Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nový rad pamäťových microSD kariet pre rok 2021 ponúka všestrannú odolnosť a rýchle čítanie aj zápis. Karty možno využiť mnohými spôsobmi, napr. na rozšírenie pamäte smartfónov, k natáčaniu videa v 4K alebo pre akčné kamery a drony.

Samsung predstavil svoju novú microSD kartu PRO Plus a vylepšený model EVO Plus. Nový rad pamäťových kariet sa výborne hodí pre každodennú prevádzku aj profesionálnu prácu – k ich hlavným výhodám patria bleskurýchle čítanie aj zápis[1], lepšia odolnosť než u predchádzajúcich verzií a široká ponuka verzií s rôznou kapacitou. MicroSD karta PRO Plus s najnižšou pamäťou 128 GB je na slovenskom trhu k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 30,90 € vrátane DPH, model EVO Plus s najnižšou kapacitou 64 GB za 15,50 € vrátane DPH.

Nové microSD karty sa mimoriadne hodia ako rozšírenie pamäte smartfónov a ďalších mobilných zariadení, k fotografovaniu či natáčaniu špičkových videozáznamov v rozlíšení 4K[2] a na ďalšie použitie v akčných kamerách a dronoch, a to aj v extrémnych klimatických podmienkach.

Najnovšie pamäťové karty Samsung ponúkajú šesť rôznych spôsobov odolnosti, teda o dva spôsoby viac než predchádzajúce generácie. Nevadí im voda, extrémne teploty[3], röntgen, opotrebenie[4], pád ani magnetické pole. Zákazníci sa navyše môžu tešiť na desaťročnú záručnú dobu[5]. Nemusia sa teda obávať nedostatku miesta na karte a môžu si byť istí, že sú ich dáta vždy v bezpečí.

„Profesionáli aj bežní zákazníci všetkého druhu túžia po pamäťových kartách s rýchlym čítaním aj zápisom dát, ktoré svoj obsah, často mimoriadne cenné fotografie a videá, spoľahlivo chránia,“ hovorí KyuYoung Lee, viceprezident divízie Memory Brand Products v spoločnosti Samsung Electronics. „Nový rad microSD kariet značky Samsung ponúka rýdzo profesionálne parametre aj kapacitu – zákazníci sa môžu tešiť na rýchlejší prenos dát, lepšiu spoľahlivosť, odolnejšie prevedenie aj dlhšiu trvanlivosť.“

Pamäťové microSD karty PRO Plus, horúca novinka v ponuke Samsungu, sú určené pre náročnejších zákazníkov. Prinášajú Application Performance class A2 a video class V30. K ich prednostiam teda patria špičkové prenosové rýchlosti (160 MB/s a ​​120 MB/s)[6], ktoré sú dôležité pre plynulý chod náročnejších aplikácií, ale aj záznamu videa v tej najvyššej kvalite, poprípade zhotovovaniu sekvenčných snímok vo vysokom rozlíšení. Karty PRO Plus budú k dispozícii vo verziách s kapacitou 128, 256 alebo 512 GB.

Rad EVO Plus sa hodí skôr pre menej náročných užívateľov, ktorým však ponúka mimoriadnu spoľahlivosť a stabilný výkon pri každodennom využití. Dátový prenos tu prebieha rýchlosťou až 130 MB/s[7], karta teda načítava dáta až 1,3-krát rýchlejšie ako predchádzajúce generácie. Karty EVO Plus budú k dispozícii vo verziách s kapacitou 64 GB, 128 GB, 256 GB a 512 GB.

Pamäťové karty microSD PRO Plus a EVO Plus vo sviežom dizajnovom prevedení Blue Wave budú k dispozícii od dnešného dňa. Ďalšie informácie o pamäťových kartách Samsung nájdete na stránke samsung.com/memorycard.


[1] Rýchlosť čítania a zápisu sa meria v interných testoch vykonaných v kontrolovanom prostredí. Skutočná rýchlosť môže závisieť od kapacity karty a kompatibilite zariadení. Uvedené rýchlosti je možné dosiahnuť pomocou kariet microSD s čítačkou Samsung.

[2] Nie u karty EVO Plus 64 GB.

[3] Odolnosť voči prevádzkovým teplotám v rozsahu -25 až 85 C; teploty mimo prevádzky sa môžu pohybovať v rozsahu -40 až 85 C.

[4] Až 10 000 cyklov.

[5] https://www.samsung.com/uk/support/memory-card-warranty/

[6] Uvedené rýchlosti možno dosiahnuť pomocou kariet microSD PRO Plus s čítačkou Samsung.

[7] Uvedené rýchlosti možno dosiahnuť pomocou kariet microSD PRO Plus s čítačkou Samsung.

Značky: