Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Slovanet skoncentrovala svoje aktivity z oblastí inovácií, stratégie a akvizícií do nového rovnomenného úseku.

Jeho riaditeľom sa stal Anton Obžera, manažér, ktorý v minulosti pôsobil vo viacerých spoločnostiach aj z oblasti infokomunikačných technológií. Jeho úlohou bude podieľať sa na strategickom riadení spoločnosti a nastaviť smerovanie najmä v oblasti inovácií smerom k riešeniam očakávaným zákazníkmi a prinášajúcim im čo najvyššiu pridanú hodnotu.

„Bol som oslovený ľuďmi z manažmentu Slovanetu a ich ponuku som vyhodnotil ako zaujímavú príležitosť. Úlohu pri rozhodovaní zohrali aj osobné vlastnosti budúcich kolegov, ktorých som z časti aj poznal, ale aj fakt, že majiteľská štruktúra je slovenská a umožňuje flexibilné rozhodovanie“, popisuje Anton Obžera svoj príchod do Slovanetu. „Pre zmenu som sa rozhodol aj z rodinných dôvodov. Napriek zaujímavej predchádzajúcej práci v Prahe mi prestalo vyhovovať neustále cestovanie a chcel som tráviť viac času s rodinou“, dodáva. Pre Antona Obžeru je motivujúcim faktorom a zároveň prostriedkom úspechu dobrý kolektív, s ktorým je radosť spoločne bojovať o dobrý výsledok. Vidí v tom silnú paralelu so športom, ktorý si tiež vyžaduje húževnatosť, vytrvalosť a predovšetkým dobrý tím.

Anton Obžera sa chce zamerať na komplexné a komfortné ICT riešenia maximálne spĺňajúce požiadavky zákazníkov, a to nielen prinášaním nových služieb, ale aj skvalitňovaním interných podnikových procesov smerujúcich k zvyšovaniu kvality. Uviesť alebo rozširovať plánuje napríklad nové cloudové riešenia na základe modernej vSAN technológie, sieť a riešenia pre nastupujúci fenomén internetu vecí, nové komplexné portálové riešenie pre kamerové systémy alebo nové služby typu SaS (Software as a Service). Aktivity tohto druhu vníma ako nevyhnutné pre úspešný posun klasického telekomunikačného operátora smerom k oblasti ICT, z ktorej skúsenosti chce pritom využiť.

Ing. Anton Obžera, MBA – absolvoval štúdium na Fakulte elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, titul MBA získal následne na britskej Nottingham Trent University. Pôsobil v spoločnostiach systémových integrátorov Gamo a Ditec. Skúsenosti zo zákazníckeho prostredia nadobudol v priebehu 14 ročného pôsobenia v pozícii CIO v nadnárodných spoločnostiach Trenkwalder International a WSM International. Taktiež pôsobil ako CEO spoločnosti Trenkwalder Solutions a neskôr ako manažér pre biznis development a komerčný sektor v spoločnosti Hewlett Packard. V súčasnosti je v spoločnosti Slovanet riaditeľom pre inovácie, stratégiu a akvizície a je zároveň člen jeho manažmentu.

Značky: