Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Dva nové typy SSD diskov Samsung 850 PRO a 850 EVO vynikajú nad ostatnými nadštandardnou kapacitou 2 TB, vysokou prenosovou rýchlosťou vďaka SATA rozhraniu a úsporou energie.

Samsung Electronics predstavuje 2TB SSD disky 850 PRO a 850 EVO. Maloobchodná ponuka Samsung SSD diskov s technológiou 3D V-NAND tak ponúka širokú škálu kapacít od 120 GB až po 2 TB. Najnovšie modely sú reakciou na rastúci dopyt spotrebiteľov po výkonných a vysokokapacitných pamäťových riešeniach.
„So zavedením V-NAND SSD zaznamenal Samsung nárast dopytu po modeloch s kapacitou 500 GB a viac. Predstavenie 2TB SSD je krokom do éry multiterabajtových SSD riešení,“ hovorí
Un-Soo Kim, senior viceprezident pre marketing značkových produktov, divízia Memory Business v spoločnosti Samsung Electronics, a dodáva: „Budeme aj naďalej pokračovať v rozširovaní nášho produktového portfólia SSD s vysokou prenosovou rýchlosťou a kapacitou, a tak užívateľom po celom svete poskytovať nové zážitky z výpočtových technológií.“

Nové 2TB SSD 850 PRO a 850 EVO majú rovnaké hliníkové puzdro s profilom 7 mm (2,5 palca) ako ich predchodcovia. Disky obsahujú 128 samostatných 128GB pamäťových čipov Samsung s technológiou 3D V-NAND a 32 vrstiev buniek, vylepšený vysoko výkonný radič MHX, ktorý podporuje 2TB kapacitu, a štyri 4Gb LPDDR3 čipy DRAM založené na 20nm procesnej technológii. Séria 2TB diskov s označením 850 tak poskytuje špičkový výkon a úsporu energie. Vďaka zvýšenej kapacite získajú profesionáli i bežní spotrebitelia plynulejšie výpočtové prostredie pripravené pre náročné požiadavky, ako sú prezeranie a editácia 4K UHD videa.

V prípade 2TB SSD 850 PRO Samsung zaručuje životnosť 10 rokov alebo 300 TBW (zapísaných terabajtov) a v prípade 2TB SSD 850 EVO životnosť 5 rokov alebo 150 TBW.
Spoločne s uvedením 2TB diskov s označením 850 plánuje Samsung rozšíriť aj vysokokapacitné
3D V-NAND SSD s označením mSATA a M. 2, a podporiť tak trhy s hernými PC, notebookmi a vysokovýkonnými SSD.
Na slovenskom trhu budú 2TB SSD disky Samsung 850 PRO a 850 EVO dostupné koncom júla 2015. Ich cena zatiaľ nebola stanovená.

 

Značky: