základnom balení každého z modelov radu Galaxy Tab S9 sa nachádza doplnok, ktorý používatelia tabletov dobre poznajú a milujú – dotykové pero Galaxy S Pen. Vďaka nemu je možné na tablet skutočne písať ako ceruzkou na papier. Tablety Galaxy Tab S9 aj pero S Pen sa v novej generácii pýšia certifikátom IP68, čo znamená odolnosť proti vlhkosti a prachu – používatelia majú vďaka tomu možnosť používať tablet v zásade kdekoľvek bez toho, aby si oň museli robiť obavy. Perom je možné písať aj do vyhľadávacích okienok, do prehliadačov a internetových obchodov s aplikáciami a vďaka novej konštrukcii dobíjacej kolísky je možné vložiť do nej pero ľubovoľnou stranou. A ak chcú používatelia ešte lepšie zážitky, môžu si zaobstarať vylepšenú verziu pera S Pen Creator Edition[vii]. To má zdrsnený povrch, takže sa pohodlnejšie drží, a je možné ho naklopiť do výraznejšieho uhla. K dispozícii sú tiež dva druhy hrotov, tvrdý na kreslenie a mäkší na písanie.

Kreatívne projekty všetkého druhu sa na kvalitných displejoch nových tabletov vynímajú naozaj výborne. Vďaka funkcii Multi Window[viii] je možné naraz zobraziť až tri aplikácie v jednotlivých, úhľadne usporiadaných oknách. Môžete tak mať zároveň otvorený napríklad internetový prehliadač, galériu s fotografiami a poznámkový blok a plynulo medzi nimi prechádzať. V režime Pop-Up View sa zase aplikácie zobrazia ako plávajúce okná, pod ktorými je stále vidieť štandardná pracovná plocha.

Pri cestovaní alebo práci v teréne príde vhod ochranný kryt s klávesnicou a touchpadom[ix] a režim DeX Mode[x] – dohromady dokážu zmeniť tablet na bežný, ale stále ľahko prenosný počítač. Klávesnicu je možné nastaviť v rôznych uhloch a je podsvietená, takže funguje ako skutočná klávesnica notebooku. V režime DeX Mode sa na displeji zobrazí kurzor, okná je možné zväčšovať či zmenšovať a ľubovoľne posúvať. Vďaka funkcii Second Screen[xi] je možné na displeji tabletu zobraziť plochu z počítača alebo ju rozšíriť a použiť tablet ako druhý monitor. Pri videohovore cez Google Meet[xii] je možné zdieľať obsah displeja a dokonca aj editovať poznámky v Samsung Notes spoločne s ďalšími účastníkmi.

Účelom tabletov radu Galaxy Tab S9 je umožniť ľuďom pracovať v akomkoľvek prostredí a podporovať ich kreatívne úsilie. Preto do funkčnej výbavy patrí množstvo aplikácií pre aktivity najrôznejších druhov. Obľúbená aplikácia GoodNotes[xiii] umožňuje originálny spôsob písania poznámok a denníkových zápiskov, na Androide úplne po prvýkrát a výlučne pre používateľov tabletov Galaxy. Poznámky vytvorené v GoodNotes na ľubovoľnej platforme je možné ľahko zdieľať a spoločne editovať s ďalšími ľuďmi.

Profesionálny program na strih videa LumaFusion[xiv] uľahčuje okrem úpravy obrazových záznamov aj ich zdieľanie. Fotografie a videá vytvorené pomocou telefónov Galaxy (aj s veľkým dátovým objemom) je možné ľahko zdieľať v tablete Galaxy Tab S9 pomocou funkcie Quick Share.[xv] Pri strihu videozáznamov v aplikácii LumaFusion príde vhod predovšetkým rozmerný displej Galaxy Tab S9 Ultra.

Veľkého vylepšenia sa dočkala aj aplikácia Clip Studio Paint[xvi], v novej verzii funguje ako plnohodnotné tabletové rozhranie pre kreslenie či maľovanie. Ďalšia aplikácia ArcSite[xvii] zase umožňuje profesionálnym aj amatérskym grafikom či projektantom realizovať ich nápady a predstavy formou starostlivo prepracovaných 2D CAD nákresov či komplexných projektových štúdií. Vďaka úzkej spolupráci s Googlom i ďalšími partnerskými firmami tak môžu používatelia využiť veľkú plochu displeja skutočne na maximum a vdýchnuť život svojim nápadom.

Špičkový zážitok doma i v teréne

Tablety radu Galaxy Tab S9 od začiatku fungujú ako pevná a integrálna súčasť širokého ekosystému Galaxy. Mnohé kreatívne nástroje tak ideálne fungujú pri prepojení tabletov s inými prístrojmi. Napríklad aplikácia Multi Control[xviii] umožňuje ľahké kopírovanie a presúvanie textov a obrazových súborov medzi tabletom a smartfónom. Telefón je pritom možné ovládať priamo pomocou touchpadu na Galaxy Tab S9.

Nezáleží však len na softvéri – tablety radu Galaxy Tab S9 prevzali od najvyššieho telefónneho radu Galaxy S aj ikonický dizajn a hardvérové funkcie, napríklad vynikajúci fotografický systém. Sú ľahké a štíhle, model Tab S9 Ultra má hrúbku len 5,5 mm, ale certifikát IP68 zároveň svedčí aj o značnej odolnosti. Bez problémov zvládajú aj drsnejší pobyt v teréne, proti škrabancom ich chráni konštrukcia z pevného hliníka (Armor Aluminum). Pokiaľ vás najlepšie nápady stretávajú na nečakaných miestach, nový tablet je ideálnym nástrojom na ich realizáciu – použiť ho možno prakticky kdekoľvek a vydrží v prevádzke celý deň. A vďaka odolnému zadnému krytu[xix] oň nemusíte mať strach ani v náročnom prostredí.

Rad Galaxy Tab S9 je skrátka ďalším dôkazom toho, že Samsung vďaka svojim šikovným technológiám vylepšuje svojim zákazníkom život, pritom však radikálne znižuje dopad svojej činnosti na životné prostredie. V porovnaní s predchádzajúcimi generáciami využívajú tablety Tab S9 oveľa viac recyklovaných materiálov[xx] v interných aj externých komponentoch[xxi]. Taktiež sa zmenilo balenie[xxii] a papier použitý na výrobu krabičky je 100 percent recyklovaný.

Všetky tablety radu Galaxy Tab S9 budú k dispozícii v grafitovej farbe. Tablet Galaxy Tab S9 bude dostupný aj v béžovom prevedení.

Ceny a dostupnosť na Slovensku

Tablety zo série Galaxy Tab S9 je možné na Slovensku predobjednávať od 26. júla, v obchodoch budú k dispozícii od 11. augusta 2023.

Zákazníci, ktorí si v období od 26. 7. do 10. 8. 2023 (vrátane) alebo do vypredania zásob zakúpia tablety Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9+ alebo Galaxy Tab S9 Ultra, môžu po registrácii v aplikácii Samsung Members odpredať svoje staré zariadenia a k výkupnej cene navyše získať výkupný bonus vo výške 200 eur (pri nákupe Tab S9), 250 eur (Galaxy Tab S9+) alebo 400 eur (Galaxy Tab S9 Ultra). Ďalej zákazníci získajú navyše pri nákupe nových modelov do 31. 8. automaticky Galaxy Premier Service na 1 rok.

Dostupné modely, veľkosti úložiska a odporúčané maloobchodné ceny sú nasledovné:

MODELÚLOŽISKOVARIANT WI-FIVARIANT 5G
Galaxy Tab S98 + 128 GB899 eur1049 eur
12 + 256 GB1019 eur1169 eur
Galaxy Tab S9+12 + 512 GB1239 eur1389 eur
Galaxy Tab S9 Ultra12 + 512 GB1459 eur1609 eur
16 GB + 1 TB1759 eur1909 eur

Uvedené ceny sú odporúčané maloobchodné ceny výrobcu. Predajná cena sa môže líšiť podľa predajcu. Akčná ponuka nemusí byť dostupná u všetkých predajcov.

Ďalšie informácie o rade Galaxy Tab S9 nájdete na https://news.samsung.com/sk/ alebo https://www.samsung.com/galaxy-tab.


[i] Snapdragon je ochranná známka alebo registrovaná ochranná známka spoločnosti Qualcomm Incorporated. Snapdragon je produkt spoločnosti Qualcomm Technologies, Inc, resp. jej dcérskych firiem.

[ii] Galaxy Tab S9, S9+ a S9 Ultra majú certifikát IP68. Pero S Pen v základnom balení je taktiež odolné proti vode a prachu s certifikáciou IP68. Platí pre testovacie podmienky pri ponorení do 1,5 m sladkej vody na max. 30 minút. Pri namočení opláchnite a osušte. Nehodí sa na použitie na pláži alebo pri bazéne.

[iii] Merané uhlopriečne. Displej Galaxy Tab S9 Ultra meria 14,6″ ako plný obdĺžnik a 14,5″ s ohľadom na zaoblené rohy.

[iv] V porovnaní so štandardným LCD displejom. Organizácia SGS udelila radu Galaxy Tab S9 certifikát Eye Care vďaka schopnosti výrazne obmedziť škodlivý účinok modrého svetla.

[v] V porovnaní s radom Galaxy Tab S8.

[vi] Ochranné puzdro sa predáva samostatne.

[vii] Predáva sa samostatne. Dostupnosť závisí od daného trhu.

[viii] Niektoré aplikácie nepodporujú multitasking.

[ix] Ochranný kryt s klávesnicou a touchpadom sa predáva samostatne. Je k dispozícii pre modely Galaxy Tab S9 Ultra, Galaxy Tab S9+ a Galaxy Tab S9. Prevedenie krytu sa môže pri jednotlivých modeloch líšiť. Funkcie a klávesnice sa môžu líšiť v závislosti od modelu a jazyka. Podsvietenie klávesnice je k dispozícii len vo verzii Galaxy Tab S9 Ultra stlačením Fn + F12.

[x] Dostupnosť sa môže pri jednotlivých modeloch líšiť. Systém Samsung DeX je podporovaný na vybraných smartfónoch a tabletoch Galaxy.

[xi] Funkcia Second Screen vyžaduje PC s funkciou Wireless Display a operačným systémom Windows 10 v. 2004 alebo neskorším.

[xii] Google Meet je k dispozícii na Google Play. Google Meet je ochrannou známkou spoločnosti Google LLC.

[xiii] Aplikácia GoodNotes vyžaduje samostatné stiahnutie a je v plnej verzii bezplatná na 1 rok. Po ukončení tohto obdobia je pre ďalšie používanie nutné zakúpiť plnú verziu. Podmienky využitia sa môžu v jednotlivých krajinách a regiónoch líšiť.

[xiv] Aplikácia LumaFusion vyžaduje samostatné stiahnutie a zakúpenie. Podmienky využitia sa môžu v jednotlivých krajinách a regiónoch líšiť.

[xv] Funkcia Quick Share funguje medzi zariadeniami Galaxy s nasledujúcimi operačnými systémami (OS): smartfóny a tablety s Android OS vo verzii 10.0 (Q) a One UI 2.1 alebo novší, PC s Windows 10 alebo novšími. Vyžaduje účet Samsung Account a pripojenie cez Wi-Fi a Bluetooth.

[xvi] Aplikácia Clip Studio Paint je v niektorých krajinách predinštalovaná. Na stiahnutie je v internetovom obchode Galaxy Store, prvopoužívatelia ju môžu používať 6 mesiacov bezplatne. Po ukončení tohto obdobia je pre ďalšie používanie nutné zakúpiť verziu za mesačný paušál. Podmienky využitia sa môžu v jednotlivých krajinách a regiónoch líšiť.

[xvii] Aplikácia ArcSite vyžaduje samostatné stiahnutie a zakúpenie v Galaxy Store. Podmienky využitia sa môžu v jednotlivých krajinách a regiónoch líšiť.

[xviii] Systém Multi Control je k dispozícii len pri vybraných telefónoch Galaxy s používateľským rozhraním One UI 5.1 alebo novším, prípadne pri tabletoch Galaxy Tab s používateľským rozhraním One UI 5.1.1 alebo novším. Dostupnosť môže závisieť od aplikácií.

[xix] Všetky kryty sa predávajú samostatne.

[xx] V porovnaní s radom Galaxy Tab S8. Medzi recyklované materiály patrí spotrebný recyklovaný PA z vyradených rybárskych sietí, spotrebný recyklovaný PBT z vyhodených PET fliaš, spotrebný recyklovaný PC z barelov na vodu a predspotrebný recyklovaný hliník z odrezkov vyhodeného materiálu z výroby. Odrezky sa znovu roztavia, odstránia sa z nich nečistoty a potom sa v rámci výrobného procesu Samsungu recyklujú. Využíva sa aj predspotrebné recyklované sklo zo skleneného odpadu vzniknutého pri výrobe sklenených produktov. Toto odpadové sklo sa rozdrví na prach a použije sa pri výrobe tvrdeného skla vo výrobnom procese spoločnosti Corning.

[xxi] Galaxy Tab S9 Ultra: 17 komponentov s minimálnym podielom 10 % spotrebných recyklovaných plastov alebo predspotrebného recyklovaného hliníka, alebo s priemernou hodnotou 22 % predspotrebného recyklovaného skla. Medzi tieto komponenty patria držiak kábla, dekorácia nabíjačky pre pero, ľavý horný reproduktorový modul, pravý horný reproduktorový modul, ľavý dolný reproduktorový modul, pravý dolný reproduktorový modul, kryt zadnej strany, rámček krytu, rámček pre tlačidlo, horná podpera PCB, stredná podpera PCB, spodná strana držiaka kábla, držiak SIM karty, tlačidlo hlasitosti, postranné tlačidlo, dekorácia fotoaparátu, hlavné okno.

[xxii] 100 % recyklovaný papier sa používa na výrobu nasledujúcich komponentov: baliaci box, box na používateľskú príručku, DLC páska a DLC box. Do tejto kategórie nepatria ochrana krytu, podložka, atrament, nátery, lepidlá a pečatiaci štítok. Plastový pečatiaci štítok je možné použiť na vyžiadanie vybraných klientov. 100 % recyklovaný papier získal certifikát Environmental Claim Validation (ECV).