Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Campus Cowork, obľúbený coworkingový priestor a inovačný hub pre startupy, freelancerov a iných profesionálov, bude odteraz ešte viac zameraná na pomoc začínajúcim firmám a mladým podnikateľom. Spája totiž sily s občianskym združením StartuPeak, ktorého cieľom je prepájať slovenské startupy, pomáhať im rásť a ponúkať zaujímavé príležitosti na networking. Výsledkom unikátneho spojenia dvoch silných mien v slovenskom startupovom svete bude viac podpory pre talentovaných ľudí a firmy s prevratnými ideami, ako aj príležitostí na vzájomnú výmenu skúseností.

“Za šesť rokov prevádzkovania Campus Cowork v Bratislave sme sa nespočetne veľakrát presvedčili, že freelanceri a startupy dokážu rásť oveľa rýchlejšie, ak spoja sily a dokážu zdieľať zozbierané know-how. Prepojenie Campus Cowork so StartuPeak túto myšlienku dokonale napĺňa aj na strane ľudí, ktorí sa týmto firmám a profesionálom snažia ponúkať zázemie a podporu. Najviac ma teší, že z nášho nového partnerstva budú profitovať práve oni a celé startupové a podnikateľské prostredie na Slovensku,” povedal Viktor Štefaňák, partnership manažér Campus Cowork.

Campus Cowork vybudoval prvý coworkingový priestor pre profesionálov hľadajúcich možnosť ako pracovať mimo klasickej kancelárie či domu už v roku 2016. Tí odvtedy v hlavnom meste nájdu moderné a plne vybavené priestory, vrátane plne vybavených pracovných stolov, konferenčných miestností a priestorov na obchodné stretnutia či eventy. Campus Cowork pravidelne organizuje aj množstvo meetupov s možnosťou vzdelávania a networkingu. Hostil tiež sériu hackathonov spoluorganizovaných Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, ktoré dali príležitosť ukázať sa skúseným firmám, ale aj študentom slovenských stredných a vysokých škôl. Tí navrhli riešenia, ktoré môžu výrazne zlepšiť život v našich mestách.

StartuPeak zas na Slovensku založil komunitu, ktorá začínajúcim podnikateľom, zakladateľom startupov a špecialistom z nich ponúka nespočet príležitostí na vzájomné vymieňanie si know-how a networking. Táto idea vznikla počas organizovania startupovej súťaže CESAwards. “StartuPeak vznikol preto, aby na Slovensku vybudoval podobné unikátne startupové komunity, ako vyrástli napríklad v Estónsku či susednej Českej republike. Rozbehli sme sériu workshopov vedených najúspešnejšími menami domácej startupovej scény, biznisový speed-dating pre mladé talenty a samozrejme, množstvo diskusií a startupových párty, na ktorých vzniklo množstvo vzájomných kontaktov a úspešných príbehov. Logickým sa tak stalo aj prepojenie s tímom z Campus Cowork, ktorý má totožnú víziu a poslanie – pomáhať mladým firmám, podnikateľom a talentom nájsť cestu, ako sa presadiť s ich unikátnymi biznisovými myšlienkami. Už teraz sa neviem dočkať toho, ako začneme napĺňať naše spoločné plány,” vysvetľuje Marianna Szarková, CEO a spoluzakladateľka StartuPeak.

Campus Cowork bude aj naďalej prevádzkovať bratislavský Campus Mlyny so širokými možnosťami pre freelancerov aj etablované startupy. Priestory je možné využívať vďaka jednoduchej rezervácii na 1 hodinu, ale aj pravidelnému flexi desku, stálemu pracovnému miestu či dokonca vlastnej kancelárii za mesačný poplatok.

Pokračovať bude aj sieť networkingových eventov a inovačných hackathonov, ktorých bude vďaka úzkemu spojeniu Campus Cowork a StartuPeak ešte viac. Do lokálneho ekosystému pribudnú nové inovačné myšlienky a mladí ľudia v biznise dostanú väčšie množstvo príležitostí na získavanie nových kontaktov aj vedomostí. Cieľom partnerstva je posilniť pozíciu slovenského a stredoeurópskeho startupového ekosystému na biznisovej mape svetových firiem.

Značky: