Niekedy sa môže zdať, že výrobcovia v oblasti dizajnu smartfónov častokrát zablúdia do slepej uličky.

Potom sa na svetlo sveta dostanú inovácie a vízie, ktoré sú viac ako zaujímavé a prinesú nový pohľad na celú vec. Veľká inovácia v oblasti dizajnu smartfónov prichádza od spoločnosti Samsung a údajne sklápanie displeja môže byť nakoniec ešte zaujímavejšie, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Toto riešenie sa nám ukazuje na základe nedávno podaného patentu spoločnosti Samsung, ktorý posúva svoje vízie ešte ďalej.

Patent zobrazuje zariadenie, ktoré možno roztiahnuť tak, že plocha displeja sa rozšíri natoľko, že pripomína displejom tablet. Spôsob vysúvania je ale zaujímavý, lebo pracuje s flexibilnými displejmi ako so zvitkami papyrusu.

Patentový koncept zobrazuje myšlienku podrobnejšie:

Zariadenie obsahuje tri zobrazovacie jednotky, ktoré sa prekrývajú a sú spolu poprepájané. Pri potrebe rozšíriť zobrazovaciu plochu sa bočné displeje vysunú do strán a tak zväčšia zobrazovací potenciál zariadenia.

Vyššie uvedené obrázky znázorňujú, ako by takéto zariadenie mohlo vyzerať. Netreba dodávať, že ide o pomerne odvážny nápad. Na základe zložitosti celého zariadenia, je na mieste aj očakávanie, že zariadenie pravdepodobne tak skoro neuvidíme. Využívanie technológie na rozšírenie zariadenia ako zvitku sa zdá byť pomerne zložité.

Displeje na smartfónoch sú už dostatočne veľké vďaka trendu zmenšujúcich sa rámikov, takže koncept od Samsungu v podstate nemusí mať ani praktické využitie, pokiaľ zložitý mechanizmus by znamenal aj skrátenú životnosť takýchto zariadení.

V tejto chvíli musíme počkať čo Samsung zamýšľa so svojim sklopným displejom, ktorý by sa mal objaviť pri Samsung Galaxy X už čoskoro.

zdroj: technobuffalo

Prečítajte si aj:

Lenovo predstavilo bizarný koncept notebooku s flexibilným displejom

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.