Samsung uvádza chladničky Kitchen Fit s revolučným dizajnom. Ponúkajú väčší objem než vstavané spotrebiče pri rovnakých rozmeroch a nevyžadujú zložitú montáž.

Chladničky so super výbavou

Nízka spotreba, technológia zaisťujúca čerstvosť potravín, zaujímavý dizajn a inteligentné funkcie, to všetko ponúkajú tri rady chladničiek s označením RB5000, RB7000 a RB8000. Spodný diel mrazničky končí vo výške pracovnej plochy linky, celková výška spotrebiča potom ladí s vrchnými skrinkami. Plochý povrch dverí z brúsenej nehrdzavejúcej ocele s ostrými hranami splynie s kuchynskými skrinkami a výsledkom je súlad, ktorý mohli doteraz zaistiť iba vstavané spotrebiče. Spotrebič sa jednoducho zasúva na miesto v rámci kuchynskej linky. Hoci sa zmestia do rovnakého priestoru ako vstavané spotrebiče, ponúkajú chladničky radu RB8000 o 30 % viac priestoru, než konvenčné vstavané.

Modely chladničiek od Samsungu sú vybavené technológiou No Frost, ktorá zaručuje stálu teplotu v každom kúte chladničky. Stabilná teplota je kľúčová na udržanie čerstvosti rýchlo sa kaziacich potravín. Okrem toho táto technológia kladie nižšie nároky na chladiaci systém a nevytvára námrazu, čím predlžuje jeho životnosť a zabraňuje plytvaniu energie nielen pri odmrazovaní. Chladnička a mraznička majú oddelené prúdenie vzduchu, tzv. Twin Cooling systém, ktorý zaisťuje mrazivý suchý vzduch v mrazničke a optimálnu vlhkosť vzduchu v chladničke.

Chladiace technológie boli vyvíjané s renomovanými šéfkuchármi, od ktorých pochádza myšlienka kovového plátu Metal plate, ktorý je umiestnený v zadnej časti chladničky. Tento plát nielen že chladničke dodáva punc profesionality, ale dokáže akumulovať chladný vzduch, tzv. Metal cooling, čím udržuje stálu teplotu vo vnútri. Ďalším prínosom spolupráce je Chef zone, čo je šuplík s precíznou kontrolou teploty +/- 0,5 stupňa Celzia na skladovanie chúlostivých surovín či potravín – napríklad rýb či iného čerstvého mäsa. Vďaka presnému udržiavaniu teploty mäso nezmrzne – nenaruší sa tým jeho štruktúra a zároveň sa potlačia bakteriologické procesy.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Nové práčky Samsung sú úsporné a vyperú šetrne a rýchlo

Samsung tiež uviedol rad práčok WW6000. Práčky radu WW6000 v neprehliadnuteľnom dizajne Crystal Gloss sa starajú o bielizeň, šetria energiu, vodu i pracie prostriedky a sú ozdobou interiéru. Technicky sú vylepšené dvierka práčky a čistejším a jasnejším dojmom pôsobia tiež novo navrhnuté displeje. Na slovenskom trhu si budete môcť vybrať z troch modelov: WW6413, WW6410 a WW6610. Všetky modely sú vybavené novou funkciou BubbleSoak, ktorá je určená na pranie silne znečistenej bielizne šetrným spôsobom. Bielizeň sa najprv namočí do aktívnej peny, ktorá 30 minút pôsobí na špinu a až potom nasleduje klasický prací cyklus. Aj pri použití nižších teplôt nemajú odolné škvrny šancu.

Pri výbere super rýchleho programu dokážu práčky WW6000 vyprať až 5 kg bielizne len za 59 minút. Cyklus prania mohol byť skrátený vďaka dvojitému vstrekovaniu vody, čím sa urýchľuje proces jej výmeny a skráti sa tak celková doba potrebná k dokonalému vypratiu.

Samočistiaci program Eco Drum Clean zaisťuje ekologické a hygienické vyčistenie vnútra práčky a je odporúčané spúšťať ho po každých 40 cykloch. Práčky splnia aj špecifické želania vďaka funkciám, ako napr. super ekologické pranie alebo outdoor program, špeciálne vytvorený na pranie funkčného oblečenia. K dispozícii je tiež špeciálny program na vlnu a prepäťová ochrana, ktorá chráni spotrebič pred poškodením, a v prípade výpadku elektrického prúdu pokračuje v cykle tam, kde bol prerušený.

Automatický monitorovací systém Smart Check rozpozná a diagnostikuje problémy v ranej fáze a prostredníctvom smartfónu poskytne rýchle a jednoduché riešenie. Komfort užívateľom zaisťujú dotykové tlačidlá pre ešte jednoduchšiu obsluhu prístroja, Touch Control.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Z predstavenia chladničiek a práčok sme pripravili aj redakčné video

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.