Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nový rad práčok s umelou inteligenciou dokáže prispôsobiť pracie cykly a pranie je tak efektívnejšie. Nová chladnička s mrazničkou na spodnej strane (BMF) ponúka väčší a flexibilnejší vnútorný priestor, v Európe sa predstavuje rad Bespoke. Nové spotrebiče šetria energiu a prírodu.

Spoločnosť Samsung Electronics dnes celosvetovo predstavila nový rad inteligentných práčok a originálnu chladničku s mrazničkou na spodnej strane (BMF).

 Najvyšším modelom medzi novými práčkami je typ WW9800T s umelou inteligenciou, vďaka ktorej vie práčka prispôsobiť pracie cykly konkrétnym podmienkam. Výsledkom je rovnaký výkon za kratšiu dobu s vynaložením menšej energie. Do výbavy patrí aj technológia Samsung EcoBubble™ a QuickDrive™. Nový rad bude k dispozícii najskôr na európskom trhu a v ďalšom priebehu roka aj vo zvyšku sveta.

Nová chladnička RB7300 ponúka vynikajúci chladiaci výkon a veľkú kapacitu, ktorá je navyše flexibilná, takže umožňuje najrôznejšie spôsoby uchovávania potravín. Najskôr sa začne predávať v Európe už v auguste, následne v Rusku a susedných krajinách, v Číne, na Blízkom Východe, v Latinskej Amerike a v Kórei.

Do Európy sa po prvýkrát dostáva aj originálne flexibilné riešenie Samsungu pre kuchyne na mieru, chladničky radu Bespoke. Najprv sa predstaví v severoeurópskych krajinách v októbri a počas budúceho roka bude k dispozícii aj na ďalších trhoch.

„Naším cieľom je vyvíjať domáce spotrebiče, ktoré podporujú súčasný životný štýl a zároveň ponúkajú vysoký výkon. Dobre vieme, čo naši zákazníci potrebujú a po čom túžia,“ vyhlásil Hyesoon Yang, viceprezident spoločnosti Samsung Electronics. „Nové produktové rady ponúkajú riešenia, ktoré zákazníkom pomáhajú viesť moderný ekologický život.“

Pranie na mieru šetrí energiu, čas i námahu

Nová práčka WW9800T je vybavená najmodernejšími technológiami od Samsung, vďaka ktorým sa doba prania skracuje a klesá aj spotreba energie. Zákazníci si pritom môžu prispôsobiť spôsob prania na mieru.

Revolučná technológia QuickDrive™ umožňuje práčke WW9800T skrátiť čas prania až o polovicu a ušetriť až 20 % elektriny*. Vďaka nezávislému pohybu bubna sa záujemcovia môžu tešiť na dynamickejší výkon, práčka vyperie bielizeň za kratší čas, zato dôkladnejšie. K energetickej účinnosti prispieva aj motor s digitálnym invertorom – využíva silné magnety a je tak ďalším dôvodom pokojného chodu a lepšieho výkonu pri nižšej spotrebe energie.

Do výbavy nových práčok patrí aj technológia Samsung EcoBubble™, vďaka ktorej má prací prostriedok maximálny účinok – ako názov napovedá, v práčke sa prášok či gél premení na bubliny, ktoré ľahšie prenikajú textíliami dokonca aj v studenej vode. Studenšie pranie šetrí nielen energiu, ale aj samotnú bielizeň.

K tradične spoľahlivému výkonu modelov Samsung dnes prispieva aj umelá inteligencia, vďaka ktorej sa práčka učí typickému správaniu svojich majiteľov, následne im odporúča najvýhodnejšie pracie cykly a z prania sa stáva zážitok šitý na mieru. Vedomosti získané vďaka umelej inteligencii dokáže práčka navyše skombinovať s tzv. veľkými dátami získanými z veľkého množstva zdrojov. Výsledkom je plne automatizovaná ponuka zobrazená na displeji. Vďaka jednoduchému užívateľskému rozhraniu navyše nie je nutné prechádzať všetky možnosti. Systém AI Wash pomocou senzorov odhadne hmotnosť bielizne v práčke a následne nastaví optimálne množstvo vody aj pracieho prostriedku.

Výhody modernej technológie sa prejavujú aj pri sušení s technológiou Auto Cycle Link. Vďaka nej je možné bezdrôtovo prepojiť práčky a sušičky, ktoré tento systém podporujú, a automaticky sa nastaví najvhodnejší program sušenia pre danú dávku bielizne.

Všetky nové práčky sú navyše kompatibilné so systémom SmartThings, takže k nastaveniu môže slúžiť aj obyčajný telefón. Do neho si môžete stiahnuť aj šikovné aplikácie Laundry Planner alebo Laundry Recipe.

Maximum priestoru a čerstvosť, ktorá vydrží

Nová chladnička s mrazničkou na spodnej strane (BMF) využíva technológiu Samsung SpaceMax™, čo znamená maximum vnútorného priestoru bez rozširovania vonkajších rozmerov, čo by mohol byť v moderných kuchynských linkách problém. Vďaka technológii SpaceMax™ sú steny chladničky podstatne tenšie než u konvenčných modelov. Účinná izolácia umožňuje zväčšiť vnútorný kapacitu až na 385 litrov, teda o 18 l viac ako u predchádzajúceho modelu. Tým pádom sa nová chladnička vojde do štandardného priestoru so šírkou 60 cm a pritom je priestrannejšia. Hodí sa to najmä v dnešnej dobe, keď sa menia nákupné návyky – ľudia menej chodia do obchodov na veľké nákupy, nakupujú čoraz častejšie online a rastie obľuba polotovarov, ktoré šetria čas pri varení.

Nová chladnička Samsung zároveň dokáže uchovať čerstvé potraviny po dvojnásobne dlhšiu dobu.** Prevratný box Optimal Fresh+ slúži zároveň ako nastaviteľná zásuvka, takže si užívatelia môžu vybrať – buď zásuvku rozdelia na dve časti s odlišnými teplotami, alebo ju použijú vcelku. Ľavá strana je chladnejšie, takže sa hodí pre uskladnenie mäsa a rýb, pravá je určená hlavne pre ovocie a zeleninu.

Nová chladnička je zárukou, že sa všetky uložené potraviny chladia správne, ak ich aj vo vnútornom priestore umiestnite kamkoľvek. Prispievajú k tomu obľúbené chladiace technológie, ktoré Samsung využíva, najmä All Around Cooling a Metal Cooling.

Ďalšou prednosťou novej chladničky je moderný dizajn, ktorý pozdvihne estetickú úroveň kuchyne, nech už je zariadená akokoľvek. Nerezová povrchová úprava a elegantná plochá predná strana zodpovedajú súčasnému štýlu domácich spotrebičov Samsung – pôsobia jednoducho, ale sofistikovane. Zadnú stranu kryje hladký kovový plát, pod ktorým sú ukryté všetky dôležité káble, cievky a ďalšie technické zariadenia. Výsledkom je minimalistický štýlový zovňajšok.

Kompresor v novej chladničke automaticky nastavuje rýchlosť v siedmich úrovniach podľa aktuálnych nárokov na chladenie. Tým pádom spotrebuje menej energie, je menej hlučný a tiež znižuje celkové opotrebenie chladničky pri dlhodobom používaní a tak predlžuje jej životnosť.

Chladnička RB7300 a nové práčky sa predstavia na virtuálnej prezentácii Samsungu s názvom Life Unstoppable 2. septembra 2020.

* Testované na modeli WW8000T v porovnaní s typom Samsung WW6500K. K úspore 50 % času a 20 % energie dochádza pri praní bavlnenej bielizne na 40 pri polovičnom zaťažení. Viď dáta spoločnosti Intertek.

** Na základe interného testovania. Platí v režime MAX. Výsledky sa môžu líšiť podľa čerstvosti potravín, okolitých podmienok a ďalších faktorov.

Značky: