Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Ide o prvý herný monitor s rozlíšením Dual QHD, podporou NVIDIA G-SYNC a zakrivením 1000R od Samsungu.

Samsung, svetový líder na trhu herných monitorov*, postupne po celom svete začína predaj najnovšieho zakriveného modelu Odyssey G9. Firma ho predstavila na veľtrhu CES 2020 ako nový prírastok do radu Odyssey k modelu G7. Ten do herného sveta vniesol prevratné zmeny tým, že v sebe spojil všetky kľúčové prvky moderného hrania na najvyššej úrovni: pohodlné zakrivenie, špičkovú interakciu, ktorá užívateľa vtiahne do deja, a dokonalú obrazovú kvalitu. Odyssey G9 bude na slovenskom trhu dostupný od augusta 2020 za odporúčanú maloobchodnú cenu 1 499 € v značkových predajniach Samsung, na samsung.sk a u vybraných predajcov elektroniky.

O vynikajúcom výkone nových monitorov Odyssey svedčí aj verdikt poprednej medzinárodnej organizácie TÜV Rheinland, ktorá ocenila jedinečný zakrivený displej 1000R certifikátom Eye Comfort. Okrem toho model Odyssey G9 dostal ako prvý monitor na svete certifikát o podpore HDR10+, čo znamená hry a ďalší obsah vo vynikajúcej kvalite vďaka kombinácii technológie Quantum dot a panelu HDR1000.

Na spomínanom veľtrhu CES 2020 navyše získal Samsung Odyssey G9 aj ocenenie za najlepšiu inováciu v kategórii počítačových periférií a príslušenstva.

„Len nedávno sme predstavili zakrivený herný monitor Odyssey G7 a dnes už sa k nemu pridáva model G9, prvý herný typ s rozlíšením Dual QHD a zakrivením 1000R. Tým Samsung len posilňuje svoju pozíciu svetovej jednotky na trhu herných monitorov – naše inovácie prichádzajú tempom, ktoré sa nedá porovnávať,“ hovorí Hyesung Ha, vrchný viceprezident divízie zobrazovacích zariadení v spoločnosti Samsung Electronics. „Zakrivený monitor Samsung Odyssey G9 posúva latku v hernom odbore – každý hráč vďaka nemu získa podstatnú výhodu.“

Hráči potrebujú predovšetkým bleskurýchlu odozvu, pokiaľ možno žiadne rušivé vplyvy a dokonalú spoľahlivosť. A práve to im G9 vďaka najnovším funkciám a parametrom ponúka. Monitor s uhlopriečkou 49 palcov (124 cm) je ako prvý typ na svete vybavený rozlíšením Dual Quad High-Definition čiže DQHD, čo znamená 5120 × 1440 bodov, a zároveň zakrivením 1000R. Aj ďalšie parametre stoja za to – odozva len 1 ms, obnovovacia frekvencia 240 Hz alebo špičková obrazová technológia QLED. Hranie na tomto monitore je skrátka skvelý zážitok, okrem iného aj vďaka kompatibilite s technológiou NVIDIA G-SYNC® a systému Adaptive Sync vo verzii DP1.4.

Za pozornosť stojí aj originálny futuristický dizajn v lesklom bielom prevedení. Monitor je vybavený systémom Infinity Core Lighting, ktorý dokáže podsvietiť displej 52 rôznymi farbami a piatimi svetelnými efektmi. Aj tým sa monitor líši od konkurencie a hráči to určite ocenia.

ModelG9
DisplejUhlopriečka49” (124 cm)
Pomer strán32:9
Typ paneluZakrivený QLED
Rozsah sRGB125 %
Rozsah DCI95 %
Zakrivenie1000R
Obnovovacia frekvencia240 Hz
Odozva1 ms (GTG)
Rozlíšenie5120 x 1440 (DQHD)
HDRHDR 1000
Jas (max.)1000 cd/㎡
Obecné parametreHerné technológieG-SYNC Compatible, FreeSync Premium Pro
Herné režimyCustom/FPS/RTS/RPG/AOS/Cinema/DCR
ĎalšieRežim Low Input Lag, Virtual Aim Point, Black Equalizer, režim šetrenia očí, Flicker Free
Ďalšie parametreRozhranieDisplay Port 1.4 (2 EA), HDMI 2.0 (1 EA), USB 3.0 (1UP, 2DOWN), Slúchadlá
Nástenný držiakÁno (100 x 100 mm)
Farebné prevedenieLesklé biele

Značky: