Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Telekomunikačný operátor Slovanet prevezme náklady na zriadenie a polročnú prevádzku mnohých služieb pre firmy a inštitúcie, potrebných pre ich núdzové fungovanie v online režime.

Pandémia ochorenia Covid-19 a predpovede jej dlhodobého trvania nútia mnohé organizácie prechádzať na prácu zamestnancov bez fyzického stretávania alebo z domu. „Rozhodli sme sa pomôcť podnikom a inštitúciám a umožniť prácu a komunikáciu ich zamestnancov na diaľku, zefektívniť alebo automatizovať niektoré procesy, znížiť vznikajúce straty a prežiť aj dlhodobejšie v období vyhláseného núdzového alebo mimoriadneho stavu“, objasňuje Martin Magdolen, produktový riaditeľ Slovanetu.

Aj Slovanet ako telekomunikačný operátor, ktorý desaťtisícom firiem aj domácností zabezpečuje dôležité spojenie so svetom, musel prejsť do režimu online práce väčšiny zamestnancov a diaľkovej obsluhy zákazníkov. „Aj na základe vlastných skúseností s fungovaním podniku v núdzovom režime sme vyčlenili kľúčové produkty a služby, z ktorých mnohé poskytneme zákazníkom zadarmo alebo za zníženú cenu“, dodáva Magdolen.

Špeciálny balík služieb, ktorý zverejnil Slovanet, umožňuje prevádzku firiem a organizácií formou teleworkingu, home office, telekonferencií, videokonferencií, tímové zdieľanie dokumentov a ďalších súvisiacich služieb. Pre väčšinu z týchto služieb poskytne Slovanet na svoje vlastné náklady návrh riešenia, zriadenie služieb a základnú konfiguráciu, podporu pri nasadení v organizácii a zvýhodnenú cenu na prvých 6 mesiacov.

Medzi tieto služby patri najmä:

  • virtuálna privátna sieť, ktorá umožňuje bezpečné šifrované pripojenie zamestnancov pracujúcich z domu do firemných informačných systémov a databáz,
  • virtuálna telefónna ústredňa s pokročilým systémom automatickej hlasovej obsluhy telefonujúcich a presmerovaní na domáce linky a mobilné telefóny zamestnancov,
  • virtuálne privátne servery vo výkonnom cloudovom datacentre Slovanetu,
  • balík MS Office 365, ktorý umožňuje online spoluprácu na dokumentoch a obsahuje aj nástroj MS Teams pre tímovú komunikáciu na diaľku vrátane videokonferencií,
  • virtuálne úložisko Slovanet Biznis Aktovka pre bezpečné ukladanie a zdieľanie dát, optimalizované pre prácu v štruktúrovaných tímoch,
  • a špeciálnou zvýhodnenou službou je aj monitorovanie teploty a vlhkosti zdravotníckych skladových priestorov prostredníctvom siete internetu vecí.

Ponuku Slovanet zverejnil na internetovej stránke Slovanet pomáha počas pandémie. V prípade pokračovania núdzového alebo mimoriadneho stavu bude Slovanet hľadať v rámci vlastných dostupných možností ďalšie formy pomoci firmám a inštitúciám.

Značky: