Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Hudobný festival a konferencia SHARPE je tu už o necelý mesiac.

Podujatie, ktoré prinesie výdatnú nádielku novej a zaujímavej hudobnej tvorby spolu s hudobným vzdelávaním zaplaví priestory bratislavskej Novej Cvernovky 26. a 27. apríla. Organizátori v uplynulých dňoch skompletizovali rozsiahly hudobný aj konferenčný program a prichádzajú s ďalšími novinkami tohto ročníka. Najzásadnejšou informáciou je, že celý festival bude prebiehať v tzv. „cashless” režime, čiže bez používania hotovosti.

V pondelok v pravidelnej rubrike Sharpe_FM na vlnách Rádia_FM organizátori odhalili posledné hudobné mená druhého ročníka festivalu. Nadmieru pestrý line-up uzatvárajú slovenskí zástupcovia progresívneho techna Detekm, Nina Pixel a Urbanfailure. Zahrá tiež rakúska shoegaze formácia Molly, šialená afro-karibská bass zostava Kuenta i Tambu, punkový techno objav Scalping z Bristolu aj domáci rockeri Genuine Jacks. Medzinárodnú scénu dopĺňa svojrázna španielska vokálna umelkyňa MonQup a filmovo znejúca elektronika Ptakh Jung z Kyjeva.

SHARPE počas 2 dní na 6 pódiách prinesie viac ako 40 koncertov domácich aj zahraničných kapiel najrôznejších žánrov. Čakajú nás dva dni krásnej hudby v naozaj unikátnej Novej Cvernovke, ktorú minulý rok všetci medzinárodní hostia špeciálne chválili. Priestormi, ateliérmi, kabinetmi aj dvorom bývalej školy sa bude ozývať elektropop, post-rock, experimental, jazzové vplyvy či thrash metal a hardcore. Okrem toho pripravujeme tiež viaceré prekvapenia v podobe tajných a úplne akustických koncertov či špeciálne krátke koncerty na streche Novej Cvernovky,” hovoria hlavní dramaturgovia Michal Berezňák, Tatiana Lehocká a Alexander Čerevka. Aktuálne zverejnené mená dopĺňajú atraktívny zoznam už ohlásených umelcov, medzi ktorými sú Katarzia & Pjoni, Trupa Trupa, Ostrov Hudby Live, Catastrofy, Ventolin a mnohí ďalší. Finálny line-up s informáciami o účinkujúcich nájdete na webe sharpe.sk.

Prednášky s festivalom Pohoda aj objaviteľom Pink Floyd

Čo SHARPE odlišuje od iných koncertných podujatí je vízia podporovať vzdelávanie, rozvoj, spoluprácu a export slovenskej hudby do zahraničia. Tieto ciele sa SHARPE snaží napĺňať prostredníctvom tzv. konferencie určenej pre hudobníkov, hudobných profesionálov a ľudí so záujmom o hudobné dianie.

Formou prednášok, diskusií a workshopov SHARPE konferencia prinesie listening session so zahraničnými novinármi, interaktívnu prednášku festivalového tímu Pohody s názvom “Ako spraviť festival za 60 minút” a manažérsky workshop s Petrom Jennerom, objaviteľom a prvým manažérom britskej kapely Pink Floyd. Rozoberať sa budú ďalšie aktuálne témy duševného zdravia umelcov a ľudí v kreatívnom priemysle či koncertné stratégie a hudobné PR. Priestor bude tradične aj pre networking a stretnutia hudobníkov s domácimi i zahraničnými zástupcami festivalov a klubov.

SHARPE konferencia bude prebiehať počas celého dňa v sobotu 27. apríla v Novej Cvernovky. Jej kompletný program je k dispozícii na webe sharpe.sk.

Prvý hudobný festival, na ktorom je hotovosť zbytočná

SHARPE v rámci druhého ročníka prináša niekoľko noviniek. Okrem rozšírenia hudobného programu na dva plné festivalové dni bude SHARPE prvým slovenským hudobným festivalom, na ktorom bude hotovosť zbytočná. Celé podujatie bude totiž výlučne „cashless“. Návštevníci si preto na SHARPE nemusia nosiť hotovosť, stačiť im bude ich platobná karta, ktorú môžu použiť pri vstupe aj v celom areáli Novej Cvernovky. Keďže bezkontaktná platba bude možná na všetkých miestach, skrátia sa čakacie doby na vstupnej bráne, baroch aj v ďalších prevádzkach s občerstvením či merchandisingom.

„Sme veľmi radi, že už druhýkrát podporujeme projekt Sharpe, ktorý je obľúbený na slovenskej, ale i zahraničnej hudobnej scéne. Tentokrát sme veľmi radi, že jeho spojenie s bankou prináša inováciu a bude to prvý „cashless“ bezhotovostný festival na Slovensku. Chceme, aby si účastníci viac užívali program a atmosféru festivalu namiesto dlhého čakania v radoch alebo s obavami, či majú dosť drobných prípadne, kde nechali peňaženku,“ hovorí Martina Hrivnáková, riaditeľka pre marketingovú komunikáciu VÚB banky.

„Naším cieľom je podporiť vášne ľudí a umocniť ich kultúrne a hudobné zážitky bez toho, aby sa museli zdržiavať platením či hľadaním hotovosti. Mastercard je prevádzkovateľom najrýchlejšej siete na spracovanie platieb a preto je prirodzené, že projektu Sharpe a jeho návštevníkom tento komfort radi prinesieme,“ uviedol Miroslav Lukeš, generálny riaditeľ Mastercard pre Slovensko, Českú republiku a Rakúsko.

Hudobný festival a konferencia SHARPE sa v priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky uskutoční v dátumoch 26. a 27. apríla 2019. K dispozícii sú festivalové vstupenky na oba dni hudobného programu v cene 19€ a PRO PASS umožňujúci vstup na konferenciu aj festival v sume 29€. Lístky sú v predpredaji  v sieti Tootoot.

Viac informácií vrátane kompletného festivalového a konferenčného programu nájdete na www.sharpe.sk a tiež na SHARPE Facebooku, Instagrame a Twitteri. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Značky: