Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Na veľtrhu Baselworld 2017, v Mekke priaznivcov luxusných hodiniek, Samsung predstavil portfólio inteligentných hodiniek Gear, ktoré predstavujú spojenie vyspelých technológií so švajčiarskou tradíciou. Okrem produktového radu inteligentných hodiniek Gear, ktorého najdôležitejším zástupcom je nedávno uvedený model Gear S3, sú vo švajčiarskom Bazileji vystavené tiež nové hodinkové remienky s na mieru šitým vzhľadom a nové farebné varianty Gear S3.

Tvorcovia sa nechali inšpirovať umením majstrov hodinárov a ponúkajú kombináciu precízneho prevedenia a špičkového dizajnu, na aké sme zvyknutí u tradičných hodinárskych kúskov. To všetko v spojení s inovatívnymi technológiami, ktoré užívatelia od inteligentných hodiniek očakávajú. „Uvedomujeme si, že hodinky neslúžia iba na sledovanie času, ale že sú tiež výrazom osobného štýlu. Hodinky Gear S3 posúvajú užívateľské pohodlie, štýl a inovácie na novú úroveň bez toho, aby pripúšťali akýkoľvek kompromis, pokiaľ ide o remeselné spracovanie,“ uviedla Younghee Lee, výkonná viceprezidentka divízie Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics.

Kvalitný dizajn ide ruka v ruke s funkciami – počnúc odolnosťou voči vode a ďalším vonkajším vplyvom, ktoré spĺňajú požiadavky vojenských štandardov, až po vstavaný reproduktor pre telefonické hovory, GPS funkcie, podporu hlasových správ a streamovanie hudby, ktoré nájdu využitie pri fitnes aktivitách.

„Prítomnosť Samsungu na veľtrhu Baselworld upozorňuje na meniaci sa svet technológií a hodinárstva,“ vyhlásil hodinársky návrhár Yvan Arpa, ktorý sa podieľal na návrhu pôvodných hodiniek Samsung Gear S3. „Spoločnosť Samsung kladie dôraz na kvalitné remeselné spracovanie všetkých svojich produktov tak, aby odrážali dedičstvo a vývoj hodinárskeho priemyslu.“

Na tohtoročnom hodinárskom veľtrhu predstavuje Samsung taktiež zvýhodnený balík dostupných aplikácií pre majiteľov hodiniek Gear S2 a Gear S3. Táto nová aktualizácia hodiniek prináša ešte viac obsahu a umožňuje užívateľom efektívnejšie využívať partnerské aplikácie od špičkových značiek ako Spotify či NEST. Okrem toho vylepšuje funkcie ako výškomer/barometer, nastavovanie pripomienok a sledovanie zdravotného stavu.

Inteligentné hodinky Galaxy Gear, ktoré boli prvým nositeľným zariadením spoločnosti Samsung, mali svoju premiéru v roku 2013. Spoločnosť si od tej doby udržiava v tomto odvetví vedúcu pozíciu a naďalej posúva jeho hranice rozširovaním svojho portfólia o rozmanité a inovatívne riešenia. Tie v sebe spájajú najmodernejšie technológie a služby s užívateľským pohodlím. Samsung taktiež pre Gear S2 a Gear S3 ponúka rôzne typy ciferníkov a remienkov, ktoré užívateľom poskytujú jednoduchú a elegantnú možnosť prispôsobenia hodiniek každému životnému štýlu či dennej aktivite.

Značky: