Viac než 30 % používateľov mobilného bankovníctva UniCredit Bank zároveň používa aj aplikáciu Smart kľúč (token v mobile) pre prístup a podpisovanie transakcií v Online Bankingu. UniCredit Bank poskytuje Smart kľúč svojim klientom úplne zadarmo, a to už od januára 2014. Dynamicky rastie aj počet používateľov mobilného bankovníctva Smart Banking, medziročne sa zdvojnásobil. Navyše, počet transakcií uskutočnených prostredníctvom mobilného telefónu vzrástol o 150 %.

„S bezplatným Smart kľúčom od UniCredit Bank je všetko oveľa rýchlejšie, pohodlnejšie a bezpečnejšie než zadávanie klasických autorizačných SMS a funguje aj bez internetového pripojenia. Môžete sa tak prihlásiť do Online Bankingu a potvrdiť svoju transakciu kdekoľvek na celom svete,“ zdôrazňuje Carmelo Minardi, riaditeľ Multichannel UniCredit Bank.

UniCreditBankGraf_nowatMobilný Smart Banking od UniCredit Bank využíva už každý tretí klient banky. Za osem mesiacov tohto roka si aplikáciu prevzalo dvakrát viac klientov než za celý minulý rok. Rastie aj počet transakcií uskutočnených prostredníctvom mobilného telefónu, v ČR medziročne v priemere o 150 % a na Slovensku o 75 %. UniCredit Bank i naďalej potvrdzuje pozíciu lídra na slovenskom i českom trhu v počte podporovaných typov mobilných telefónov na viac ako 90 % zo všetkých mobilných zariadení. Približne dve tretiny používateľov mobilného bankovníctva tvoria majitelia smartfónov so systémom Android, iOS má tretinový podiel a malé zastúpenie (1 %) má aj platforma Windows Phone. Online prístup  k financiám už dnes využíva ale väčšina klientov banky. Klasický Online Banking využívajú tri štvrtiny všetkých klientov UniCredit Bank.

Smart kľúč od UniCredit Bank je univerzálna aplikácia na prihlásenie sa do Online Bankingu a potvrdzovanie transakcií. Využívanie aplikácie je úplne zadarmo a navyše je pre klientov veľmi jednoduché a pohodlné. Na vygenerovanie autorizačných kódov prostredníctvom Smart kľúča nie je nutné dátové pripojenie mobilného telefónu na internet. Preto je možné ho využívať napríklad aj v zahraničí, keď klient nemá v mobilnom telefóne aktivované roamingové služby. Výnimkou je len samotná inštalácia aplikácie a jej úvodná aktivácia.

Značky: