Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Samsung, výrobca televízorov, mobilných zariadení, či domácich spotrebičov, sa zaoberá aj výrobou špeciálnych zobrazovacích zariadení a riešení určených pre široké spektrum zákazníkov z oblastí retailu, hospitality, športu či stavebníctva. Dôkazom toho sú inštalácie, ktoré zrealizovala aj v Čechách a na Slovensku. Zariadenia sa vyznačujú dlhou výdržou, extrémnou svietivosťou, rozsiahlou variabilitou a v neposlednom rade jednoduchou vzdialenou správou.

 „Portfólio, ktoré Samsung ponúka, obsahuje desiatky zobrazovacích zariadení. Nejde však len o samotné profesionálne zobrazovacie panely, ale aj o správu obsahu, ktorá má byť užívateľsky čo najjednoduchšia,“ uviedol Petr Ritz, riaditeľ predaja profesionálnych displejov v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak a zároveň dodal: „Dôkazom toho, že dokážeme uspokojiť aj najnáročnejšiu klientelu, je inštalácia našej najväčšej LED steny s veľkosťou takmer 40 metrov štvorcových, ktorú sme tento rok realizovali pre televíznu stanicu CNN Prima News.“

 Výhodou profesionálnych zobrazovacích zariadení je ich dlhá životnosť, vysoká svietivosť aj na priamom slnku, možnosť prevádzky 24/7, úzke rámy, kombinovateľnosť do rôznych tvarov a softvér MagicInfo, ktorý beží na pozadí a umožňuje ich ovládanie na diaľku. MagicInfo je možné nastaviť tak, že ak sú napríklad obrazovky umiestnené vo výkladoch po celom Slovensku, jediným kliknutím sa dá zmeniť reklamná ponuka na všetkých súčasne. Tým odpadajú náklady na tlač a pracovnú silu, ktorá by musela všetky výklady prácne zmeniť. Rovnako je možné ich využiť v prípade dotykových verzií ako informačné kiosky, či rôzne návestia v hoteloch a všade, kde sú potrebné. Lokálne zariadenia je možné obsluhovať aj prostredníctvom smartfónu či tabletu. Zobrazovacie zariadenia vďaka vysokému rozlíšeniu a svietivosti dokážu okoloidúcich okamžite zaujať a pritiahnuť ich pozornosť. Samsung má však v portfóliu aj digitálny flipchart – Samsung Flip2, ktorý je možné efektívne využívať na brainstormingoch, počas porád, či počas vyučovania. Všetky poznámky sa dajú následne zdieľať v digitálnej forme.

LED totem

V nákupnom centre Avion Shopping Park Samsung inštaloval LED totem, ktorý sa skladá z niekoľkých  LED panelov (IER025). Celkovo tak vznikol totem s veľkosťou 4 x 1 x 2,7 m. Je umiestnený pri klzisku, kde zobrazuje reklamy a aktivity, ako napríklad Avion či Ikea v neštandardnom 360-stupňovom prevedení LED technológie.

Aj bar môže prekvapiť

Zaujímavou inštaláciou je Jazz Club v Košiciach, kde Samsung inštaloval videostenu s uhlopriečkou 210 cm zloženú zo štyroch panelov (UD46). Stena slúži počas bežnej prevádzky ako reklamná plocha a na zobrazovanie imidž podmazu. Počas koncertov je pred videostenou stage a stena sa prepnutím v réžii cez systém MagicInfo stane súčasťou celej show v rámci Disco clubu. V priestore sú nainštalované ešte ďalšie štyri 65-palcové obrazovky, ktoré majitelia zabudovali do veľkých obrazových rámov a tak vytvorili zaujímavý koncept. Všetky sa dajú ovládať cez rovnakú réžiu a systém.

Značky: