Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nové klimatizácie Samsung AR7000 sa ovládajú prostredníctvom Wi-Fi, sú energeticky úspornejšie a vzduch dokonale zbavujú prachu, nečistôt a alergénov.

Samsung predstavuje najnovšie modely klimatizácií s označením AR7000, ktoré okrem dokonalého teplotného komfortu pri nízkej spotrebe energie udržujú zdravé prostredie v domácnosti a je možné ich ovládať na diaľku prostredníctvom technológie Wi-Fi.

„Klimatizácie boli doteraz vnímané ako doména verejných priestorov, postupne sa však stále viac stávajú súčasťou domácností. Tomuto trendu vychádza v ústrety aj Samsung a uvádza na trh klimatizácie, ktoré využívajú špičkové technológie, sú energeticky úsporné a čistia vzduch v domácnosti od prachu, roztočov, alergénov, plesní, vírusov a baktérií,“ hovorí Martin Kohút, obchodný manažér spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Zaostrené na dizajn

Čistá povrchová úprava Crystal Gloss™ a jedinečný zaoblený dizajn dodávajú klimatizácii Samsung prémiový vzhľad a výkon. Každý prvok jej štíhleho tela je uzavretý v priehľadnom materiáli vyrobenom systémom dvojitého vstrekovania – podobne ako aerodynamické a vysoko výkonné športové automobily. Výsledkom je elegantný povrch, ktorý sa dokonale hodí do každej modernej domácnosti.

Premyslený trojuholníkový dizajn navyše zvyšuje výkon a umožňuje, aby chladný vzduch prúdil rýchlejšie a prenikal ďalej do širšieho priestoru v celej domácnosti. Vďaka tomuto inovatívnemu technickému riešeniu je jednotka tiež výrazne tichšia. Zaujímavosťou je aj digitálny prevodník, ktorý zaisťuje výrazne vyššiu energetickú účinnosť.

Klimatizačné režimy

Klimatizácie Samsung využívajú len toľko energie, koľko je nevyhnutne potrebné. Jednotlivé klimatizačné režimy sú uspôsobené všetkým možným scenárom. V prípade, že je v miestnosti iba jedna osoba, zvolí si režim jedného používateľa. Pri ňom je využívaná menšia kapacita kompresora a tým sa znižuje aj spotreba energie, zároveň však vytvára chladné a príjemné prostredie.

Klimatizácia Samsung zvládne aj extrémne vysoké teploty (až do 58 ºC). Jej technológia Triple Protector Plus, ktorá nepoužíva samostatný stabilizátor napätia, zabraňuje preťaženiu kompresora a riadiacej jednotky v prípade prepätia a nesúvislého elektrického prúdu. Klimatizácia má tiež nerezovú povrchovú úpravu, ktorá zabraňuje hrdzaveniu kondenzátora a skrinky.

Technológia pre skutočne čistý vzduch

Modely AR7000 využívajú systém Virus Doctor a Easy Filter, ktoré zaisťujú skutočne čisté prostredie. Nasávaný vzduch zbavujú prachu, nebezpečných znečisťujúcich látok a alergénov, rovnako ako baktérií a vírusov vrátane chrípkového vírusu A a koronavírusov. Najprv filter zachytí prachové častice a alergény, následne systém Virus Doctor účinne zasiahne proti vírusom vrátane podtypu H1N1 a baktériám. Iónová technológia S-Plasma zaplavuje miestnosť atómami vodíka a iónmi kyslíka. Tieto častice sú neškodné pre ľudí aj domáce zvieratá, ale smrteľné pre chrípkové vírusy, huby, baktérie, alergény a ďalšie nečistoty. Vzduch je tak stále čistý a zdravý.

Ovládanie prostredníctvom Wi-Fi

Klimatizácia Samsung je vybavená Wifi modulom, ktorý pomocou inteligentného telefónu umožňuje prakticky odkiaľkoľvek ovládať zariadenie, sledovať a meniť nastavenia ovplyvňujúce spotrebu. Aplikácia je voľne k stiahnutiu pre Android a iOS a používateľom umožňuje napríklad spustiť svoju klimatizáciu pri ceste z práce, aby prišli do príjemne klimatizovaného prostredia.

Inteligentná a praktická

Funkcia Smart Installation kontroluje, či je klimatizácia správne nainštalovaná. Ide o autodiagnostickú funkciu, ktorá zabezpečí, že servisný technik klimatizáciu dokonale nainštaluje. Táto funkcia automaticky zisťuje chyby inštalácie, ktoré môžu spôsobovať problémy pri používaní klimatizácie, vrátane neefektívnej komunikácie s vonkajšou jednotkou, problémov s celistvosťou vzduchového potrubia a nedostatočného prietoku chladiaceho prostriedku. Ďalším praktickým pomocníkom je funkcia Smart Check, ktorá môže diagnostikovať chyby a okamžite požiadať o servisný zásah. Stačí si zadarmo stiahnuť aplikáciu do smartfónu.

Klimatizácie Samsung AR7000 sú k dispozícii za odporúčané maloobchodné ceny:

  • Model AR09HSSDBWKNEU (2,5 kW) – 1247 € vr. DPH;
  • Model AR12HSSDBWKNEU (3,5 kW) – 1307 € vr. DPH,
  • Model AR18HSSDBWKNEU (5,0 kW) – 1775 € vr. DPH,
  • Model AR24HSSDBWKNEU (6,8 kW) – 2027 € vr. DPH,

 

Značky: