Samsung končí s výrobou LCD televízorov

0

Juhokórejská firma sa chce sústrediť na svoje aktuálne technológie.

Podľa agentúry Reuters chce Samsung Electronics ukončiť výrobu displejov s technológiou LCD do konca roka 2020 v Južnej Kórei ako aj v Číne. Je to reakcia na klesajúci dopyt po televízoroch s touto technológiou. Už v októbri minulého roka pozastavili jednu výrobnú linku z dvoch, keďže o tento typ TV bol na trhu menší záujem.

Podľa hovorkyne spoločnosti firma naplní svoje objednávky a zákazníkom do konca roka doručia objednanú výrobu podľa plánu. Zároveň chce výrobca investovať 10 mld. USD do modernizácie výrobnej linky a sústrediť sa na modernejšie displeje, postavené napríklad na technológii označovanej ako Quantum Dot.

Podobný krok plánuje spraviť aj priamy konkurent Samsungu a to LG Electronics, ktorý takisto do konca tohto roka pozastaví výrobu LCD panelov pre domáci trh.

Zdroj: Reuters

Prečítajte si aj:

Recenzia Samsung The Frame TV: Pre ľudí s umeleckým cítením

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>