Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Finax opäť potvrdil svoje vedúce postavenie na trhu, keď na desiatom ročníku prestížneho investičného fóra Invest Cuffs v Krakove získal prestížne ceny: 1. miesto v kategórii Firma alternatívnych investícií roka a dve druhé miesta v kategóriách Fintech roka a Trhová aplikácia roka.

Diskusie na fóre odhalili markantný rozdiel v investičných stratégiách medzi Slovenskom a Poľskom. Finax stojí v popredí podpory pasívneho investičného prístupu. „Dominancia pasívneho prístupu na Slovensku pramení v daňovom oslobodení príjmov z prevodu cenných papierov po 1 roku. Chýbajúce domáce aktíva a chabá burza nás dávno naučili investovať globálne”, uvádza Juraj Hrbatý, CEO spoločnosti Finax a dopĺňa: „Rozdiel je aj v komunikácii štátu. Poľský 2. a 3. pilier fungujú inak. V našom prípade sú postavené viac na princípoch pasívneho svetového investovania. V Poľsku dominujú silný „home bias“ (preferencia k domácim aktívam), investovanie na vlastnú päsť cez brokerov alebo do drahých podielových fondov.  Varšavská burza je jednou z najlepších v Európe. Obchoduje sa nej viac ako 400 firiem.” 

Úspechy Finaxu na Invest Cuffs 2024 svedčia nielen o inovatívnosti a kvalite jej služieb, ale aj o schopnosti spoločnosti prispievať k finančnej gramotnosti a podporovať diverzifikáciu investícií. Tieto ocenenia potvrdzujú dôležitosť adaptability a globálneho pohľadu na investovanie.

„Je pre nás veľkou cťou, že sme mohli reprezentovať Slovensko a získať takéto uznanie na medzinárodnej úrovni. Ukazuje to našu snahu o inovácie a záväzku poskytovať našim klientom najlepšie služby,“ zakončil Hrbatý.

Invest Cuffs je významným míľnikom pre finančných technológov, investorov a investičné firmy z celej Európy, kde sa každoročne stretávajú, aby prediskutovali najnovšie trendy, nápady a inovácie v investičnom svete.

Značky: