Na predstavenie telefónu sme si zašli do Londýna, ale G4 bol súčasne predstavený vo viacerých metropolách po celom svete.

Jeho hlavnou odlišnosťou od iných telefónov je ručne spracovaná koža, ktorá je použitá na zadnom paneli telefónu. Toto vyhotovenie je o niečo drahšie ako klasické s bežnou zadnou časťou, ale veľmi dobre vyzerá a je to aj užitočné riešenie. Koža je totiž odolná voči vlhkosti, vode, teplotám, počas nosenia sa neodiera a naopak, ešte lepšie sa prispôsobuje svojmu majiteľovi.

Má pružnosť a pevnosť a vytvára si originálnu patinu. LG G4 prichádza v troch odtieňoch kože – čierna, hnedá a červená. Ďalšími variantmi je potom čistá biela (Ceramic White) s diamantovým vzorom, metalická šedá (Metallic Gray) a lesklá zlatá (Shiny Gold).

G4Koza

Farebné kožené verzie a tradičný zadný kryt LG G4

Podľa tvrdenia výrobcu je LG G4 až o 20 % odolnejší voči nárazom pri páde priamo displejom na zem. To sme neskúšali, ale môžeme potvrdiť, že sa veľmi ľahko drží v ruke. Vzhľad sa odráža aj v softvéri používateľského rozhrania. Ikony so zaguľatenými rohmi kopírujú línie dizajnu telefónu, farby sa tiež dajú prispôsobiť.

G4Predstavenie

LG G4 predstavil európsky riaditeľ firmy LG

Fotoaparát – najdôležitejšia vlastnosť súčasného smartfónu

Manuálne nastavenie fotoaparátu, ako je ostrenie, doba uzávierky, hodnota ISO, expozície či vyváženie bielej sa postupne dostáva aj do smartfónov a LG G4 je toho príkladom.

G4Snimac

Svetelnosť F 1.8 a veľký snímač sú základom dobrých fotiek

Efektné fotografie získate pomocou 16 MPx snímača a clony F1.8. Takáto úroveň clony umožňuje až o 80 % vyšší priechod svetla než u predchádzajúceho modelu LG G3. Vylepšený je systém optickej stabilizácie, formát fotografií je možné nastaviť buď na RAW (s ďalším spracovaním v počítači) alebo JPEG.

G4PorovnanieFotoRezimov

Porovnanie rôznych režimov fotografovania

Predný fotoaparát je má 8 MPx a dá sa ovládať gestami – zamávanie rukou spustí 3 sekundové odpočítavanie. Funkcia Gesture Interval Shot umožňuje vyfotenie štyroch fotografií po dvoch sekundách, čím dosiahnete lepší výsledok.

Použitý snímač CCS (Color Spectrum Sensor) určuje farby podľa hodnôt RGB zo svetla scény aj z odrazu od objektov. Takto vznikajú fotografie s farbami veľmi blízkymi k realite. Eliminovať by sa mali stavy, kedy má biela nádych žltej farby a červená zase oranžový odtieň.

G4CSS

Snímač CSS je v smartfóne použitý po prvý raz

G4CSSPorovananie

Porovnanie: Vľavo konvenčná fotografia, v strede zapnutý snímač CSS a vpravo vypnutý snímač CSS

Hardvérový základ

Vo výbave je 5,5-palcový displej s technológiou IPS Quantum Display. Farby sú podľa výrobcu o 20 % lepšie, obraz o 25 % jasnejší a o polovicu kontrastnejší ako v prípade predchádzajúceho modelu. Pravda je taká, že displej naozaj vyzerá veľmi dobre. Farby sú reprodukované správne a aj citlivosť na dotyk je vyššia.

G4PorovnanieClony

Porovnanie: Vľavo svetelnosť F1.9, v strede model LG G4 s F 1.8 a vpravo konvenčný fotoaparát so svetelnosťou F2.2

Kapacita batérie je 3000 mAh a 6-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 808 X10 LTE zaistí celodenné použitie telefónu. Kapacita RAM je 3 GB, vnútorná pamäť má 32 GB a dá sa rozšíriť microSD kartou.

G4Google

Prepojenie cez Google Docs

LG G4 prichádza tiež s predinštalovaným softvérom Google Dokumenty. Majitelia telefónu navyše získajú zadarmo na dva roky ďalších 100 GB na Google Drive.

G4Google100

S telefónom dostanete navyše 100 GB priestoru na Google Drive

Softvérová výbava

Základom softvéru je operačný systém Android 5.1 a používateľské prostredie UX 4.0. LG G4 ponúkne nasledovné vlastnosti:

G4QuickShot

Quick shot sa realizuje dvojitým potlačením tlačidla spúšte

 • Quick Shot: Rýchle fotografovanie s telefónom, pričom nie je potrebné spúšťať aplikáciu, stačí dvakrát po sebe stlačiť tlačidlo na zadnom paneli telefónu. Fotoaparát sa spustí za 0,6 sekundy
 • Galéria: Nová galéria fotografií umožňuje rýchle prehliadanie v náhľadoch aj podľa času. Systém automaticky zoraďuje fotografie a videá aj podľa miesta.
 • Event Pocket: Jednoduché používanie jedného kalendára pomocou preťahovania udalostí a stretnutí medzi rôznymi kalendármi.
 • Smart Notice: Šikovné pripomienky počasia alebo cesty sa vytvárajú podľa návykov majiteľa telefónu. „Nezabudnite si dnes dáždnik,“ sa vám tak zobrazí na displeji v prípade predpovede dažďa
G4Gallery

Galéria sa teraz organizuje podľa času alebo miesta

Hlavné technické parametre

 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 808 s X10 LTE
 • Displej: 5,5 palca, Quad HD IPS Quantum Display (2560 ×1440, 538 ppi)
 • Pamäť: 32 GB eMMC ROM / 3 GB LPDDR3 RAM / microSD slot
 • Fotoaparát: zadný 16 MPx s clonou F1.8 a OIS 2.0 / predný 8 MPx s clonou F2.0
 • Batérie: 3000 mAh (vyberateľná)
 • Operačný systém: Android 5.1 Lollipop
 • Rozmery: 148,9 × 76,1 × 6,3 až 9,8 mm (telefón je mierne zakrivený)
 • Hmotnosť: 155 g
 • Sieť: 2G / 3G / 4G / 4G + / VoLTE ready
 • Pripojenie: WiFi (802.11 a/b/g/n/ac) / Bluetooth 4.1 LE / NFC / USB 2.0
 • Farby kože: čierna, hnedá, červená
 • Farby: čistá biela (Ceramic White) s diamantovým vzorom, metalická šedá (Metallic Gray) a lesklá zlatá (Shiny Gold).
G4MirrorLink

G4 má priame prepojenie cez MirrorLink napr. vo vozidlách Volkswagen

Smartfón LG G4 bude dostupný na Slovensku od 10. júna za odporúčané maloobchodné ceny:

 • LG G4 Metallic 657 EUR
 • LG G4 s koženým krytom 707 EUR

Predpredaj smartfónu LG G4 je už spustený a potrvá do 1.6.2015 21:00. Odporúčané maloobchodné ceny LG G4 v rámci online predobjednávok u vybraných partneroch sú:

 • G4 Metallic verzia 580 EUR
 • G4 s koženým krytom 618 EUR

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.