Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Slovak Telekom a Cisco spúšťajú spoločne vyvíjanú službu CloudVPN (Virtual Private Network), určenú predovšetkým pre malé a stredné podniky. CloudVPN prináša kombináciu bezpečnej a jednoduchej komunikácie s vysokým stupňom automatizácie. Vďaka novému riešeniu môžu zákazníci ľahko a bezpečne pristupovať ku všetkým dôležitým firemným dátam odkiaľkoľvek – či už zo svojich pobočiek, alebo z iných vzdialených miest. Služba je v rámci skupiny Deutsche Telekom v úvodnej fáze dostupná na Slovensku, v Maďarsku a Chorvátsku.

CloudVPN využíva samoobslužný internetový portál ako nástroj pre jednoduchý výber, aktiváciu a správu služieb a zariadení. Prostredníctvom portálu môžu tiež zákazníci jednoducho sledovať stav a činnosti služby, či upgradovať zakúpené balíčky. Všetky zmeny sú vykonané automaticky a v reálnom čase. Malým a stredným podnikom tak CloudVPN prináša priestor pre zvýšenie efektivity a flexibility, ako aj pre zníženie nákladov. Služby sú poskytované na základe mesačného predplatného.

„Kybernetické útoky sú čoraz viac prepracovanejšie, čo neustále prináša nové výzvy pre malé a stredné podniky v oblasti ochrany ich IT infraštruktúry. Služba Cloud VPN rieši nielen rastúce požiadavky na bezpečnosť, ale aj na dodržiavanie a reguláciu firemných pravidiel,” uviedol Marián Puttera, riaditeľ pre segment telekomunikačných operátorov spoločnosti Cisco Slovensko.

Značky: