Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR pokračuje druhým kolom v deviatom ročníku série najprestížnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku.

V sobotu 28. mája v Levoči čaká bajkerov päť  tratí v dĺžke od 5 do 72 kilometrov v nádhernom prostredí Levočských vrchov. Súťažiť sa bude v rozmanitých kategóriách a chýbať nebude ani trať pre deti, celé rodiny, gravely či e-biky. Séria piatich podujatí je súčasťou ŠKODA Slovenského pohára XCM. Po Rajeckých Tepliciach a Levoči budú nasledovať preteky v Slovenskom Raji, Topoľčiankach a vo Svite. Už tradičnou súčasťou série zostáva zelený prístup, kedy plasty nahrádzajú prírodné materiály. Úspech majú aj sprchy, cykloumyvárne či servisná podpora, vďaka ktorým účastníci zažívajú komfort ozajstných profesionálnych pretekov.

Päť podujatí po celom Slovensku

Cyklistika sa stáva čoraz populárnejšou a vďaka svojej univerzálnosti prináša radosť malým aj veľkým, profesionálom aj amatérom. ŠKODA BIKE OPEN TOUR prináša všetkým fanúšikom horskej cyklistiky preteky, na ktorých si môžu zmerať sily a užiť si neopakovateľnú atmosféru v prírode. Deviaty ročník pretekov prinesie sériu piatich podujatí po celom Slovensku, pričom každé z nich je aj súčasťou ŠKODA Slovenského pohára XCM. V sobotu 21. mája odštartovali sériu preteky v Rajeckých Tepliciach, nasleduje 28. mája Levoča, 11. júna Slovenský raj, 25. júna Topoľčianky a ročník uzavrú preteky vo Svite, ktoré privítajú účastníkov 13. augusta.

„Z roka na rok evidujeme čoraz väčšiu obľubu cyklistických podujatí. Našou ambíciou je byť partnerom všetkých cyklistov na Slovensku, preto s radosťou podporujeme cestnú aj horskú cyklistiku a prinášame podujatia pre profesionálnych aj hoby cyklistov. Fanúšikov horských bicyklov teraz pozývame na deviaty ročník ŠKODA BIKE OPEN TOUR, ktorá je aj súčasťou prestížneho Slovenského pohára XCM. Okrem skvelej atmosféry a profesionálnej organizácie je už tradíciou aj dôraz na ekológiu počas celej série,“ uviedol Roman Rajtár, vedúci marketingu ŠKODA AUTO Slovensko.

Päť tratí, kategórie naozaj pre všetkých

ŠKODA BIKE OPEN TOUR je aj tento rok prispôsobená všetkým úrovniam cyklistov. V sobotu 28. mája sa fanúšikovia horskej cyklistiky stretnú v Levoči na Námestí Majstra Pavla a pokračovať budú majestátnymi Levočskými vrchmi. Je pre nich pripravené päť tratí a rôzne kategórie, kde si môžu zajazdiť naozaj všetci. Najkratšia detská trať má dĺžku 5 km, nasleduje rodinná trať ŠKODA Family v dĺžke  10 km. Krátka trať pre hobby jazdcov má dĺžku 24 km, náročnejš  í pretekári môžu vyraziť na strednú 48 km trať, ktorá je zároveň aj traťou pre e-biky a gravely. Výzvou pre tých najzdatnejších bude trať v dĺžke 72 km.

Zelený prístup ako samozrejmosť

V rámci už zabehnutého ekologického prístupu na tomto podujatí plasty nahrádzajú na každých pretekoch prírodné materiály a textilné štartovacie vaky či letáky vytlačené na recyklovanom papieri sú už jeho neoddeliteľnou súčasťou. O tom, že pripraviť aj takéto veľké a profesionálne podujatie s minimálnym množstvom odpadu je reálne, svedčí doterajšie rekordné len 5-litrové vrecúško neseparovateľného odpadu, ktoré zostalo organizátorom po pretekoch v Levoči.

Pohodlie, zábava aj ceny v cieli

Organizátori sa starajú aj o zvýšený komfort pretekárov. Bajkeri tak na všetkých pretekoch ocenia sprchy, úschovňu bicyklov aj cykloumyváreň. Fanúšikovia môžu svojich favoritov vítať v cieľovej rovinke, kde nebudú chýbať ani sprievodné podujatia či stánky s občerstvením. Všetkým budú odmenou nielen nádherné výhľady, ale aj možnosť vyhrať v tombole po pretekoch. Každý prihlásený pretekár totiž hrá o ŠKODA ENYAQ iV na týždeň a iné skvelé ceny.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2022

Seriál ŠKODA BIKE OPEN TOUR sa počas svojej existencie vypracoval na prestížne a najvýznamnejšie preteky pre MTB bajkerov z radov profesionálov, amatérov i hoby cyklistov na Slovensku. Viac informácií o podujatí nájdete na: https://www.welovecycling.com/sk/sbot/

Podpora cyklistiky vo svete aj na Slovensku

ŠKODA má cyklistiku jednoducho v DNA, keďže jej zakladatelia, Václav Laurin a Václav Klement začínali v roku 1895 ako výrobcovia bicyklov. Dnes značka nadväzuje na svoju históriu a podporuje svetové cyklistické podujatia ako sú Tour de France či Vuelta. Medzi domácimi podujatiami okrem ŠKODA BIKE OPEN TOUR nechýbajú najväčšie preteky cestnej cyklistiky Okolo Slovenska, L´Etape by Tour de France Slovakia ani Detská tour Petra Sagana.

Značky: